Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
Mee1990
Jak jesteś taka wszechstronnie uzdolniona to wybierz fizykę jądrową,a co tam.
popieram! ;D

Cytat
xAmyLeex
Cytat
onangelicwings
Odpuść ekonomię kochana, polecam Ci coś bardziej przyszłościowego. Moze turystyka i rekreacja? Podróże, geografia. Albo ogrodnictwo? Ochrona Srodowska?
Moze spróbuj na medyku na Kosmetologii? Tez fajna sprawa.

Co? Od kiedy TiR to przyszłościowy kierunek? To gry i zabawy, gdzie później można znaleźć dobrą pracę?

a jezdziłas kiedys na jakas wycieczke zorganizowana przez biuro podrózy? widocznie nie masz pojecia o takich wyjazdach. Jesli chcialabys zaplacic za wycieczke za 4 tys i grac potem w gry i zabawy bo jak twierdzisz, tego ucza na studiach to pozdro. Studiuje na tym kierunku i jeszcze nie spotkalam sie z zadnymi ZABAWAMI. gratuluje waskiego horyzontu.

zarządzanie mikroprzedsiębiorstwami ;))

Cytat
frog26
Cytat
xAmyLeex
Cytat
onangelicwings
Odpuść ekonomię kochana, polecam Ci coś bardziej przyszłościowego. Moze turystyka i rekreacja? Podróże, geografia. Albo ogrodnictwo? Ochrona Srodowska?
Moze spróbuj na medyku na Kosmetologii? Tez fajna sprawa.

Co? Od kiedy TiR to przyszłościowy kierunek? To gry i zabawy, gdzie później można znaleźć dobrą pracę?

a jezdziłas kiedys na jakas wycieczke zorganizowana przez biuro podrózy? widocznie nie masz pojecia o takich wyjazdach. Jesli chcialabys zaplacic za wycieczke za 4 tys i grac potem w gry i zabawy bo jak twierdzisz, tego ucza na studiach to pozdro. Studiuje na tym kierunku i jeszcze nie spotkalam sie z zadnymi ZABAWAMI. gratuluje waskiego horyzontu.
Oj prosze Cie, chyba kazdy prawie ma znajomego, ktory wyladowal na TIRowce i kazdy mowi to samo. Lajt i tyle. Nie dla kazdego, bo sa ludzie i... ludzie, ktorym ciezko idzie nauka.
Nie ma co sie obrazac.

Nie istnieje już kierunek studiów o nazwie Oligofrenopedagogika tak dla jasności :) Aktualnie on się nazywa edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. :)

ani oligo ani ekonomia nie jest opłacalna.. jeśli jesteś wszechstronnie uzdolniona idz na studia inżynierskie, medyczne lub prawo :)

Cytat
meow-meow
Cytat
frog26
Cytat
xAmyLeex
Cytat
onangelicwings
Odpuść ekonomię kochana, polecam Ci coś bardziej przyszłościowego. Moze turystyka i rekreacja? Podróże, geografia. Albo ogrodnictwo? Ochrona Srodowska?
Moze spróbuj na medyku na Kosmetologii? Tez fajna sprawa.

Co? Od kiedy TiR to przyszłościowy kierunek? To gry i zabawy, gdzie później można znaleźć dobrą pracę?

a jezdziłas kiedys na jakas wycieczke zorganizowana przez biuro podrózy? widocznie nie masz pojecia o takich wyjazdach. Jesli chcialabys zaplacic za wycieczke za 4 tys i grac potem w gry i zabawy bo jak twierdzisz, tego ucza na studiach to pozdro. Studiuje na tym kierunku i jeszcze nie spotkalam sie z zadnymi ZABAWAMI. gratuluje waskiego horyzontu.
Oj prosze Cie, chyba kazdy prawie ma znajomego, ktory wyladowal na TIRowce i kazdy mowi to samo. Lajt i tyle. Nie dla kazdego, bo sa ludzie i... ludzie, ktorym ciezko idzie nauka.
Nie ma co sie obrazac.


nie obrażam tylko kurcze nie lubie jak ktos pisze o czyms o czym nie ma pojecia. ok, moze i lajt ale napewno nie ma jakis gier czy zabaw bo to juz nie liceum. sesja jak sejsja, poslady trzeba spiac.

Japonistyka lub inny podobny.

Automatyka i robotyka

Cytat
Mee1990
Jak jesteś taka wszechstronnie uzdolniona to wybierz fizykę jądrową,a co tam.

Cytat
blackchocolate
teraz studia nic Ci nie dadzą, ktoś po prawie czy fizyce może nie mieć pracy a ktoś po ekonomii, czy nawet filozofii może się super ustawić w życiu, dzisiaj po prostu trzeba mieć albo szczęście albo umieć się wybić, być charakterystycznym, pomysłowym, jeśli myślisz że przemęczysz się na jakiś trudnych studiach a potem praca spadnie Ci z nieba to zyjesz w marzeniach, bo teraz nie ważne co skończyłeś ważne czy się gdzieś wkręciłeś i sprawdziłeś

To juz male naduzycie ,ze teraz studia nic nie dadza. Zalezy jakie studia, uwierz mi:) Jesli chcesz znalezc dobrze platna prace, a jak sama napisalas, jestes wszechstronnie uzdolniona, celuj w kierunki IT i nowoczesne technologie. Nie musisz byc od razu programista, mozesz projektowac strony internetowe, byc grafikiem albo zarzadzac projektami (poczytaj sobie o SAPie). Dobrym rozwiazaniem jest tez matematyka, nie musisz byc informatykiem, zeby pracowac w branzy IT. Odpusc sobie kierunki takie jak turystyka i rekreacja..... Ja skonczylam chemie na polibudzie i nie narzekam, pracuje w zawodzie, ale gdybym miala teraz cofnac czas to zastanowilabym sie nad matematyka stosowana wlasnie:)
Cytat
narvana89
BHP, informatyk, dietetyk może? Na pewno inżynieria środowiska. A jak Ci poszła matura?


Znam duzo bezrobotnych inzynierow srodowiska, nie ma az takiego zapotrzebowania, podobnie jak na BHP-owcow. Mozna ostatecznie polaczyc jedno z drugim albo wybrac jakis kierunek techniczny i zrobic sobie kurs na inspektora BHP, na pewno wyjdzie taniej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-31 20:41 przez lalka25bi.

niezweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Tak, nie mam studiów, a mam pracę. Któraś podała kosmetologię - chyba jedna z największych możliwych porażek. Może 1% pracuje w zawodzie, bo po prostu pracy nie ma. Też kiedyś o tym myślałam. Moje koleżanki po kosmetologii siedzą w domach, ja po szkoleniach w new nails pracuję i to całkiem nieźle zarabiając. Nie ładujcie się w to!

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Potwierdzam to. Mam dwie koleżanki, które po kosmetologii pracują jako kelnerki w barach - naprawdę szkoda czasu.
Jeśli chcecie wejść w branżę kosmetyczną to lepiej po prostu po szkoleniach.

niezweryfikowana
Posty: 139
Ostrzeżenia: 1/5

ja co prawda za rok zdaję maturę i zamierzam iść na finanse i rachunkowość na SGH , natomiast na 2 czy 3 roku zacząć filologię angielską . Jednak właśnie co z tymi finansami opłacalny kierunek czy lepiej się nie pchać ?

tak juz jest jedni sa super zdecysowani a drudzy nie wiedza co robic w zyciu tak jak ja zmienialam juz kierunek z ekonomi i stosunkow miedzynarodowych na prawo i polityke
takze masz czas jeszcze zawsze mozesz zmienic jak cos nie bedzie Ci pasowalo
zastanawiam sie ze studiowac dla pieniedzy naprawde nie jest warto
studia trwaja pare lat potem to troche potrwa jezeli chodzi o prace i duzo rzeczy w stosunku do zarobkow moze sie zmienic takze nie mysl o tym
a poza tym wszystko moze ci sie odwidziec zaraz na pierwszym roku ;) poznaje sie nowych ludzi i tak dalej i tak dalej ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gdzie zamieszkać?