Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

studium policealne

19 maj 2013 - 23:02:57

Hej ! Od września zamierzam iść na jakieś studium gdyż w tamtym roku skończyłam liceum. Pracy nie mogę znaleźć a w dodatku jestem z baaaardzo małej miejscowości i na studia mnie po prostu nie stać. Moje pytanie do Was co Waszym zdaniem jest lepsze:
-technik farmaceutyczny (szkoła dzienna)
-technik kosmetyczny (szkoła zaoczna)
Szczerze mówiąc to nie mogę się zdecydować co wybrać i może coś mi doradzicie? Po czym Waszym zdaniem łatwiej znaleźć prace? Cena tych kierunków jest taka sama.Dodam że kiedyś chciałabym mieszkać w UK. W jakim zawodzie prędzej znajdę pracę ?:) Pozdrawiam
czy nikt mi nie pomoze?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-19 23:08 przez lullaby1203.

zweryfikowana
Posty: 5.381
Ostrzeżenia: 2/5

studium policealne

19 maj 2013 - 23:09:53

no ale po tym studium chcesz wyjechać do UK i tam pracować w zawodzie? raczej będzie ciężko

studium policealne

19 maj 2013 - 23:11:14

Cytat
blackchocolate
no ale po tym studium chcesz wyjechać do UK i tam pracować w zawodzie? raczej będzie ciężko

w Polsce albo w Uk... Gdziekolwiek chce znaleźć pracę :D Co jest Twoim zdaniem lepsze? Który kierunek?

zweryfikowana
Posty: 5.381
Ostrzeżenia: 2/5

studium policealne

19 maj 2013 - 23:12:36

kosmetyczek jest masa, a to związane z farmacją to trudno mi powiedzieć bo nie mam pojęcia

studium policealne

19 maj 2013 - 23:14:22

moim zdaniem lepiej technik farmaceutyczny... kosmetologie robi bardzo duzo osob

studium policealne

19 maj 2013 - 23:14:30

Cytat
blackchocolate
kosmetyczek jest masa, a to związane z farmacją to trudno mi powiedzieć bo nie mam pojęcia
Rozumiem że nie wiesz co mi doradzić bo sama nie wiem co robić... Ludzie po studiach nie mają pracy a ja chcę zrobić jakieś studium żeby zdobyć zawód i ewentualnie pracować w zawodzie i nie wiem na co się zdecydować a na decyzję został mi tylko jeden dzień...
Cytat
kasia1810611
moim zdaniem lepiej technik farmaceutyczny... kosmetologie robi bardzo duzo osob
no tak... i przecież każdy zatrudnić kosmetyczkę po studiach a nie po jakimś głupim studium zaocznym, dobrze myślę ?:P To chciałaś powiedzieć ?:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-19 23:16 przez lullaby1203.

studium policealne

19 maj 2013 - 23:20:11

Czy ja wiem? Techników farmacji też jest dużo. Wybierz to w czym się dobrze czujesz. Albo rób technika farmacji, a zamiast tego drugiego różnego typu kursy kosmetyczne - kursy są lepsze niż te szkoły policealne, przynajmniej z tego co się orientuję u siebie w pracy.

A i jeszcze jedna kwestia: nie mylcie kosmetologa z technikiem kosmetycznym - to są dwie różne rzeczy. Jeżeli zależy Ci bardziej na wykonywaniu zabiegów upiększających niż pracowaniu w jakimś koncernie farmaceutycznym, to lepiej iść na studium. I pod tym względem wcale niekoniecznie częściej wybierają osoby po studiach do pracy, niż po studium.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-19 23:22 przez Evans18.

studium policealne

19 maj 2013 - 23:20:30

kierunki farmaceutyczne zawsze na +, z pewnościa lepiej, bo pracując jako kosmetyczka nawet u kogos dostanies ok. 1000-1500zł max..

zweryfikowana
Posty: 350
Ostrzeżenia: 1/5

studium policealne

19 maj 2013 - 23:23:06

idź na technika farmaceutycznego. Kosmetologie etc. to fabryki bezrobotnych :) chyba, że będziesz miała szczęście albo dobry pomysł na wpasowanie się w rynek

zweryfikowana
Posty: 751
Ostrzeżenia: 1/5

studium policealne

19 maj 2013 - 23:23:15

Sama się nad tymi kierunkami zastanawiałam...aczkolwiek odpuściłam sobie farmaceutę ponieważ po tym można jedynie pracować w aptece, żadnych konkretów, nie otworzysz sama apteki...
Najbardziej opłacalnym kierunkiem chyba jest protetyka, bardzo opłacalny zawód, ale dużo chemii...
Sama chyba zdecyduję się na kosmetologię, ponieważ jestem już po kursach wizażu, i chętnie bym powiązała makijaż z zabiegami "upiększającymi"
a dlaczego na decyzje został Ci tylko jeden dzien?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-19 23:25 przez katrina244.

studium policealne

19 maj 2013 - 23:23:43

Cytat
asiusiaracza14
kierunki farmaceutyczne zawsze na +, z pewnościa lepiej, bo pracując jako kosmetyczka nawet u kogos dostanies ok. 1000-1500zł max..

Po takim techniku farmacji, to też różnie bywa z pracą. A dobra kosmetyczka wyciągnie więcej niż 1500. Można też dorabiać, jako dermokonsultantka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-19 23:24 przez Evans18.

studium policealne

19 maj 2013 - 23:24:47

Cytat
Evans18
Czy ja wiem? Techników farmacji też jest dużo. Wybierz to w czym się dobrze czujesz. Albo rób technika farmacji, a zamiast tego drugiego różnego typu kursy kosmetyczne - kursy są lepsze niż te szkoły policealne, przynajmniej z tego co się orientuję u siebie w pracy.
Myślałam że zrobie farmacje dziennie a jakiś kurs np. stylizacji paznokci albo opiekun medyczny. Wiem że te dwa kursy się bardzo różnią ale kombinuję jak koń pod górę żeby tylko jakoś to było. Myślisz że po kursie wizażu i stylizacji paznokci ktoś może mnie przyjąć do pracy do salonu kosmetycznego?

studium policealne

19 maj 2013 - 23:25:14

Zależy w czym czujesz się lepiej.

studium policealne

19 maj 2013 - 23:26:55

Cytat
lullaby1203
Myślałam że zrobie farmacje dziennie a jakiś kurs np. stylizacji paznokci albo opiekun medyczny. Wiem że te dwa kursy się bardzo różnią ale kombinuję jak koń pod górę żeby tylko jakoś to było. Myślisz że po kursie wizażu i stylizacji paznokci ktoś może mnie przyjąć do pracy do salonu kosmetycznego?

O i widzisz bardzo fajny pomysł. Pewnie, że tak pod warunkiem że będziesz dobra w tym co robisz. Ja bez wykształcenia kosmetycznego pracuję jako dermokonsultantka obecnie, mam szkolenia w pracy a zamierzam też iść jeszcze na studium w tym kierunku (może potem na studia, ale to się zobaczy).

studium policealne

19 maj 2013 - 23:28:07

Cytat
katrina244
Sama się nad tymi kierunkami zastanawiałam...aczkolwiek odpuściłam sobie farmaceutę ponieważ po tym można jedynie pracować w aptece, żadnych konkretów, nie otworzysz sama apteki...
Najbardziej opłacalnym kierunkiem chyba jest protetyka, bardzo opłacalny zawód, ale dużo chemii...
Sama chyba zdecyduję się na kosmetologię, ponieważ jestem już po kursach wizażu, i chętnie bym powiązała makijaż z zabiegami "upiększającymi"
a dlaczego na decyzje został Ci tylko jeden dzien?
Ja byłam w tej szkole policealnej i mi powiedzieli że mogę sobie sama aptekę otworzyć bez problemu. U mnie tzn w mieście obok są tylko takie kierunki jak farmacja, kosmetyka i asystentka stomatologiczna. (mieszkam a takiej dziurze :P ). A Ty idziesz na studia kosmetologia czy na studium kosmetyczne?
Został mi tylko jeden dzień gdyż we wtorek jadę za granicę i muszę się zdecydować do jutra....
Cytat
Evans18
Cytat
lullaby1203
Myślałam że zrobie farmacje dziennie a jakiś kurs np. stylizacji paznokci albo opiekun medyczny. Wiem że te dwa kursy się bardzo różnią ale kombinuję jak koń pod górę żeby tylko jakoś to było. Myślisz że po kursie wizażu i stylizacji paznokci ktoś może mnie przyjąć do pracy do salonu kosmetycznego?

O i widzisz bardzo fajny pomysł. Pewnie, że tak pod warunkiem że będziesz dobra w tym co robisz. Ja bez wykształcenia kosmetycznego pracuję jako dermokonsultantka obecnie, mam szkolenia w pracy a zamierzam też iść jeszcze na studium w tym kierunku (może potem na studia, ale to się zobaczy).
Może i to głupie ale nie wiem na czym polega Twoja praca, możesz coś o tym powiedzieć ? Udzielasz jakiś rad czy jak ?:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-19 23:29 przez lullaby1203.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nauka po liceum.