Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 18:13:32

Hej dziewczyny, mam 21 lat, 2 lata temu zdałam maturę. Nawet dobrze ją zdałam.. byłam przez ten czas w szkole policealnej i pracowałam. ukończyłam już ten kierunek. i tak myślę, czy nie iść na studia... z jednej strony wiem że będzie ciężko.. bo trochę oduczyłam się uczyć, że tak powiem :D bo w tym studium praktycznie zero nauki było.. chciałabym iść na studia inżynierskie - kierunek gospodarka przestrzenna. tylko myślę czy po takiej długiej przerwie dam radę jeszcze włączyć się w tryb ciągłej nauki? i czy nie jestem za stara? tam każdy młodszy ode mnie będzie... a może lepiej poszukać pracy i darować sobie te studia? jak myślicie? :( zaoczne studia odpadają, tylko dzienne wchodzą w grę.

zweryfikowana
Posty: 125
Ostrzeżenia: 2/5

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 18:19:54

Kochana! Ja mam 21 lat! W tym roku w listopadzie skończę :)
Byłam w technikum, ukończylam je w 2012 roku. Miałam iść na studia, kierunek - pedagogika, jednak zrezygnowalam i zrobilam sobie rok przerwy. To nie moje klimaty, zresztą po tym nie ma pracy, nie wiem co ja sobie myslalam przy wybieraniu studiów ;/ Czyli 2 lata później idę na studia, tak jak Ty i nie widzę żadnego problemu wtym, ale uwierz że jeszcze niedawno myslalam, że jednak zaoczne, bo mlodszi odemnie, ale to są studia! tam nikt nie patrzy na wiek :) to nie gimnazjum :) nie martw się!
w tym roku zdaje na maturze dodatkowo biologię i planuje iść na KOSMETOLOGIĘ dziennie do Szczecina na Uniwersytet Medyczny! Bardzo bym chciała się dostać!! Bardzo!! Na naukę nigdy nie jest za późno, a po drugie człowiek uczy się całe zycie!

PS. Jeżeli coś nie tak pójdzie mi na maturze z biologii ( oby nie ) to moją alternatywą jest gospodarka przestrzenna:)! Jednak wlałabym iść na medyczny, pozdrawiam gorąco!:*

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 18:21:43

21 lat i za stara? 40-letni ludzie studia zaczynają -.-

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 18:24:08

Idź :) a gdzie chcesz iść?

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 18:25:41

Cytat
Mee1990
21 lat i za stara? 40-letni ludzie studia zaczynają -.-

nie o to mi chodziło... tylko większość będzie tam młodsza ode mnie...

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 18:27:28

Jeśli chcesz iść to idź, nie patrz na innych.

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 18:31:16

Ja mature zdałam w 2012 też zrobiłam sobie rok przerwy i teraz od października miałam iśc, ale jakoś nie wyszło, więc postanowienie miałam żeby zacząc od lutego, ale w grudniu okazało się, że jestem w ciąży i plany zeszły już na dalszy plan.

Ja na Twoim miejscu bym poszła :) Wpadniesz w rytm nauki i będziesz zadowolona :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-28 18:31 przez eduska.

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 18:32:23

ja po technikum zrobiłam sobie 2 lata przerwy,poszłam na studia zaoczne,po 1 semstrze zakończyłam edukacja(szarpnęłam się na za wysoką górę,przeceniłam się) ale od października 2012 znów poszłam na studia tyle,że na inny kierunek i daję radę :) Fakt,większość ludźi z roku jest ode mnie młodsza o 3,4 lata ale są i starsze dziewczyny także tym się zupełnie nie sugeruj ;)

zweryfikowana
Posty: 5.381
Ostrzeżenia: 2/5

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 18:32:26

u mnie na studiach właśnie większość jest starsza od tych świeżo po maturze...

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 18:34:37

U mnie dziewczyny po 23 lata zaczynają , jedna ma 25 lat i dzienne

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 18:35:10

Cytat
natalcia12345
Cytat
Mee1990
21 lat i za stara? 40-letni ludzie studia zaczynają -.-

nie o to mi chodziło... tylko większość będzie tam młodsza ode mnie...

żebyś się czasem nie zdziwiła...

zgodzę się z tym co juz ktoś wcześniej napisał, to nie gimnazjum i na wiek nikt nie parzy

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 18:41:11

Cytat
natalcia12345
Cytat
Mee1990
21 lat i za stara? 40-letni ludzie studia zaczynają -.-

nie o to mi chodziło... tylko większość będzie tam młodsza ode mnie...

A to taki problem,że będą młodsi?Na roku u mojej siostrzenicy przy samych 20-latkach jest dziewczyna,która ma 28 lat i jest im z nią dobrze,a jej z nimi(słowa siostrzenicy).

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 19:13:56

Iść , nie patrz na innych . Studia oprócz samej nauki dużo wnoszą do życia . Poznasz nowych ludzi . A tak poza tym , mam sporo znajomych po kosmetologii . Wiele dziewczyn po licznych kursach pracują w zawodzie .

zweryfikowana
Posty: 1.787
Ostrzeżenia: 1/5

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 19:16:51

Za stara nie jesteś :P ja byłam w studium, gdzie większość grupy była w wieku 19 lat, a najstarszy facet miał 24 :P

zweryfikowana
Posty: 270
Ostrzeżenia: 1/5

iść na studia czy nie? dylemat :/

28 kwi 2013 - 19:18:01

idz na studia :D ja skonczylam w tamtym roku technikum i zrobilam rok przerwy a od października zaczynam rachunkowosc i finanse ale zaocznie ;) Myśle,ze jak nie ma problemu zeby wejsc w ten tok nauki tylko trzeba chciec ;D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Trudna decyzja.