Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wiem, dziewczyny, że macie już dość tematów związanych ze szkołą itd.,
ale dziś zmieniłam swoją tezę, która składa się z trzech części i właśnie nie przychodzi mi do głowy żadne dzieło literackie ani film, w którym pożegnanie było początkiem czegoś nowego, lepszego' po prostu, że wyszło bohaterowi na dobre. Mam film 'jedz, módl się, kochaj', ale jeszcze jeden przykład by mi się przydał.

z góry dziękuję za pomoc.

a jaki masz temat prezentacji ?

różne motywy pożegnania na podstawie literatury i filmu i własnie wymyśliłam tezę: 'wszystkie pożegnania budzą podobne emocje, często żal i rozpacz, bywa, że zgodę i spokój, a niekiedy stanowią początek czegoś nowego' i właśnie do tej ostatniej części czegoś potrzebuję'..

Zrób konkretniejsza tezę, bo tak to wychodzi, według mnie, na to, że rozpacz i zgoda to podobne emocje/ stany. coś mi tu nie gra.

A co do filmu to nie wiem, trudno coś wymyślić... muszę sobie poprzypominać. :)

A może tak trochę z innego punktu widzenia,nie pożegnanie z powodu wyjazdu tylko śmierci? Ja bym dała np. "Nostalgię Anioła", dziewczyna została zamordowana, długo nie mogła się z tym pogodzić,rozpaczała,próbowała wpływać na życie swoich bliskich,nie mogła zaakceptować,że zmarła jako nastolatka. Ale w końcu się z tym pogodziła,uspokoiła i trafiła do Nieba, bliscy też zrozumieli jej odejście ;)

"Pożegnanie z Marią" z opowiadań Borowskiego. Ostatnia scena, kiedy zabierają Marię na "łapankach" do obozu.

Może polski film pt. "senność"?

no tak, mogłabym zmienić z to, że 'budzą podobne emocje', bo w sumie racja, nie są one podobne :D ale właśnie chodzi o te jakby trzy kategorię, 'nostalgia anioła' pasowałaby mi do tej akceptacji, pogodzenia się se śmiercią i przyjęcia jej ze spokojem, ale potrzebuję też czegoś typowo pozytywnego, bo do pozostałych już coś tam mam ;)

Może nie jest to pozycja rewelacyjna, ale właśnie pożegnanie jest tu 2 razy początkiem czegoś nowego. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/71022/czarnoksieznik-z-volkyanu

Najpierw Shaina żegna się ze swoim ciałem, na końcu żegna się ze swoją miłością, by zostać największą wiedźmą świata.
Może też być książka Oscar i pani Róża :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-02 18:18 przez iki0.

moim zdaniem masz złą teze.. ;/ też w tym roku maturę zdaję.
teza musi być to zdanie które podsumowuje twoją pracę.. musi być czym do czego nawiązujesz argumenty, udowadniasz jej słuszność. pamiętaj żeby we wstępie pracy maturalnej powiedzieć swoją tezę.

Cytat
patii2302
moim zdaniem masz złą teze.. ;/ też w tym roku maturę zdaję.
teza musi być to zdanie które podsumowuje twoją pracę.. musi być czym do czego nawiązujesz argumenty, udowadniasz jej słuszność. pamiętaj żeby we wstępie pracy maturalnej powiedzieć swoją tezę.

dobrze dała, tylko musi zredagować, trochę inaczej to ująć.

ten film, o którym napisałam, pasowałoby, bo skoro potrzebujesz czegoś pozytywnego- to będzie to.;)

Cytat
patii2302
moim zdaniem masz złą teze.. ;/ też w tym roku maturę zdaję.
teza musi być to zdanie które podsumowuje twoją pracę.. musi być czym do czego nawiązujesz argumenty, udowadniasz jej słuszność. pamiętaj żeby we wstępie pracy maturalnej powiedzieć swoją tezę.

ale co w niej jest błędne?
mam w temacie 'różne ujęcia motywu pożegnania', więc biorę pod uwagę różne rodzaje/skutki :D
corkachaosu, mam nadzieję, że znajdę gdzieś w internecie ten film i dziś go obejrzę, dzięki ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-02 18:29 przez wikk__.

Do tej tezy jakbyś jako hobbistka czytała dużo książek to byś sama nie potrafiła wybrać. Hmm już samo "wszystkie pożegnania" - może dać ci podpowiedź - pożegnanie z życiem jakie się wiodło, z rodziną, z jakimś nałogiem, czymś co ci nie szło na dobre, z krajem(Od razu skojarzenie Mickiewicz albo Słowacki), z domem, z miłością - polecam: Wichrowe Wzgórza Emily Jane Bronte; Tajemniczy ogród, Mała Księżniczka - Frances Hodgson Burnett; Lalkę, powracającą falę - Bolesława Prusa; Natsume Soseki - panicz, sedno rzeczy; Śpiące piękności. Tysiąc żurawi od Yasunari Kawabata,Za kwietnymi polami Jun'ichi Watanabe ect...
Co do ksiąg mogę mnożyć a do filmów mam mało znane :) Ale tutaj mogłabyś zajrzeć do klasyki kina i wybrać: panna nikt, szatan z 7 klasy :) - we wszystkim coś można znaleźć z pożegnaniem, poprzeć i z głowy.
O może jeszcze od Lisy See: Miłość Peonii - cudowne pożegnanie z życiem i opis życia pozagrobowego!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-02 18:33 przez Mikumomo.

to ma być zdanie nie za długie, nie za krótkie gdzie w środku jest czasownik. np ja mam temat kreacje kobiet.
i teze mam taką: różnorodność portretów kobiet zależy od postrzegania przez nie miłości. i w swojej pracy argumenty dopasowałam to tezy i to właśnie staram się udowodnić. tak więc proponuję inaczej ułóż tezę a będzie na prawdę okey ;)

Cytat
patii2302
to ma być zdanie nie za długie, nie za krótkie gdzie w środku jest czasownik. np ja mam temat kreacje kobiet.
i teze mam taką: różnorodność portretów kobiet zależy od postrzegania przez nie miłości. i w swojej pracy argumenty dopasowałam to tezy i to właśnie staram się udowodnić. tak więc proponuję inaczej ułóż tezę a będzie na prawdę okey ;)

nigdy tym się nie kierowałam i nigdy nikt nie zarzucił mi złej tezy.
Autork0o- jest ten film w necie na pewno. Na youtubie, w kilku częściach. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-02 18:39 przez corkachaosu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kiedy nie iść ? :)