Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej dziewczyny, chciałam zebrać kilka opini od absolwentów/studentów, jakie są ich odczucia, wiadome szkół się nie kocha, ale jakieś obiektywne oceny. Słyszałam różne opinie ale zazwyczaj z roku 05/11. I dziękuję z góry wszystkim osobom które napiszą" do dupy !" bez uzasadnienia. Czekam na odpowidzi.

Też jestem ciekawa,bo chciałam tam iść na dietetykę. Trochę opinii jest na internecie,czytałaś?

Czytałam, lecz tak jak napisałam, nie są dość aktualne. Albo ktoś pisze ja jestem z KWSPZ i tyle.

No to racja,raczej wypowiadają się tam osoby,które dopiero będą studiować :P
Jesteś z Krakowa? Wybierasz się na dzienne czy zaoczne?

Witam,
jest do dupy ale podam Ci uzasadnienie:)
to nie są te sam studia co na normalnym państwowym uniwersytecie , to jest z tak jak zwykła szkoła zawodowa, wiem bo znajoma mojego kolegi studiowała tam rok i zrezygnowała bo to co tam się dzieje to jest masakra..płacisz, połowy zajęć nie ma, nigdy nie wiesz co masz i kiedy egzaminy,
możliwe że nawet twojego kierunku dziennie nie otworzą bo będzie za mało chętnych,
jeśli chcesz iść na kosmetologie się zastanów nad zmianą miasta bo nie warto tam płacić i uzyskać dyplom nawet nie nazwałabym tego uczelnią wyższą.
Ja studiuję na UJ dietetykę i polecam a no i na UR w Krakowie też super dietetyka ecri16.

z Krakowa, i planuję na dzienne, bo zaocznie jest mniej godzin, trzeba dużo materiału przerabiać samemu - a do pilności w samodzielnej nauce to zapału nie mam :D Wolę trochę na uczelni trochę w domu :D A za późno się zebrałam i na maturze zdaje geografie dlatego, idę na kwspz. :)
Poszłabym na UJ na kosmetologię, ale tak jak napisałam nie zdaje chemii ani biologi więc mogę pomarzyć, żeby się dostać. A o wiele więcej dobrych opinii słyszałam o kwspz niz o mwsz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-13 19:05 przez switchoff.

indianka20- na UJ nie chcę studiować,złe doświadczenia :P Ale pomyślę nad UR, zaraz poszperam na internecie. Generalnie zadowolona jesteś z wyboru kierunku? Zajęcia są w miarę ciekawe? I czy jest dużo chemii? :)

A ja się nie zgodzę...
Zajęcia są wtedy kiedy mają być, dziewczyny na pracownię nie narzekają.

Wiadomo, nie są to nie wiadomo jakie, ambitne studia inżynierskie czy medycyna, więc do najtrudniejszych nie należą, choć jak na każdych, wszyscy jęczą, że farmakologia trudna, że to, że tamto...
Część studentek to takie 'słodkie kosmetyczki' dlatego ja nie mogłabym studiować na tym kierunku ;)

Ogólnie do praktycznie każdego egzaminu, są znane pytania. Studia bardzo przyjemne, ale podkreślam, nie super ambitne :)

Na UJ nie pójdziecie, bo tam jest tylko kosmetologia II stopnia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-13 19:09 przez Dafcia.

Ojej, podobno jest cięzka biochemia i anatomia na tym kierunku i że wcale nie jest tak prosto bo sporo chemii i biologii. A słodkie idiotki moze jakoś przeżyje przez 3 lata. Potem planuje magistra na UJ na odnowie biologicznej, ale to daleka przyszłość więc mam czas :)
A Ty Dafcia, co studiujesz na kwspz ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-13 19:13 przez switchoff.

No MWSZ to jest wgl TRAGEDIA!!!!!!
No z dietetyką super kierunek polecam ;)
Ja studiowałam pół roku chemie na UJ i potem zmieniłam na dietetykę :)
Nie ma dużo chemii, jest bardzo dużo przedmiotów biologiczno-wirusowych i psychologia i socjologia:)

Jakby była psychologia i socjologia to super,bo nawet początkowo planowałam iść na psychologię :P Chciałabym potem może iść w kierunku zaburzeń odżywiania,a wiadomo,że ma to podłoże psychiczne.
UR niestety odpada,teraz sprawdziłam,bo nie zdaję biologii :/

Cytat
switchoff
Ojej, podobno jest cięzka biochemia i anatomia na tym kierunku i że wcale nie jest tak prosto bo sporo chemii i biologii. A słodkie idiotki moze jakoś przeżyje przez 3 lata. Potem planuje magistra na UJ na odnowie biologicznej, ale to daleka przyszłość więc mam czas :)
A Ty Dafcia, co studiujesz na kwspz ?

Z mojej perspektywy i biologia i chemia tam jest bardzo prosta, ale to wszystko zależy od punktu widzenia, a ja jestem akurat na bardzo wymagającym kierunku. Nie studiuję na kwspz, ale nasłuchałam się trochę, bo mieszkam z dziewczyną, która tam właśnie studiuje kosmetologię :)

Aha, to dziękuję za opinie :) Przyłoże się do nauki, to może więcej wyniosę z tej szkoły ;d

Hej Dziewczyny!:)
Obecnie jestem studentką 3 roku Kosmetologii na KWSPZ. Więc posiadam wiarygodne informacje na temat uczelni. Nie jestem "koleżanką koleżanki która tam studiuje" jak w pozostałych przypadkach. Osobiście jestem zadowolona z wyboru zarówno uczelni jak i kierunku. I od razu podkreślam, że nie jestem typem "słodkiej kosmetyczki" i nie poszłam na te studia z nadzieją nauki malowania paznokietek czy robienia makijaży:) Podchodzę do tych studiów bardzo poważnie i wiąże z tym kierunkiem ambitne plany. Planuję kontynuację na UJ. Uważam, że uczelnia rzetelnie przygotowuje nas do zawodu. Kończąc mam juz sporo certyfikatów i ukończonych kursów, które uczelnia zapewnia ( oczywiście płatne, ale są to dużo mniejsze kwoty). Z zajęć praktycznych jestem bardzo zadowolona. A minusy zawsze znajdziesz na każdej uczelni, kwestia indywidualna:) Ciebie może cos wkurzyć, innych nie. Naprawdę polecam:) Jeśli chodzi o Kraków to nie poleciłabym Ci innej uczelni jeśli chodzi o kosmetologię.
Pozdrawiam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

informatyka stosowana/studia