Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

TECHNIKUM CZY LICEUM ? kilka pytań.

20 lut 2013 - 19:27:55

hej dziewczyny : )
już czas na wybranie szkoły przez gimnazjalistów.. i mam kilka pytań.
co wybrać technikum czy liceum ?
wiem, że po technikum będę miała już zawód i będę mogła pracować w tej branży, lecz ciężko jest zdać egzamin zawodowy.. a liceum ? co po tym ? studia .. wiadomo ale jakaś praca się znajdzie ?
jednym z ciekawszych techników jest dla mnie technikum o profilu : technik organizacji reklamy.
Powiedzcie mi czy jest to opłacalny zawód w tych przyszłych czasach ?

określania sytuacji rynkowej predsiębiorstwa - działalności rynkowej
wykorzystania podstaw psychologii i socjologii dla działań marketingowych
doboru środków i nośników reklamy w zależności od celu, funkcji reklamy oraz branży towarowej
zastosowania socjotechniki, sprzętu i materiałów reklamowych w zarządzaniu i organizacji biur, firm i agencji, itp.
planowania, organizacji i nadzoru kampanii reklamowych
wykorzystywania podstaw finansów oraz prawa do samodzielnej działalności gospodarczej
Technik organizacji reklamy znajdzie zatrudnienie jako pracownik:

działu obsługi klienta
zespołu do spraw zlecenia
działu publikacji
działu badań rynkowych
marketingu i reklamy
specjalista ds. kontaktów z prasą i kształtowania opinii publicznej (Public Relations - PR)
pracownik biura ogłoszeń środków masowego przekazu
studia produkcyjnego
specjalista ds. produkcji


A jeśli liceum .. ? myślałam o paramilitarnym, bardziej zaawansowanym .
w tym różne kierunki nauki straż miejska, policja, ratownik medyczny itp.
Interesuje mnie straż miejskaa . czy po liceum mogę znaleźć pracę w tym zawodzie ?
czy potrzebne studia ? i czy to opłacalna praca ? : )

TECHNIKUM CZY LICEUM ? kilka pytań.

20 lut 2013 - 19:30:15

Technikum. Daje Ci większy wybór, nie dość, że zawód, to i maturę możesz zdać, a potem iść na studia.
W ulotkach zawsze tak pięknie wszystko jest opisane... a później rzeczywistość wkracza ciężką nogą. Kieruj się tym co sprawia Ci przyjemność, czego z chęcią będziesz się uczyła, spójrz jakie tam są przedmioty na danym kierunku, itp. Egzamin zawodowy jest ciężki, ale to czy zdasz zależy tylko od Ciebie. Nie wybieraj profilu ratownika medycznego, bo ratownik od teraz MUSI mieć ukończone studia wyższe, koniec kropka. Praca w policji czy straży to łut szczęścia, ewentualnie czy ma Cię kto tam wepchnąć. Ja i tak wybrałabym technikum, reklama wydaje się być interesują, a studia po tym kierunku też jakieś sobie możesz zrobić zbliżone.
Po LO nie jest łatwo znaleźć zatrudnienia, bo masz wykształcenie ledwie średnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-20 19:35 przez corkachaosu.

TECHNIKUM CZY LICEUM ? kilka pytań.

20 lut 2013 - 19:33:13

Też myśle ze technikum;) chodzilam do liceum i teraz zaluje, 3 lata zmarnowane

TECHNIKUM CZY LICEUM ? kilka pytań.

20 lut 2013 - 19:33:46

technika są baaardzo często na niższym poziomie..

TECHNIKUM CZY LICEUM ? kilka pytań.

20 lut 2013 - 19:34:40

gdybym teraz miała wybierać też bym poszła do technikum. obudziłam się ponad roik za późno a ciężko by mi było nagle zmieniać szkołę i nadrabiać cały materiał do egzaminu zawodowego. żałuję że nie wybrałam technikum bo nie planuję studiów. wiem, może pomyślicie 'niezbyt rozsądne' ale każdy ma inne priorytety (:

TECHNIKUM CZY LICEUM ? kilka pytań.

20 lut 2013 - 19:35:49

Cytat
goshha
technika są baaardzo często na niższym poziomie..

ale to czy dzieciak się nauczy nie zależy od nikogo innego prócz niego samego.

TECHNIKUM CZY LICEUM ? kilka pytań.

20 lut 2013 - 19:36:14

Skończyłam liceum i żałuję, bo nie mam żadnego zawodu ani ewentualnej alternatywy, gdyby nie wyszło mi z pracą po studiach.
Z perspektywy czasu wiem, że powinnam była iść do technikum. Z egzaminami zawodowymi nie jest tak trudno, jeśli na bieżąco będziesz się uczyła ( wiem, bo mój chłopak skończył technikum budowlane)i przyłożysz się do powtarzania przed egzaminem. Poza tym po technikum masz i zawód i maturę a co za tym idzie możesz iść na studia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-20 19:37 przez xxmonisia.

TECHNIKUM CZY LICEUM ? kilka pytań.

20 lut 2013 - 19:36:48

Ja również doradzam technikum !!!

TECHNIKUM CZY LICEUM ? kilka pytań.

20 lut 2013 - 19:36:49

Jeśli nie jesteś pewna czy pójdziesz na studia to idź do technikum. Rok nauki dłużej a można zdobyć i zawód i maturę.

TECHNIKUM CZY LICEUM ? kilka pytań.

20 lut 2013 - 19:37:11

mój TŻ jest po technikum, ma międzynarodowy dyplom elektronika ale i tak studiuje Fizykę Techniczną. Zaleta taka, że wiele umie naprawić w domu i teoretycznie ma zawód ale tak czy siak taki dyplom po technikum nie jest jakiś mega znaczący - w sumie tak jak co niektóre papiery ze studiów... :P

TECHNIKUM CZY LICEUM ? kilka pytań.

20 lut 2013 - 19:39:01

Technikum! :) ja chodziłam do technikum, wybrałam hotelarstwo :)

TECHNIKUM CZY LICEUM ? kilka pytań.

20 lut 2013 - 19:39:10

ja bym wybrała technikum.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

INTERNAT . kilka pytań .