Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

samodzielna nauka języków obcych :)

24 sie 2015 - 18:32:48

Moim marzeniem od zawsze było nauczenie sie języka hiszpańskiego. Próbowałam sama ale efektów zero - brak systematyczności, no i nie wiadomo jak to wymawiac zrobiły swoje. Najpierw myślałam o jakiejś szkole językowej ale potem znalazłam portal need a school dzięki któremu znalazłam w okolicy fajną korepetytorkę (a oprócz tego zyskałam wiele korzyści w postaci promocji itp). I takim oto sposobem od 4 miesięcy uczę się języka i muszę przyznać, że powoli ale to powoli idzie lepiej. Trzeba mieć wiele zaparcia by nauczyć się czegos nowego;)

zweryfikowana
Posty: 599
Ostrzeżenia: 3/5

samodzielna nauka języków obcych :)

26 sie 2015 - 21:07:17

Odkryłam świetne książki do nauki: http://www.fiszki.pl/jezyk-angielski/ksiazki-po-angielsku/adaptacje-ksiazek/
Są to uproszczone adaptacje oryginalnych książek, bardzo fajnie się czyta. Dodatkowo jest też wersja audio i można posłuchać w wolnych chwilach.

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 1/5

samodzielna nauka języków obcych :)

15 wrz 2015 - 09:28:47

Nie wierzę w samodzielną naukę języka. Miałam okazję uczyć się kiedyś w akademii językowej w gdańsku kilka miesięcy języka i nauczyłam się mówić płynnie. A w domu nie miałabym takiej możliwości. Jednak nauczyciel pilnuje, poprawia nadaje dyscyplinę i efekty są widocznie znacznie szybciej.

samodzielna nauka języków obcych :)

16 paź 2015 - 16:36:08

Widze, ze ktoś tu już wspominał o nauce języków poprzez korepetycje. Sama miałam z tym problem - wśród ludzi czuję się nie pewnie, jestem niesmiała i ciężko mi pokazać to co potrafię. Szukałam korepetycji aż trafiłam na needaschool i dzięki nim znalazłam świetnego i profesjonalnego nauczyciela! Od tego momentu mój włoski znacznie się poprawił!

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

samodzielna nauka języków obcych :)

03 gru 2015 - 15:21:18

A może jakiś wyjazd by się u was sprawdził? Co tego typu http://smiletrips.pl/? Moja kuzynka wiem, że jeździła za młodu i teraz bardzo dobrze sobie radzi z językami obcymi.

samodzielna nauka języków obcych :)

13 gru 2015 - 17:34:53

Ja nie wierzę w samodzielną naukę, nawet z najlepszych książek. Rodzice kupili mojej siostrze kurs, bo nic, ale to absolutnie nic nie pomagało. No i pojechała do Hiszpanii, zdaje się, że tutaj: http://www.ef.pl/ils/destinations/spain/ Wróciła zachwycona, ale przede wszystkim wreszcie zaczęła mówić w tym języku.

samodzielna nauka języków obcych :)

04 lut 2016 - 19:07:47

Powiem Wam, że to prawda, że opanowanie tego tysiąca słów jest najłatwiejszym sposobem. Tutaj możecie znaleźć i listę i próbować się uczyć :) http://aztekium.pl/1000.py?show=y&wyraz=collect&lang=pl&kraj=en#start

samodzielna nauka języków obcych :)

19 lut 2016 - 00:48:09

Ja właśnie wystartowałam z hiszpańskim - jest super! Zwłaszcza na początku radzę Wam znaleźć dobrą szkołę, gdzie wyłożą Wam solidnie podstawy. W okolicy Trójmiasta polecam Akademię Językową, solidna firma od lat na rynku. Kiedyś moja siostra do nich chodziła na francuski i również była mega zadowolona! :)

samodzielna nauka języków obcych :)

19 lut 2016 - 06:29:58

no to super, wlasnie dobrze byloby sie nauczyc w koncu jakiegos jezyka ... w szkole niby sie uczylam jezyka angielskiego i niemieckiego, ale malo co z umiem, a juz z niemieckiego to praktycznie w ogole ... chce sie nauczyc jezyka, zeby po prostu miec lepsza prace, a jakie macie takie domowe sposoby? bo za bardzo nie mam czasu chodzic na lekcje do szkoy jezykowej, generalnie chodzi mi o zpamietywanie slowek. Mam tak, ze moge sie ich nauczyc, ale po miesiacu wikszosc takich malo charakterystycznych zapominam ...

no to super, wlasnie dobrze byloby sie nauczyc w koncu jakiegos jezyka ... w szkole niby sie uczylam jezyka angielskiego i niemieckiego, ale malo co z umiem, a juz z niemieckiego to praktycznie w ogole ... chce sie nauczyc jezyka, zeby po prostu miec lepsza prace, a jakie macie takie domowe sposoby? bo za bardzo nie mam czasu chodzic na lekcje do szkoy jezykowej, generalnie chodzi mi o zpamietywanie slowek. Mam tak, ze moge sie ich nauczyc, ale po miesiacu wikszosc takich malo charakterystycznych zapominam ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-19 06:30 przez RazDwaRaz.

samodzielna nauka języków obcych :)

19 lut 2016 - 09:24:21

ja lubię się uczyć nowych słówek na własną rękę poprzez tłumaczenia napisów do seriali jak mam więcej czasu albo oglądanie w oryginalnym języku.
to jest najprostszy sposób na oswojenie się z wymową, przynajmniej jeśli robi się to na własną rękę.
nie próbowałam jeszcze zaczynać w ten sposób jakiegoś języka od zera, ale podobnie mam z francuskim, którego podstawy jako tako ogarnęłam w liceum. spodobał mi się na tyle, że chciałabym dalej się go uczyć, a wiadomo, na szkoły językowe nie zawsze ma się czas i kasę, dlatego teraz oglądam sobie seriale i kreskówki (a co!) po francusku i tłumaczę od czasu do czasu napisy przy pomocy słownika. to też jest dobre źródło gramatyki i konstrukcji zdania, który potem porównuję z teorią (mam słownik francusko-polski z teorią w domu) i tak właśnie się uczę.

chciałabym kiedyś spróbować holenderskiego albo japońskiego, ale zobaczymy, czy może przez szkołę/indywidualne lekcje czy samodzielnie.

samodzielna nauka języków obcych :)

22 lut 2016 - 17:36:43

Ja ostatnimi czasy wziąlem sobie lekcje u native speakera,raz w tygodniu po 2-godzinki i widze efekty po 3-cim miesiacu.Dobrze jest tez wspomóc sie takim produktem jak ten,wszystko jest online,rewelacyjna sprawa!!!

http://www.bellsenglishcourse.pl/

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 1/5

samodzielna nauka języków obcych :)

24 lut 2016 - 16:43:25

Ja języka uczę się sama w domu i postęp jest bardzo bardzo zadowalający. Umiem już ponad 600 słówek a uczę się tu www.aztekium.pl tutaj jest programik do nauki w którym jest około 1 000 słówek więc już za połową jestem! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-24 16:43 przez xenalady.

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 3/5

samodzielna nauka języków obcych :)

29 lut 2016 - 11:08:23

Ja kiedyś próbowałam sama się uczyć, ale zabrakło mi motywacji - nie ma co się oszukiwać. Dużo lepsze efekty miałam, gdy poszłam na kurs językowy. Wtedy mój francuski łódź zdecydowanie się poprawił :)

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 8/5

samodzielna nauka języków obcych :)

29 lut 2016 - 19:39:17

Cześć :) Ja języka niemieckiego uczyłam się z tym kursem http://metodaad.app.sisco.pl/. Szybko udało mi się opanować dość obszerny materiał, chociaż nigdy nie szło mi z nauką tego języka :)

samodzielna nauka języków obcych :)

29 lut 2016 - 20:10:31

Ja bym chciała się nauczyć niemieckiego albo norweskiego... ale brak mi motywacji :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fizjoterapia - studiuje ktoś?