Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak napisać referat??

08 sty 2013 - 12:09:53

Cytat
Asztarte
Cytat
tysiatko7
Cytat
Asztarte
O tym, jak napisać referat, uczą w podstawówce. To najprostsza forma, praca całkowicie odtwórcza. Obszar wytwórczości to pewnie jakieś kopalnie, parki technologiczne i wszelakie obszary, na terenie których coś się wytwarza.
Jak już wcześniej napisałam: znam uklad referatu. Chodzi mi o treść. Co rozumiemy pod pojęciem obszar wytworczości oraz przełomowe dekady XX i XXI wieku...
Obszar wytwórczości- patrz moja pierwsza wypowiedź. Przełomowe dekady XX i XXI w to lata 90 XX i poczatek XXI. Jeśli chodzi o samą Polskę, to sa bardzo przełomowe. Ja nie wiem co tu rozumieć pod tym pojęciem. Nie wiesz co to dekada?Albo przełom?

Nie trzeba się orientować w tym temacie, żeby logicznie pomyśleć. Przecież to wiedza z liceum (przynajmniej u mnie na geografii o tym było;)
Zgodnie ze słownikiem :przełomowy
synonimy: brzemienny w następstwa, brzemienny w skutki, decydujący, koronny, krytyczny, przełomowy, ważny, znamienny. Tak więć ponawiam pytanie, co było takiego przełomowego w tych latach, jakie wydarzenia itp. Najłatwiej jest odpowiadać ogólnikowo i na odwal się, żeby dodatkowo pokazać jaka ja jestem mądra, a raczej wydaje mi się, że jestm. Piszesz jakbyś wszystko wiedizdiała, była znawcą a tak naprawdę zero konkretów w twojej wypowiedzi. Skoro takie to proste i było w liceum to proszę napisz: co takiego istotnego zdarzyło się w tym okresie- związanego z polityką ekonomiczną w obszarze wytwórczości...

Jak napisać referat??

08 sty 2013 - 12:11:58

Polityka wytwórcza - produkcja przemysłowa i rolnicza wszelkiego rodzaju, dekada-dziesięć lat, a więc koniec wieku XX i początek wieku XXI. Co w tym czasie było podstawowym problemem w dziedzinie ekonomii i co nią kierowało, miało to taki a nie inny wpływ na wszelaką produkcję.

Jak napisać referat??

08 sty 2013 - 12:16:08

A ta polityka ekonomiczna to jakiego kraju? Anglii?

Jak napisać referat??

08 sty 2013 - 12:17:36

Może warto byłoby zajrzeć do słowników lub podręczników akademickich?

Jak napisać referat??

08 sty 2013 - 12:37:29

Cytat
tysiatko7
Cytat
MuchaKolorowa
Idziesz do biblioteki, mówisz jaki masz temat, a pani z biblioteki daje ci odpowiednie książki. Ja tak zawsze robię :D
Potem to już z górki, najgorszy jest wybór literatury.
Nie znoszę historii, ale jestem na studiach pedagogicznych i piszemy dużo referatów :)
A co to za biblioteka, że taka miła Pani tam pracuje? :)
A pedagogiczna :DDD
no faktycznie pani jest miła i mądra przy okazji, bo u mnie na uczelni, to pożal się Boże, daje ci książki, które nie mają nic wspólnego z tematem i na dodatek jest taka nieuprzejma (i tu nie chodzi o wybieranie książek)... byłam tam dwa razy i więcej nie pójdę, jak jakaś baba wciska nos w twoje życie prywatne hmmm...
Tak cię to boli? :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-08 12:45 przez MuchaKolorowa.

Jak napisać referat??

08 sty 2013 - 14:31:21

Cytat
Lunika
A ta polityka ekonomiczna to jakiego kraju? Anglii?
Nie wiem jakiego kraju.

Jak napisać referat??

04 lis 2021 - 11:48:55

Referat jest po to, aby przedstawić grupie jakiś temat i jego problematykę. Aby przystąpić do pisania trzeba mieć oczywiście wybrany temat, wskazać problematykę, wyciągnąć wnioski itp. Więcej informacji możesz znaleźć na https://infoon.pl/co-powinien-zawierac-referat/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Album "Wielcy Malarze"- NAGRODA :)