Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:01:19

.................



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-21 20:30 przez anusiaenglert.

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:03:42

skończ to co zaczęłaś i witaj filologio ;) chyba, ze masz czas zacząć nowy kierunek i kontynuować ten, to nie ma problemu ;)

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:05:11

NIBY DUŻO CI JUŻ NIE ZOSTAŁO, JEŚLI PRZEMECZYLAS SIE DWA LATA TO DOTWASZ DO KONCA. wIEM COS O TYM.
Skoro kreci Cie filologia to sie tam wybierz po skonczeniu tego co zaczelas jesli masz taka mozliwosc.Teraz jest strasznie duzo studentow po zarzadzaniu bez pracy,a mysle ,ze filologia ang to lepsze niz te marne zarzadzanie ;)
pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-08 16:05 przez marciocha666.

niezweryfikowana
Posty: 431
Ostrzeżenia: 1/5

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:05:17

Skoro rok, to może spróbuj skończyć te studia, potem pomyślisz o innych. Chyba że szkoda Ci czasu.

zweryfikowana
Posty: 492
Ostrzeżenia: 1/5

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:06:24

skoncz to zarzadzanie juz i moze dodatkowo idz na jakas filologie.Ogólnie to o humanistach mowi sie zle,lecz to wlasnie do nich nalezy przyszlosc.Scisłowce umieja liczyc,konstruowac,projektowac,lecz ocraz mniej bedzie osob kreatywnych,ktore będą umiały się kwieciscie i madzrze wypowaidac.Bedzie zapotrzebowabie na ludzi z wyobraznia i tworczością.

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:07:08

dokończ te studia na których jesteś i jednocześnie zacznij kierunek który Cię interesuje. ;)

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:09:34

na Twoim miejscu już bym ten rok się poświęciła i to skończyła, bo zmarnowałaś na to już dwa lata ;) a ewentualnie poźniej pójść na filologie włoską i już byś miała super perspektywy do pracy w takiej firmie międzynarodowej bo miałabyś i dobrze opanowany włoski i papier potwierdzający to, i zakończone zarządzanie :)

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:10:33

Oj te fora, każdy wie najlepiej;) Może zacznij drugi, ten wymarzony kierunek, na 3 roku zajęcia nie są codziennie. Ja jestem na ekonomii, z przypadku, ale nie narzekam, ze ścisłymi przedmiotami było u mnie gorzej niż z humanistycznymi, po humanistycznej klasie w liceum poszłam na ekonomię i nie żałuję, może będzie łatwiej z pracą;)

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:14:26

Cytat
marciocha666
NIBY DUŻO CI JUŻ NIE ZOSTAŁO, JEŚLI PRZEMECZYLAS SIE DWA LATA TO DOTWASZ DO KONCA. wIEM COS O TYM.
Skoro kreci Cie filologia to sie tam wybierz po skonczeniu tego co zaczelas jesli masz taka mozliwosc.Teraz jest strasznie duzo studentow po zarzadzaniu bez pracy,a mysle ,ze filologia ang to lepsze niz te marne zarzadzanie ;)
pozdrawiam

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:22:15

Ja też czuję że robię nie to co trzeba , a całe życie marzyłam żeby pójść na kierunek , na którym teraz jestem. Zaraz zaczyna się semestr a ja już zbieram siły żeby wytrwać na wykładach ... Nie zrezygnuje tylko ze względu na moją mamę , która z całych sił we mnie wierzy. Niestety musimy się pomęczyć , może akurat los da nam po tym pracę ;))

zweryfikowana
Posty: 772
Ostrzeżenia: 1/5

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:27:47

ja też ide teraz na zarzadzanie, ale bede probowac się dostać za rok na ekonomie, bo to zarzadzanie to takie średnie jest.

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:30:46

hmm.. właśnie chętnie bym tak zrobiła. Obroniłabym się na zarządzaniu i wybrała filologię zaocznie. Nie wyobrażam sobie tego, żeby przez 8 lat studiować dziennie i cały czas być na utrzymaniu rodziców. Rodzice dają mi miesięcznie 1000zł, ja zarabiam 500 dorabiając jako sprzedawca w sklepie z kosmetykami. Wszyscy moi znajomi studiują konkretne, trudne kierunki. Nikt nie ma czasu, bo albo projekty albo konspekty, własciwie to rozmawiając z nimi jest mi głupio. Tak dobrze się podobno zapowiadałam.... Chodzi mi o to, że mój brat skonczył tylko licencjat, a na mgr wybrał cos innego co go interesuje. Nie wybrał studiów tylko studium, bo tylko tam było to co lubi. Oczywiście moi rodzice tego nie akceptują, pytają ile on jeszcze zawodów zrobi, że jak już sie cos zacznie to trzeba to skończyc!

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:39:04

Cytat
shelta
skończ to co zaczęłaś i witaj filologio ;) chyba, ze masz czas zacząć nowy kierunek i kontynuować ten, to nie ma problemu ;)

Też tak myślę.

A że na filologii jest łatwo? Łosz matko! To albo jacyś wybitni filolodzy to napisali albo ludzie, którzy nigdy filologii nie studiowali. Ja studiuję multikierunek i mam kilka języków i wiesz co? ZAKUWAM dużo więcej niż moi znajomi z prawa czy jakiejś psychologii. Studia filologiczne są ciężkie - i nawet często jak kochasz jakiś język to on Ci na takich studiach brzydnie, bo masz gramatyki opisowe, często metryki i inne "bzdury" na bardzo zaawansowanym poziomie. Pomijam już fakt, że masz też dużo historii, kultury itp. Poza tym już po licencjacie śmiało możesz szukać pracy w prywatnych szkołach (BEZ CERTYFIKATÓW) bo Twój poziom językowy jest już na C2 (chyba, że jesteś grymbołem i się nie uczysz).
A jak jesteś bardzo dobra, to nawet na Twojej uczelni mogą Cię zatrudnić jako lektora.
Ja też uznałam, że mój kierunek nie jest może jakiś szczególny, więc wzięłam sobie dodatkowo jeszcze taki "prestiżowy".

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:41:27

no tak wiem doskonale.. Ale po prostu martwie się, ze to juz troche za pozno zaczynac studia w wieku 24 lat ;/

Żałuję wyboru studiów!

08 wrz 2012 - 16:51:06

ja mam 21 lat, skończyłam technikum informatyczne i nie mam żadnej, dalszej perspektywy na siebie. Z jednej strony chciałabym uczyć dzieci, ale z drugiej..pedagogika jest tak obleganym kierunkiem ostatnimi czasy, że po prostu nie wiem czy ma to sens.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Studencka wyprawka?