Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

szkola policealna- jaki kierunek??

27 lut 2013 - 12:12:23

ja chodzę do Policealnej, na technik usług kosmetycznych, i bardzo mi sie podoba ;)

szkola policealna- jaki kierunek??

27 lut 2013 - 12:18:06

też chodzę do Policealnej na rejestratorkę medyczną;) kierunek dość fajny;)

szkola policealna- jaki kierunek??

29 mar 2013 - 11:48:03

Szkoły policealne dają teraz większe pole manewru - łatwiej się dostać, masz spory wybór kierunków, z reguły zajęcia co 2 tygodnie więc dużo czasu wolnego - a czy mgr czy tytuł technika i tak najważniejsze są umiejętności i wiedza a nie papierek (chociaż wiadomo im więcej papierkologi tym lepiej ) Ja zapisałam sie jeszcze na Kursy Kwalifikacyjne (U nas narazie dostępne tylko w Omedze) - jak zwał tak zwał podobno jakaś nowośc zobaczymy :)

szkola policealna- jaki kierunek??

29 mar 2013 - 12:01:44

Cytat
1ola_90
Szkoły policealne dają teraz większe pole manewru - łatwiej się dostać, masz spory wybór kierunków, z reguły zajęcia co 2 tygodnie więc dużo czasu wolnego - a czy mgr czy tytuł technika i tak najważniejsze są umiejętności i wiedza a nie papierek (chociaż wiadomo im więcej papierkologi tym lepiej ) Ja zapisałam sie jeszcze na Kursy Kwalifikacyjne (U nas narazie dostępne tylko w Omedze) - jak zwał tak zwał podobno jakaś nowośc zobaczymy :)

no już bez przesady z tym porównaniem, do urzędu na stanowisko urzędnicze się z technikiem nie dostaniesz, jak już to może na gońca;]

z policealnych to jedynie kierunki związane z farmacją/medycyną/informatyką/rachunkowością

+kosmetyka/fryzjerstwo, bo na to zawsze będzie popyt

reszta to raczej strata czasu, dziwię się też, że poleca się tu archiwistykę jak od groma magistrów historii z taką właśnie specjalizacją, którzy nie umieją znaleźć pracy, a co dopiero technik..

szkola policealna- jaki kierunek??

29 mar 2013 - 16:13:23

Niech każdy robi co chce, ale porównując szkołę policealną(w której 70% to osoby bez matury nawet), do studiów-to bardzo duże przegięcie. Często takie opinie sieją ludzie, dla których próg tych ,,wygórowanych'' 30% jest nieosiągalny.

szkola policealna- jaki kierunek??

18 cze 2013 - 14:32:44

Ja będę do policealnej technik administracji:)

szkola policealna- jaki kierunek??

18 cze 2013 - 14:35:06

Duzo osob po skonczonej administracji nie moze znalezc pracy ;p wybierz moze jakis lepszy kierunek mysl przyszlosciowo ;)

szkola policealna- jaki kierunek??

18 cze 2013 - 14:38:36

Nawet nie żartuj, chyba nie wiesz ile jest bezrobotnych magistrów administracji a co dopiero techników

szkola policealna- jaki kierunek??

18 cze 2013 - 14:52:15

Cytat
katrix
Niech każdy robi co chce, ale porównując szkołę policealną(w której 70% to osoby bez matury nawet), do studiów-to bardzo duże przegięcie. Często takie opinie sieją ludzie, dla których próg tych ,,wygórowanych'' 30% jest nieosiągalny.

a skąd masz takie dane że uczniowie szkół policealnych w 70 % są bez matury?
dla mnie lepszy jest technik, dobrze znający się na tym co robi niż cała rzesza studencików, którzy przez 5 lat imprezowali za kasę rodziców a teraz obudzili się z ręką w nocniku.
Sama chodzę do studium farmaceutycznego, bardzo sobie chwalę, studia też już przerabiałam (inny kierunek) lecz zrezygnowałam z prostej przyczyny- niemożność znalezienia pracy
autorko polecam szkołę policealną ale taką jak dziewczyny wspominały wyżej jakieś kierunki medyczne, kosmetyczne itd
życzę dobrych wyborów:)

szkola policealna- jaki kierunek??

18 cze 2013 - 15:05:44

ja ukończyłam POLICEALNE STUDIUM FARMACEUTYCZNE w Krakowie. Jutro piszę część praktyczną, bardzo się denerwuję,więc trzymajcie za mnie kciuki ;)
Co do szkoły-polecam. Wymagania duże, nauki baaardzo dużo,ale wszystko da się przejść.

szkola policealna- jaki kierunek??

16 lip 2013 - 12:10:41

czesc!!

a co myslicie o czyms takim jak medyczna szkoła policealna?? np. ostatnio znalazłam, ze gowork ma taki kierunek jak: technik farmaceuta, opiekun medyczny...

myślicie, że po tym będzie praca?

dzięki za info!!

szkola policealna- jaki kierunek??

23 sie 2013 - 10:07:35

ja na kosmetologię zapisałam się do goworku. mają tam dobre kosmetyki - wyczytałam na ich stronie internetowej.

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

szkola policealna- jaki kierunek??

19 lut 2014 - 19:48:55

No tak, tylko czy ta szkoła za którą się nie płaci ?
Bo z tego co wiem w Cosinusie własnie tak jest.

szkola policealna- jaki kierunek??

20 lut 2014 - 16:09:53

Cytat
mrfka1
No tak, tylko czy ta szkoła za którą się nie płaci ?
Bo z tego co wiem w Cosinusie własnie tak jest.

Powielacie wątki dziewczyny! Już jest cały wątek o Cosinusie. Jak go przeczytacie to się dowiecie, że Cosinus jest bezpłatny i ma kierunki dostosowane do potrzeb danego miasta.

Ale też wystarczy wejść sobie na ich stronę i poklikać po poszczególnych miastach i zobaczycie, że oferta Wrocławia jest dostosowana do Wrocławia, a np. w Szczecinie mają inną dostosowana do nich.

Mi się wydaje, że t.administracji jest dobrym kierunkiem. Poznaje się dużo ważnych zagadnień prawnych, więc nawet jeżeli nie zatrudnią takiego absolwenta w urzędzie to cała masa biur i firm prywatnych będzie się cieszyła, że ma pracownika z takim zapleczem.

Co do kierunków medycznych to myślę, że wiele zależy od tego gdzie mieszkasz i co planujesz. Służba zdrowia w Polsce jest słabo płatna, ale mam znajomych, którzy zrobili sobie fajny roczny kierunek opiekun medyczny i teraz pracują za bardzo dobre pieniądze w Niemczech.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-20 16:10 przez yezbell.

szkola policealna- jaki kierunek??

21 lut 2014 - 22:42:33

No ja nie wiem. Sama studiuję administrację i przyznam szczerze, że nie na jakiejś wybitnej uczelni. Mam znajomą, która poszła do policealnej na taki sam kierunek. Dziewczyna zawsze była mało pojętna, miała problemy z nauką, a tam... same 5:) Może zależy to od szkoły, nie wiem do jakiej ona chodziła, ale wymagali baaardzo niewiele, a do tego trwało to 2 lata. Niewiele można się w takich warunkach nauczyć;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca magisterska