Obecnie rozmawiamy o:

przyczepa campingowa

gorący temat

Opakowania

20 minut temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->

Cześć mam problem i mam nadzieję że któraś z Was mi pomoże. Skończyłam szkołę gimnazjalna poszłam do zawodówki ale z powodów osobistych nie skończyłam jej. Teraz mam 19 lat i skończoną szkołe gimnazjalna, mieszkam z chłopakiem on pracuje a ja siedze w domu, duzo jest w nim tez winy bo moze jakbym miala w nim jakies wsparcie to juz dawno bym skonczyla szkole ale on mi mowi tylko PO CO CI TO lub cos w tym rodzaju i ja sobie odpuszczam, no ale musze cos sama postanowic i znalazlam szkole dla doroslych liceum zaoczne no ale problem tkwi w tym ze nieweim czy sobie poradze, bo tylu latach przerwy chyba zapomnialam juz wszystko a pozatym nie bylam 6 uczennica. Moze ktos wie jak w takiej szkole jest czy mam sobie odpuscic czy sobie poradze ... prosze o porady

Poradzisz sobie! Walcz!

Dziewczyno, spróbuj chociaż! Czemu masz nie dać rady? Trochę pochodzisz i wejdziesz w rytm nauki, szkoły itd

Poradzisz sobie, ale musisz się uczyć. To szkoła weekendowa?

Ja kończyłam właśnie takie zaoczne liceum dla dorosłych (po rocznej przerwie od nauki). Same zajęcia to bajka-bo są 2 razy w tygodniu i wygląda to jak wykłady na studiach. Tyle,że ja zdawałam maturę i było dużo nadrabiania materiału w domu.
Nie ma żadnych sprawdzianów,tylko są zaliczenia na koniec semestru. Zapisz się,naprawdę nie jest trudno,a po gimnazjum nie masz żadnych perspektyw.

jeżeli weźmiesz się do nauki to na bank ją skończysz i ci się uda a swojego faceta nie słuchaj bo głupoty gada że po co itp. ja skończyłam liceum dla dorosłych jako jedna z najlepszych( a dodam że w zawodówce to uczyć mi się nie chciało) , matura zadana na wysokim poziomie a dodam że jak zapisałam się do szkoły to moja córka miała pół roczku i miałam mnóstwo pracy w domu , przy dziecko , spędzanie czasu z mężem i dzieckiem a do nocy nauka i oceny były moją nagrodą - zrobiłam to dla córki by jej pokazać że wszystko się da i można osiągnąć swój cel nawet mając małe dziecko i obowiązki!!! dasz sobie radę tylko wtedy jak będziesz sama tego chciała i weźmiesz się do roboty bo samo od siebie nic nie przychodzi!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-28 11:50 przez edusia_88.

Ja mam koleżanki po takiej szkole.Niektóre nie chodziły nawet do szkoły tylko składały jakieś tam prace kontrole a potem pisały egzamin.Egzamin wyglądał tak,że spisywały wszystko z zeszytu lub dostawały pytania,odpowiadały na nie i szły z tymi odp.do nauczyciela i czytały to co napisały.Na koniec na świadectwie 4 i 5.Wiadomo szkoły takie nie są najlepsze,ale skoro dają możliwość kształcenia osobom,które z różnych względów nie ukończyły wcześniej szkoły to trzeba korzystać.Oczywiście jeśli masz zamiar potem zdawać maturę,to lepiej chodzić na zajęcia i uczyć się w domu.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-28 11:52 przez colin225.

Spokojnie dasz sobie radę. Trzymam kciuki :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Jak jesteś ambitna, szybko łapiesz materiał to dasz radę. Ja też najpierw robiłam zawodówkę, potem poszłam do liceum zaocznego. Przez całe trzy lata nic nie kułam, nie siedziałam w książkach jak niekumate kujony tylko pamiętałam wszystko z zajęć, czasem jak mnie nie było to coś przeczytałam i zdałam z bardzo dobrymi wynikami. To samo z maturą - nie uczyłam się nic, a nic, a wszystko zdałam. Ustną pisałam dwa dni przed egzaminem, dzień przed powtórzyłam i zdałam na 90%. I to mając dwójkę dzieci, w tym trzymiesięczne niemowlę :)
Także nie masz się co martwić. Poziom w liceum naprawdę nie jest trudny i jak chcesz, jak Ci zależy to dasz radę :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-28 11:54 przez martischa.

Cytat
edusia_88
jeżeli weźmiesz się do nauki to na bank ją skończysz i ci się uda a swojego faceta nie słuchaj bo głupoty gada że po co itp. ja skończyłam liceum dla dorosłych jako jedna z najlepszych( a dodam że w zawodówce to uczyć mi się nie chciało) , matura zadana na wysokim poziomie a dodam że jak zapisałam się do szkoły to moja córka miała pół roczku i miałam mnóstwo pracy w domu , przy dziecko , spędzanie czasu z mężem i dzieckiem a do nocy nauka i oceny były moją nagrodą - zrobiłam to dla córki by jej pokazać że wszystko się da i można osiągnąć swój cel nawet mając małe dziecko i obowiązki!!! dasz sobie radę tylko wtedy jak będziesz sama tego chciała i weźmiesz się do roboty bo samo od siebie nic nie przychodzi!

Miałam tak samo,jak zaczęłam chodzić do tej szkoły,córka miała dokładnie pół roku.. Łatwo nie było,ale dla chcącego nic trudnego:) Spokojnie zdałam maturę,a teraz już kończę studia:)

Moja przyjaciółka uczy w liceum zaocznym dla dorosłych i ma złe zdanie na temat tego wytworu. Lepiej wyjdziesz gdy będziesz mieć zawód po zasadniczej. Ja starając się o pracę musiałam legitymować się świadectwem ukończenia szkoły średniej. Rekruterzy patrzyli na oceny z LO mimo, że miałam już ukończony licencjat.
Zastanów się co chcesz robić w życiu i przemyśl to 2 razy. Moje liceum było ,,renomowane'', ale w dzisiejszych czasach skończyłabym po nim na produkcji.

Cytat
martischa
Ustną pisałam dwa dni przed egzaminem, dzień przed powtórzyłam i zdałam na 90%.

a jak z pisemną?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-28 11:59 przez sieczka111.

słuchaj napewno skończysz bo ja byłam też w takiej sytuacji że z powodów zdrowotnych przerwałam szkołę i po roku poszłam właśnie do liceum dla dorosłych, i leciało mi tak szybko...dodatkowo poznałam tam świetne osoby i tęsknie za tymi weekendowymi zjazdami :)

LITOŚCI KOBIETO!!! Pewnie,ze sobie poradzisz,mój tata po 35 latach przerwy zapisał sie do Liceum dla dorosłych,nie dość,że skończył to jeszcze zdał maturę,po 50-tce ot tak sam dla siebie bo ma własna firmę i stwierdził,że nie może być "głupszy" od swoich pracowników :)

Cytat
sieczka111
Moja przyjaciółka uczy w liceum zaocznym dla dorosłych i ma złe zdanie na temat tego wytworu. Lepiej wyjdziesz gdy będziesz mieć zawód po zasadniczej. Ja starając się o pracę musiałam legitymować się świadectwem ukończenia szkoły średniej. Rekruterzy patrzyli na oceny z LO mimo, że miałam już ukończony licencjat.
Gdzie Ty CV składałaś, że Ci na oceny z liceum patrzyli?

Dziewczyno, nawet się nie zastanawiaj!Co Ty chcesz do końca życia na kasie w markecie pracować?Albo siedzieć w domu dzieci niańczyć?Wykształcenie to podstawa!Przecież nie możesz liczyć ciągle na faceta. A po gimnazjum to Ty pracy nie dostaniesz.. Poza tym- zrób to dla siebie, dla własnej satysfakcji;)

Wszystko zależy od szkoły i nauczycieli, ale ja bym na Twoim miejscu chociaż spróbowała. Mój chłopak chodził do takiej szkoły, też po długiej przerwie i sobie radził. Miał tylko z matematyką problemy bo nauczycielka była wymagająca.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMOCY ZADANIE STUDIA!!