Obecnie rozmawiamy o:

FARBA A UTLENIACZ

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:01:51

Hej dziewczyny. Jestem na I roku studiów, niedługo moja pierwsza sesja... Już mam wielkiego stresa.
Powiedzcie mi jak ona wygląda? Czy naprawdę można wylecieć ze studiów jak się nie zda któregoś z przedmiotów?

W jaki sposób poznam terminy sesji? Każdy ma swój termin jeśli chodzi o egzamin ustny?

zweryfikowana
Posty: 252
Ostrzeżenia: 1/5

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:04:38

dla mnie pierwszy rok byl spoko , sesja ok.. ale teraz jestem na drugim i jest TRAGEDIA . nie mam juz sil;/

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:05:50

Powiedz mi, że żartujesz ? :) Jest już prawie sesja, a ty nie znasz terminów egzaminów ? Chodzisz w ogóle na zajęcia ? Jak tego nie wiesz to spytaj starosty. Zazwyczaj profesorowie, doktorzy itd. mówią o terminach na wykładach/ćwiczeniach/konwersatoriach itp. Trzeba chodzić na zajęcia !

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:06:53

ja właśnie też jestem na drugim roku, pierwszy semestr miałam jedną poprawkę, w drugim semestrze miałam dwie. Teraz jestem na trzecim i zamiast uczyć się na jutrzejszy egzamin ustny z przedmiotu Integracja Europejska, siedzę na szafie. ^^ więc i w tym roku szykują się popraweczki.

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:06:56

Cytat
ewcia3661
dla mnie pierwszy rok byl spoko , sesja ok.. ale teraz jestem na drugim i jest TRAGEDIA . nie mam juz sil;/


mozesz opowiedziec jak to wyglada?

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:07:21

Cytat
monic18
Powiedz mi, że żartujesz ? :) Jest już prawie sesja, a ty nie znasz terminów egzaminów ? Chodzisz w ogóle na zajęcia ? Jak tego nie wiesz to spytaj starosty. Zazwyczaj profesorowie, doktorzy itd. mówią o terminach na wykładach/ćwiczeniach/konwersatoriach itp. Trzeba chodzić na zajęcia !
To samo miałam na myśli :]

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:08:17

ja dzisiaj juz zaliczyłam pierwszy semestr :) nie wiem jak jest u was, ale u mnie na gdańskim uniwersytecie medycznym jest takie cos "extranet" się nazywa:) i tam jest wszystko - od egzaminów, materiałów, zeskanowanych książek, dokumentów, maili do profesorów i dosłownie wszystko o czym tylko byś nie pomyślała związanym z uczelnia ;) u mnie jak się nie zda to sa 2 terminy poprawkowe, a potem można mieć warunek na drugim roku ;) nie ma sie czym stresować ;) to ci nie pomoże, a tylko przeszkodzi w efektywnej nauce ;)

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:08:42

nie podali wam terminów? ja już mam sesję a terminy podają nawet miesiąc wcześniej :P
egzaminy ustne są najczęściej na tury, np na 10:00 przychodzi 10 osób, na 14:00 kolejne 10...
z niezdaniem zwykle jest tak, że masz termin poprawkowy, a jak i tam ci się nie uda to płacisz i robisz przedmiot w następnym roku jeszcze raz albo czasami da się dogadać i spróbować 3 raz...:P

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:10:33

Cytat
malenka090
Cytat
ewcia3661
dla mnie pierwszy rok byl spoko , sesja ok.. ale teraz jestem na drugim i jest TRAGEDIA . nie mam juz sil;/


mozesz opowiedziec jak to wyglada?

no a jak ma wyglądać? No bez przesady.. Egzamin to egzamin, uczysz się i idziesz i zaliczasz - tyle.

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:10:50

Cytat
monic18
Powiedz mi, że żartujesz ? :) Jest już prawie sesja, a ty nie znasz terminów egzaminów ? Chodzisz w ogóle na zajęcia ? Jak tego nie wiesz to spytaj starosty. Zazwyczaj profesorowie, doktorzy itd. mówią o terminach na wykładach/ćwiczeniach/konwersatoriach itp. Trzeba chodzić na zajęcia !

Ale ja chodzę i jestem na KAŻDYCH zajęciach. Nie podawali nam terminów. Właśnie wczoraj skończyły mi się egzaminy i kolokwia

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:10:56

sesja wygląda mało ciekawie ;) na stronie uczelni będziesz miec podany wykaz pzredmiotów i odpowiednie terminy egzaminów. zalezy od uczelni, czasem ma się 3 terminy w tym 2 poprawki a czasem 2 i w tym jedna poprawka. Nie martw sie na zapas tylko zacznij wczesniej uczyć to nie będziesz w <moderacja - kultura wypowiedzi> jak ja podczas każdej sesji ;) egzaminy sa pisemne albo ustne, co do ustrych to zazwyczaj ludzie sa podzieleni na grupy i czekaja grzecznie w kolejce pod salą i sa pokolei wzywani i odpytywani :) jak nie zdasz jakiegos przedmiotu to można jeszcze sie ubiegać o egzamin komisyjny no albo o warunek ( wtedy zdaje sie ten przedmiot później zazwyczaj podczas kolejnej sesji).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-28 00:42 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 2.820
Ostrzeżenia: 1/5

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:11:14

tak mozna, na pierwszym semestrze, mozna nie zaliczyc tylko jednego przedmiotu z tego co wiem, nie stresuj sie :) jak umiesz to zdasz, terminy sesji sie ustala z kazdym wykladowca , a ustne tto roznie, u nas np trwaja 2 dni, bo w 1 by sie nie wyrobil, i dzieli liste na pol, pierwsza polowa w 1 dzien a druga w drugi ;p proste i logiczne

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:13:05

Cytat
malenka090
Cytat
monic18
Powiedz mi, że żartujesz ? :) Jest już prawie sesja, a ty nie znasz terminów egzaminów ? Chodzisz w ogóle na zajęcia ? Jak tego nie wiesz to spytaj starosty. Zazwyczaj profesorowie, doktorzy itd. mówią o terminach na wykładach/ćwiczeniach/konwersatoriach itp. Trzeba chodzić na zajęcia !

Ale ja chodzę i jestem na KAŻDYCH zajęciach. Nie podawali nam terminów. Właśnie wczoraj skończyły mi się egzaminy i kolokwia

To skoro skończyły ci się egzaminy i kolokwia to znaczy, że jesteś już po sesji... :]
Bo sesja to właśnie egzaminy i kolokwia z wszystkich przedmiotów odbywające się w czasie zazwyczaj 2 tygodni.

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:14:32

Termin sesji masz w organizacji roku akademickiego. Terminy konkretnych egzaminów podają wykładowcy - nie chodziłaś na zajęcia? Zresztą oni wszystko mówią... Już 7 sesja, ugh...

SESJA:(

26 sty 2012 - 19:14:51

Cytat
monic18
Cytat
malenka090
Cytat
monic18
Powiedz mi, że żartujesz ? :) Jest już prawie sesja, a ty nie znasz terminów egzaminów ? Chodzisz w ogóle na zajęcia ? Jak tego nie wiesz to spytaj starosty. Zazwyczaj profesorowie, doktorzy itd. mówią o terminach na wykładach/ćwiczeniach/konwersatoriach itp. Trzeba chodzić na zajęcia !

Ale ja chodzę i jestem na KAŻDYCH zajęciach. Nie podawali nam terminów. Właśnie wczoraj skończyły mi się egzaminy i kolokwia

To skoro skończyły ci się egzaminy i kolokwia to znaczy, że jesteś już po sesji... :]
Bo sesja to właśnie egzaminy i kolokwia z wszystkich przedmiotów odbywające się w czasie zazwyczaj 2 tygodni.

popieram ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MATMA POMOCY