Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 13:42:28

no to po prostu napisz, że w języku polskim wyrazy na literę "ą" nie występują i po problemie.

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 13:44:36

ącki;p

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 13:45:32

ćma ćpun ćwok
na Ą nic nie znajdziesz, to jest nosówka

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 13:45:45

może chodzi o to żeby napisać wyrazy zawierające "ą" i "ć"? To by było chyba bardziej prawdopodobne dla ucznia II klasy podstawówki :|

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 13:47:24

Dziecko ma nauczyć się korzystać ze słownika ortograficznego i stwierdzić, że nie ma w języku polskim wyrazów zaczynających się na literkę "ą". Na przyszłość na "ę" też nie ma. Zapewnij dziecku możliwość korzystania ze słownika.

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 13:47:59

Też mi się wydaje, że to jakaś podpucha :P:P:) hmmm, ręce opadają :P

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 13:50:51

wiesz jak masz jakieś zadania dotycząse słownika to napisz do edytka86 ona jest bardzo dobra z języka polskiego;)

zweryfikowana
Posty: 283
Ostrzeżenia: 2/5

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 13:55:09

ok dzięki za wszystkie odpowiedzi :):)

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 14:33:59

Cytat
Noemi_007
wiesz jak masz jakieś zadania dotycząse słownika to napisz do edytka86 ona jest bardzo dobra z języka polskiego;)
daruj sobie sfrustrowane dziewcze głupie komentarzei zajmij się swoim nudnym życiem :)

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 14:39:19

Przecież nie ma takich wyrazów.

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 17:40:14

Cytat
puchuskubatek
ćma ćpun ćwok
na Ą nic nie znajdziesz, to jest nosówka

Ćwiek
Cytat
madziutex
Cytat
19ania90
Niestety na Ą w języku polskim nie ma żadnego wyrazu. Jest w Słowniku Języka Polskiego tylko jeden na Ę.
Wyraz ĘSI. Czyli zawołanie dziecka jak chce siusiu. Nie wiem dlaczego akurat tak, ale jest. Można sprawdzić.
Na Ą nie ma na pewno. Nałogowo gram w scrabble i i takie dziwnoctwa znam.

Nie masz racji. Owszem jest takie słowo, ale DOPUSZCZALNE TYLKO W GRACH, to coś w rodzaju dziecięcego slangu :) W języku polskim żadne słowo nie zaczyna się na ę ani ą.

Jeśli jest w słowniku języka polskiego to znaczy, że jest dopuszczone do stosowania. I nie tylko w grach słownych, ale i w języku codziennym.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-03 17:43 przez 19ania90.

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 17:44:11

takich wyrazów nie ma. Podejrzewam że to zadanie ma nauczyć posługiwania się słownikiem. Dziwne ze takiego nie masz, to podstawowa rzecz jaką trzeba mieć w domu.

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 17:51:23

jeśli chodzi o rzeczownik to na literkę "ą" nic się nie zaczyna
, natomiast jeśli chodzi o przymiotnik, to chyba tylko "ąkły" "ąkła" - ale to bardziej pod slang pochodzi..

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 17:54:53

Cytat
19ania90
Cytat
puchuskubatek
ćma ćpun ćwok
na Ą nic nie znajdziesz, to jest nosówka

Ćwiek
Cytat
madziutex
Cytat
19ania90
Niestety na Ą w języku polskim nie ma żadnego wyrazu. Jest w Słowniku Języka Polskiego tylko jeden na Ę.
Wyraz ĘSI. Czyli zawołanie dziecka jak chce siusiu. Nie wiem dlaczego akurat tak, ale jest. Można sprawdzić.
Na Ą nie ma na pewno. Nałogowo gram w scrabble i i takie dziwnoctwa znam.

Nie masz racji. Owszem jest takie słowo, ale DOPUSZCZALNE TYLKO W GRACH, to coś w rodzaju dziecięcego slangu :) W języku polskim żadne słowo nie zaczyna się na ę ani ą.

Jeśli jest w słowniku języka polskiego to znaczy, że jest dopuszczone do stosowania. I nie tylko w grach słownych, ale i w języku codziennym.

wpisz sobie to słowo w wujka Google'a i przyznasz mi rację.

wyrazy na literę "Ą"

03 paź 2011 - 20:00:45

Cytat
madziutex
Cytat
19ania90
Cytat
puchuskubatek
ćma ćpun ćwok
na Ą nic nie znajdziesz, to jest nosówka

Ćwiek
Cytat
madziutex
Cytat
19ania90
Niestety na Ą w języku polskim nie ma żadnego wyrazu. Jest w Słowniku Języka Polskiego tylko jeden na Ę.
Wyraz ĘSI. Czyli zawołanie dziecka jak chce siusiu. Nie wiem dlaczego akurat tak, ale jest. Można sprawdzić.
Na Ą nie ma na pewno. Nałogowo gram w scrabble i i takie dziwnoctwa znam.

Nie masz racji. Owszem jest takie słowo, ale DOPUSZCZALNE TYLKO W GRACH, to coś w rodzaju dziecięcego slangu :) W języku polskim żadne słowo nie zaczyna się na ę ani ą.

Jeśli jest w słowniku języka polskiego to znaczy, że jest dopuszczone do stosowania. I nie tylko w grach słownych, ale i w języku codziennym.

wpisz sobie to słowo w wujka Google'a i przyznasz mi rację.

Wujek Google nie jest dla mnie autorytetem, za to słownik, prof. Miodek i prof. Bralczyk jak najbardziej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-03 20:03 przez 19ania90.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KSIĄŻKI DO MATURY