Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jaka szkoła?

12 wrz 2011 - 18:26:32

Z góry przepraszamn za dział- nie wiem, które sie wyswietlaja na głownej.
Jestem w liceum.
W tym roku zdaje mature i zastanawiam się nad wyborem szkoły.

Interesuje sie geografia i własnie geografie chcę zdawac na Maturze. Jednak co poźniej?
Studia czy szkoła policealna? Po czym lepiej będzie mi znaleźc pracę? Mieszkam w małej miejscowosci.

Jeśli studia to myslałam o inzynierii srodowiska ale po tym kierunku chyba ciężko z pracą... ewentualnie ochrona srodowiska.
Jeśli studium - myślałam zeby skonczyc dwa kierunki powiązene ze sobą. (moze fryzjerstwo, kosmetologia, wizaz, stylizacja moze tez BHP lub dietetyka)

Prosze was o pomoc bo naprawde nie wiem do jakiej szkoły się wybrac

jaka szkoła?

12 wrz 2011 - 18:31:38

Dietetyka :) Jeśli byłabyś dobra w swoim fachu na pewno miałabyś dużo klientów,zwłaszcza w małym mieście,gdzie pewnie byłabyś 1. Kosmetyka i fryzjerstwo to takie popularne,pełno tych dziewczyn jak grzybów po deszczu,ja bym się w to nie pchała

jaka szkoła?

12 wrz 2011 - 18:35:03

Cytat
ecri16
Dietetyka :) Jeśli byłabyś dobra w swoim fachu na pewno miałabyś dużo klientów,zwłaszcza w małym mieście,gdzie pewnie byłabyś 1. Kosmetyka i fryzjerstwo to takie popularne,pełno tych dziewczyn jak grzybów po deszczu,ja bym się w to nie pchała

Byłabym pierwsza ale bałabym się własnie, że nie będę miała klientów.. Naprawdę mieszkam w malutkiej miejscowosci gdzie ludzie raczej nie chodzą do dietetyków ;p

A moze jednak ta kosmetologia, fryzjerstwo i wizaz- zawsze chciałam otworzyc własne studio urody lub odnowy biologicznej :)

jaka szkoła?

12 wrz 2011 - 18:35:30

Cytat
ecri16
Dietetyka :) Jeśli byłabyś dobra w swoim fachu na pewno miałabyś dużo klientów,zwłaszcza w małym mieście,gdzie pewnie byłabyś 1. Kosmetyka i fryzjerstwo to takie popularne,pełno tych dziewczyn jak grzybów po deszczu,ja bym się w to nie pchała

Autorka napisała, że mieszka w małej miejscowości a nie mieście. Jeśli mieszka na wsi to kosmetyka jest dobrym wyborem, bo często dziewczyny ze wsi muszą jechać do miasta, żeby zrobić jakiś zabieg.

jaka szkoła?

12 wrz 2011 - 18:44:45

inżynieria środowiska to jak sama nazwa mówi kierunek inżynierski, łatwy nie jest ale na pewno lepsze perspektywy niż po ochronie. Wg mnie jest do dość przyszłościowy i opłacałny kierunek, poczytaj w siecie. a po tych usługach kosmetyczny czy fryzjerstwie to jakie masz plany? ani to duży zarobek ani nic. Chyba że będziesz w tym dobra , wyjedziesz i znajdziesz prace w renomowanym salonie bo chyba nie masz aspiracji na założenie salonu w swojej małej miejscowości w której dostaniesz 10 zł za ścięcie włosów i zarobisz tylko na utrzymanie "salonu"

jaka szkoła?

12 wrz 2011 - 18:49:25

Cytat
16kaja16
inżynieria środowiska to jak sama nazwa mówi kierunek inżynierski, łatwy nie jest ale na pewno lepsze perspektywy niż po ochronie. Wg mnie jest do dość przyszłościowy i opłacałny kierunek, poczytaj w siecie. a po tych usługach kosmetyczny czy fryzjerstwie to jakie masz plany? ani to duży zarobek ani nic. Chyba że będziesz w tym dobra , wyjedziesz i znajdziesz prace w renomowanym salonie bo chyba nie masz aspiracji na założenie salonu w swojej małej miejscowości w której dostaniesz 10 zł za ścięcie włosów i zarobisz tylko na utrzymanie "salonu"

Niekoniecznie musiałabym go otwierac w swojej miejscowosc:) w mojej racze by sie nie utrzymał :) Myślę z w miescie - ok 30 km dalej :)

Boje się tez, ze nie znajde pracy po studiach. Co innego byłoby np w Krakowie czy Warszawie a nie u nas...

jaka szkoła?

12 wrz 2011 - 18:54:35

Inzyniera srodowiska to jeden z lepszych kierunkow i jest przyszlosciowy

jaka szkoła?

12 wrz 2011 - 18:58:25

Cytat
xxkar0linkaxx
Z góry przepraszamn za dział- nie wiem, które sie wyswietlaja na głownej.
Jestem w liceum.
W tym roku zdaje mature i zastanawiam się nad wyborem szkoły.

Interesuje sie geografia i własnie geografie chcę zdawac na Maturze. Jednak co poźniej?
Studia czy szkoła policealna? Po czym lepiej będzie mi znaleźc pracę? Mieszkam w małej miejscowosci.

Jeśli studia to myslałam o inzynierii srodowiska ale po tym kierunku chyba ciężko z pracą... ewentualnie ochrona srodowiska.
Jeśli studium - myślałam zeby skonczyc dwa kierunki powiązene ze sobą. (moze fryzjerstwo, kosmetologia, wizaz, stylizacja moze tez BHP lub dietetyka)

Prosze was o pomoc bo naprawde nie wiem do jakiej szkoły się wybrac


Ja zdawałam mature rozszerzoną z geografii i zdałam na 75%, teraz studiuje zaocznie na Uniwerku Ekonomicznym we Wrocławiu, powiem Ci że jeśli rodzice Cię utrzymają idź na dzienne, ja nie miałam wyjscia, musiałam isc do pracy, bo kasa z nieba nie spada, a mieszkam w małej wiosce gdzie wszędzie daleko, ale jest w porządku :D mogę Ci dać materiały do nauki :)

jaka szkoła?

12 wrz 2011 - 19:04:06

mozesz isc na studia a w miedzyczasie robic studium , samego studium bym nie polecala po studiach masz wyksztalcenie z ktorym i tak jest ciezko o prace ale wiodac po Twojej wypowiedzi ze sama nie wiesz czego chcesz wiec musisz sie najpierw zastanowic co woloałabys robic w zyciu ale mysle ze polaczenie tych 2 propozycji wyszłobu Ci na dobre

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

jaka szkoła?

12 wrz 2011 - 19:06:52

jeśli lubisz geografię to może studia związane z nią? nie myślałaś nad geodezją albo geologią?

jaka szkoła?

12 wrz 2011 - 19:09:17

ani ochrona ani inżyniera to żaden prestiżowy kierunek a jedynie co daje to bezrobocie. Rób to co lubisz i o czym marzysz. To że potrzebuja teraz inżynierów nic ci nie da , bo co roku z uczelni wyjdzie ok.min.30 studentów z takim dyplomem i nim ty skonczysz studia to nikt na rynku Ciebie nie bedzie potrzebował.Jak bedziesz robila to co lubisz to na pewno bedziesz w tym dobra i zarobisz .Nie od razu Rzym zbudowano...tak więc może na poczatku nie zarobisz ale ludzie widzą i doceniają fachowców z pasją.
Jak możesz to idź na dzienne , bo na zaocznych poświecisz czas pracy , która być może nic ci nie da pod względem doświadczenia zawodowego a na poczatek nikt Ci dużo nie da zarobić. Takie polskie realia.

jaka szkoła?

12 wrz 2011 - 19:09:49

Cześć, ja studiuje inżynierię środowiska i po pierwsze jest znaczna różnica między ochroną środowiska a inżynierią środowiska, po drugie na większości uczelni jest to kierunek zamawiany - a jednak coś to znaczy. Po wejściu do UE inżynierowie środowiska są w zasadzie potrzebni wszędzie, jest to kierunek, który zbiera wiele w całość, m.in budownictwo, geodezję etc. W Polsce o pracę ciężko w zasadzie może być po każdym kierunku, poza tym pracy zaczniesz szukać najprawdopodobniej po 3.5 roku lub po 5 latach, a ciężko jest powiedzieć na co wtedy będzie zapotrzebowanie na rynku. Ja liczę na to, że wraz z rozwojem UE znajdę pracę jak nie w Polsce tak za granicą, zwłaszcza, że do wyboru jest trochę tych specjalizacji: projektowanie kanalizacji, wentylacji, monitoring środowiska i wiele innych.

I jeszcze jedna sprawa: inżynieria środowiska to w zasadzie nie jest geograficzny kierunek. Musisz być nastawiona na zbieraninę różnych przedmiotów, bo przygotowuje do różnych rzeczy. Także nacisk jest w zasadzie w równym stopniu na biologię, matematykę, chemię i fizykę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaka to część mowy?