Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wyprawka dla studenta ;D

23 sie 2011 - 21:46:20

Witam. Jeżeli był już taki wątek to przepraszam, nie znalazłam.

W październiku zaczynam studia, finanse i rachunkowość na UMK. Chciałabym zawczasu mieć takie podstawowe niezbędne rzeczy, ale zupełnie nie wiem co mi będzie potrzebne.
Po 1. Większość notatek mam zamiar robić sama. Myślałam o kołonotatniku, ale czy starczy mi jeden, np. 160 kartkowy, na cały rok do wszystkich przedmiotów? Czy zaopatrzyć się w większą ilość? Podobają mi się te kołonotatniki Oxford z Biedronki, ale to 80 kartek i koszt 20zł, więc chyba się nie opłaca...
Po 2. Co jeszcze warto mieć z takich że tak powiem rzeczy biurowych, co ułatwi mi życie?

Przy okazji, wynajmuję mieszkanie z jedną koleżanką z LO i dwiema obcymi dziewczynami, jakieś dobre rady jak zorganizować sobie wspólne życie? ;)

Pomóżcie, akurat nie mam nikogo kto mógłby mi coś doradzić ;)

wyprawka dla studenta ;D

23 sie 2011 - 21:58:22

Co do zeszytow. U nas sa ludzie którzy maja jeden zeszyt do wszystkiego i dają sobie rade, inni znow notuja na kartkach i wpinaja do segregatora, inni kartki do teczek, a te potem do segregatora, a ja mam zeszyt do kazdego przedmiotu inny (z patentem dwustronnego notowania, wyklad z tylu, cwiczenia z przodu), wiec co kto lubi. Grunt to miec taki zeszyt aby wygodnie bylo do niego wkladac/wpinac/wklejac kserowki;)

Z biurowych to na pewno jakies kleje/tasma dwustronna do montowania kserowek w zeszycie:D tudziez dziurkacz jesli masz segregator. Pare dlugopisow. W sumie nic wieccej nie potrzeba, skoro to ekonomiczna szkola (inzynierskie kierunki zazwyczaj jeszcze potrzebuja artykuly kreslarskie). Bardziej od zeszytow czy dlugopisow przyda sie laptop;) Niektorzy proponuja rowniez telefon z dobrym aparatem, wyswietlaczem i wifi


Rady co do mieszkania - juz w pierwszym dniu ustalcie sobie harmonogram sprzatania, bo jak sie to odwleka na pozniej, to potem trudno sie spiac i dogadac, a to naprawde bardzo, bardzo wazna sprawa. Liczenie ze "jakos sie ulozy" albo "porzadne dziewczyny, przeciez bedziemy sprzatac" zazwyczaj konczy sie zle (klotnie o wynoszenie smieci tudziez wielki bajzel w ktorym ciezko sie odnalezc;))

Milego studiowania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-03-30 19:59 przez czarnykwarc.

wyprawka dla studenta ;D

23 sie 2011 - 22:07:42

dzięki za rady ;)

wyprawka dla studenta ;D

24 sie 2011 - 11:39:42

1. Jestem za segregatorem i zakładkami aby odznaczyć każdy przedmiot ;)
2. Zapewne jak już wspomniała poprzedniczka klej lub taśmą [najlepiej dwustronna], wiadomo - długopisy, od siebie proponuję ołówek, gumkę, jakąś linijkę i coś kolorowego.

A co do mieszkania też się zgodzę z czarnykwarc - ustalcie kto kiedy sprząta, dobrze byłoby robić 'zrzutę' np. raz w miesiącu na jakieś środki czystości, papier toaletowy czy pastę do zębów [chyba, że wolicie mieć w łazience 4..], gaz [jeśli będziecie miały kuchenkę gazową] i resztę przydatnych rzeczy. Przed zamieszkaniem warto byłoby się spotkać na kawce czy piwku aby każda wiedziała z kim będzie dzieliła mieszkanko. ;)

wyprawka dla studenta ;D

24 sie 2011 - 11:50:12

Ja studiuję na Collegium Medicum w Bdg pielegniarstwo co prawda, ale mogę Ci napisać, co kupiłam:)
1. Przede wszystkim wygodna torba/plecak
2. Notatniki, zeszyty- najlepiej osobne do wykładów, bo wiadomo, że tam się bazgrze na szybkiego jak kura pazurem;)
3. Mały, podręczny zszywacz- wiadomo, studenci kserują najróżniejsze rzeczy, warto od razu je sobie uporządkować
4. KOSZULKI- wykładowcy bardzo lubią oddawanie schludnych prac zapakowanych, jak to jedna pani dr mówiła `w worek`;)
5. Porządna teczka na różne materiały. Ja kupiłam teczkę `walizkę` z przegródkami, gdzie do każdej można sobie wkladać inny przedmiot;)

A Auchan są teraz ogromne promocje artykułów szkolnych i biurowych:)
O właśnie, mi się bardzo przydał telefon z aparatem dobrym- często fotografowałam rozkłady zajęć, prace, które oddawałam (w razie gdyby zaginęła mam dowód na to, że daną pracę wykonałam- tak samo robiłam z kartami zaliczeń i USOSem-zrzut ekranowy lub zdjątko), czasem w katedrach wiszą regulaminy, to też warto sobie sfotografować, żeby później móc w domku odszukać odpowiedź na każde pytanie:) I wszelkim papierom które oddawałam do dziekanatu też robiłam zdjęcia, bo u mnie niestety takie rzeczy lubily ginąć...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-24 11:56 przez Niczka90.

wyprawka dla studenta ;D

24 sie 2011 - 11:55:09

Przede wszystkim trzymam kciuki abyś wytrwała w swoim ambitnym planie robienia notatek ;) Ja też tak miałam na początku, ale jakoś "dziwnie" szybko mi przeszło ;p
Uważam, że jeden kołonotatnik na cały rok Ci zdecydowanie nie wystarczy, ale nie musisz od razu kupować kilku , przecież w każdej chwili można dokupić ;)
poza tym zakreślacze !!! przydadzą Ci się na pewno ! wiele osób praktykuje także segregatory i wpinanie do nich notatek, jednak ja się do tego nie przekonałam...
a co do wspólnego mieszkania się nie wypowiem , bo ja nie wynajmuję ;)
POWODZENIA!!!

wyprawka dla studenta ;D

24 sie 2011 - 11:55:36

W tym roku kończę studia, więc mam trochę doświadczenia :) IMO dobry jest segregator, do którego wpinasz kartki, alternatywnie przezroczyste koszulki, 1 na każdy przedmiot, do których wkładasz kartki (A4, w kratkę - mieści się więcej tekstu),wtedy nic się nie myli i możesz dokładać brakujące wykłady, co umożliwia potem naukę w kolejności omawianych zagadnień i oszczędza problemu, że kartki się mieszają. Druga opcja o tyle wygodniejsza, że danego dnia bierzesz tylko odpowiednie koszulki, a nie cały segregator. Złożone na pół koszulki zmieszczą się do niewielkiej torebki :) Warto też pisać daty/numerować kartki - pomaga, kiedy ktoś od Ciebie kseruje notatki :) Część znajomych stosowała też metodę 1 zajęcia danego dnia-1 (2,3) kartka - kiedy nie ma Cię na nich, kserujesz i dokładasz między swoje, a potem czytasz po kolei nie martwiąc się, że kończysz czytać wykład ze swoich notatek, potem bierzesz czyjeś i potem znów, przekładając kartki, wracasz do swoich. Robienie dokładnych notatek moim zdaniem zdaje egzamin, bo (przynajmniej mi) łatwiej uczyć się z własnych niż cudzych lub z podręcznika. I szybciej. Co do mieszkania, zgadzam się z powyższymi radami. Możecie spróbować spisać zasady :)
Powodzenia na studiach.

zweryfikowana
Posty: 1.738
Ostrzeżenia: 2/5

wyprawka dla studenta ;D

24 sie 2011 - 12:00:48

tego z biedronki nie kupuj.. zakupiłam na zeszły semestr i po pierwsze: za duży by w torbie nosić, szybko wyjść i włożyć, po drugie zbyt mało kartek, zazwyczaj przegródek jest mniej niż przedmiotów no i ta cena..

wyprawka dla studenta ;D

24 sie 2011 - 12:05:47

Na dwa semaestry spokojnie wystarczyl mi kolonotatnik 160 kartek. Potrzebne i bardzo przydatne sa zakreślacze, pomagają sie uczyc. No i pewnie rob sama notatki pozniej lepiej nauka idzie niz przepisywanie od kogos. Wiadomo ze nie da sie wszystkiego samodzielnie zapisac i czasem trzeba od kogos.

wyprawka dla studenta ;D

24 sie 2011 - 12:05:52

Myśle, że co do wyprawki to kup sobie porządny kalkulator. Taki co ma wiele róznych funkcji (sin, cos, całki). Z tego co pamiętam sa takie w Saturnie firmy CASIO. Mi on nie raz uratował życie na studiach przy bardzo duzych i skomplikowanych obliczeniach ;)

wyprawka dla studenta ;D

24 sie 2011 - 12:07:22

zeszyt + dlugopis, starczy;p

wyprawka dla studenta ;D

24 sie 2011 - 12:07:41

Dobrze by było gdybyście jeszcze spisały na jakiejś kartce 'zasady' panujące w mieszkaniu - cisza nocna, przyjmowanie gości, picie alkoholu czy palenie papierosów itd.- lepiej od razu powiedzieć co komu pasuje, a co nie niż później mieć nieprzyjemne sytuacje ze współlokatorkami ;)

wyprawka dla studenta ;D

24 sie 2011 - 12:08:08

no na pewno jeden zeszyt Ci nie starczy.....na cały rok

wyprawka dla studenta ;D

24 sie 2011 - 12:08:39

Gruby zeszyt i 3 zakreślacze mi wystarczają.

wyprawka dla studenta ;D

24 sie 2011 - 12:11:06

polecam kołozeszyt z dużą ilościa kartek który ma kartki podzielone na np 5 kolorów wiec każdy kolor jest do innego przedmiotu a zeszyt jeden :) bardzo praktyczna sprawa. Ja osobiście na ćwiczeniach nie spisałam całej ilości kartek z danego koloru, gorzej rzecz sie miała z wykładami, ale wtedy możesz założyc 2 zeszyt . Jesli chodzi o rzeczy biurowe to wystarcza ci : dlugopis, ołówek, nożyczki , ewentualnie jakiś 1 kolorowy długopis, tyle :) Robiąc notatki nie ma czasu na bawienie się kolorami :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Studia Spotkanie integracyjne