Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

studia umcs Lublin - SM.

10 kwi 2011 - 15:37:22

Dziewczyny !
Pewnie jak wiele tu z Was jestem w klasie maturalnej i stoję przed wyborem kierunku studiów. To już ostatni dzwonek tak naprawdę na podjęcie decyzji a ja jak zwykle jestem nie zdecydowana i wszystko zostawiam na ostatnią chwilę. Na maturze zdaję rozszerzony wos i j. angielski. Otóż stąd moje pytanie, czy któraś z Was studiuje stosunki międzynarodowe w Lublinie, a konkretniej na UMCS Mógłby ktoś mi powiedzieć coś wiecej na ten temat, o przedmiotach, wykładowcach, jak się rozkłada praca na roku, ciężko jest się dostać ? Ponoć w tamtym roku na 1 msc przypadały 4 osoby? czy w ogóle warto? Szczerze mówiąc nie widzę dla siebie bardzo innej perspektywy. A politologia ? Czym się różni od stosunków międzynarodowych ?
Byłabym wdzięczna gdyby ktoś podzielił się ze mną informacjami i doświadczeniami, a innych chociaż o podbijanie tematu - bardzo mi zależy.

z góry dziękuję. (:



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-10 18:46 przez MagicMe.

studia umcs Lublin - SM.

10 kwi 2011 - 15:42:31

nie poszlabym w zyciu na politologie znam sporo osob ,ktore po tym kierunku nie maja pracy jesli w gre wchodzi np lublin - za male miasto. co do stosunkow miedzynarodowych sie nie wypowiem bo nie wiem. na umcsie jest dosyc ciezko ogolnikowo mowie bo ja studiuje innym kierunek niz te ,ktore ty napisalas:P ale trzeba uczyc sie naprawde, kul jest 'lzejsza' uczelnia idaca bardziej na reke studentowi.

studia umcs Lublin - SM.

10 kwi 2011 - 15:47:23

Cytat
bella_911
nie poszlabym w zyciu na politologie znam sporo osob ,ktore po tym kierunku nie maja pracy jesli w gre wchodzi np lublin - za male miasto. co do stosunkow miedzynarodowych sie nie wypowiem bo nie wiem. na umcsie jest dosyc ciezko ogolnikowo mowie bo ja studiuje innym kierunek niz te ,ktore ty napisalas:P ale trzeba uczyc sie naprawde, kul jest 'lzejsza' uczelnia idaca bardziej na reke studentowi.

Naprawdę KUL "lżejszy" ? Wydawało mi się że tam na każdym kierunku zawalają studentów jakimiś przedmiotami z teologii i filozofii. Mimo wszystko chyba KUL-owi mówię nie ;p

studia umcs Lublin - SM.

10 kwi 2011 - 15:47:30

Cytat
bella_911
nie poszlabym w zyciu na politologie znam sporo osob ,ktore po tym kierunku nie maja pracy jesli w gre wchodzi np lublin - za male miasto. co do stosunkow miedzynarodowych sie nie wypowiem bo nie wiem. na umcsie jest dosyc ciezko ogolnikowo mowie bo ja studiuje innym kierunek niz te ,ktore ty napisalas:P ale trzeba uczyc sie naprawde, kul jest 'lzejsza' uczelnia idaca bardziej na reke studentowi.

o widzisz, a ja mam calkowicie inne zdanie niz Ty. Studiowalam na kulu filologie polska i to byla aprawdziwa masakra. Nauki bylo tyle co na jakims prawie czy na kierunkach medycznych. Czasami siedzialam cale dnie w czytelni. Zero zycia towarzyskiego. A teraz jestem na umcs i jest o wiele lepiej. I ja bym powiedziala, ze to na kulu NIKT nigdy nie poszedl mi na reke. a do tego jest cala masa jakis przedmiotow religijnych z dupy wzietych,. jak biblia, encykliki, etyka itp.

studia umcs Lublin - SM.

10 kwi 2011 - 15:58:20

nie idź na stosunki bo po takim kierunku nie ma pracy...wiem bo studiowałam to. już chyba lepsza ta politologia.ja jak bym miała drugi raz wybierać to bym poszła na administracje, wiem że oblegany kierunek ale więcej możliwości pracy.

studia umcs Lublin - SM.

10 kwi 2011 - 16:02:48

z chęcią bym poszła na inny kierunek , "po którym bym miała pracę" , ale co z tego jak matma LEŻY i KWICZY ! Łatwo powiedzieć idź na kierunek po którym bedziesz miec pracę. to tylko wybrani..

studia umcs Lublin - SM.

10 kwi 2011 - 16:07:30

a teraz takie pytanie abstrakcyjne? po jakim kierunku jest praca?

zweryfikowana
Posty: 573
Ostrzeżenia: 5/5

studia umcs Lublin - SM.

10 kwi 2011 - 16:11:06

Mnie by interesował kierunek logopedia z audiologią tez ma UMSC :) wie ktos cos może o nim?:)

studia umcs Lublin - SM.

10 kwi 2011 - 16:11:45

ja się wybieram na UMCS na Administrację lub Zarządzanie, może ktoś jeszcze ??? :)

studia umcs Lublin - SM.

10 kwi 2011 - 16:11:57

Cytat
Alexa_89
a teraz takie pytanie abstrakcyjne? po jakim kierunku jest praca?
po żadnym i po każdym ;)
jak ktoś jest obrotny i bardzo mu zależy to pracę dobrą znajdzie, nie koniecznie stricte związaną z kierunkiem studiów - statystyki mówią, że mały odsetek ludzi pracuje w zawodzie "wyuczonym"

studia umcs Lublin - SM.

10 kwi 2011 - 16:15:16

ja studiuje na umcsie i tak jak koleżanka pisała wcześniej- jest ciężko, jestem na 3 roku, w sesji zimowej miałam 12 egz, a teraz 9 i gdzie tu czas na pisanie pracy? dla porównania moja współlokatorka z kulu 2 egz w zimowej i biadoliła, że ma ciężko, śmiech na sali:D dodam, że studiuje ekonomie, a ona psychologie, niby dwa światy, ale oba kierunki raczej poważne.. ogólnie powiem tak: kierunki ścisłe lepiej umcs, ale humanistyczne to na kulu...ale ja też bym tam nie poszła, a co do Twojego wyboru to jeżeli ktoś jest ambitny i interesuje się tym co robi, a jeżeli jest jeszcze dobry w tym co robi, to zawsze znajdzie prace, idź na to co Cię interesuje, powodzenia!:)

studia umcs Lublin - SM.

10 kwi 2011 - 20:00:36

ktoś wiecej ?

studia umcs Lublin - SM.

16 cze 2011 - 18:15:32

Ja studiuję na UMCSie, i powiem Ci szczerze, że sama nie byłam co do niego przekonana na początku... Ale polecam :) Nauki jest dużo, ja jestem akurat na wydziale ekonomicznym, ale nauka jest juz pod koniec semestrów i w czasie sesji ;). Miasto spokojne, ładne, co prawda jest na miasteczko pełno pijanych studentów ale idzie przywyknąc:P

niezweryfikowana
Posty: 98
Ostrzeżenia: 1/5

studia umcs Lublin - SM.

28 sty 2014 - 16:05:20

Ja ogólnie polecam UMCS, studiowałam tam Ekonomię i szybko po studiach znalazłam dobrą pracę:)

Tutaj jest więcej informacji o tej uczelni: http://www.study4u.eu/Uczelnie/Polska/Lublin/Uniwersytet_Marii_Curie_Sklodowskiej_w_Lublinie_UMCS.html

Naprawdę warto się tam edukować:)

studia umcs Lublin - SM.

28 sty 2014 - 16:09:29

na KULu w Stalowej Woli jest fajówkowo :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca licencjacka na temat motywowania pracowników.pomocy!!!!