Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 17:38:24

Krótko i na temat, czy ballada "Romantyczność" będzie odpowiednim tekstem do tematu "Konflikt rozumu i serca w świetle wybranych tekstów literackich"?


Oprócz tego wybrałam Lalkę i Ludzi bezdomnych. Szukam trzeciej lektury (po dwóch nieudanych doborach- Proces/Konrad Wallenrod). Jutro muszę ostatecznie oddać bibliografię.

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 17:51:26

konflikt to tam był taki, ale pomiędzy dwoma światopoglądami, a mi ten temat bardziej wygląda na dylematy wew.bohatera;)

zweryfikowana
Posty: 1.682
Ostrzeżenia: 1/5

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 17:52:34

nie pomogę;pp

ale SERCE I ROZUM mi sei skojarzyli z reklamy :PP

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 17:54:59

no nie wiem czy tam tak do końca serce i rozum mają konflikt xd Z tego co kojarzę to ta Karusia kierowała się tylko sercem za tym Jachem

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 17:55:32

może spróbuj z nowelą "Kamizelka" ?

ale nie jestem przekonana czy będzie pasować

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 17:55:56

poszukaj może czegoś spoza kanonu lektur... w ogóle to masz tego tylko 3? U mnie polonistka wymagała co najmniej 5.

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 17:57:19

William Szekspir-"Romeo i Julia"
Maria Kuncewiczowa-"Cudzoziemka"

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 17:58:24

A Balladyna? Antygona?

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 17:58:44

pomozcie mi proszę....klik tu

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 17:58:47

Dobrze wybrałaś - konflikt serca i rozumu jako spór między romantykami a klasykami.

Cytat
martKIA951
może spróbuj z nowelą "Kamizelka" ?

ale nie jestem przekonana czy będzie pasować

Kamizelka jest idealna jeśli pisze się pracę na temat kreacji narratora ale z tym tematem nie ma nic wspólnego ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 18:00 przez titiuu.

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 18:03:30

nie mam już czasu by szukać innych lektur...
myśle ze konflikt niekoniecznie musi odgrywac sie wewnatrz bohatera... będę o tym mowić przy Lalce i Ludziach bezdomnych. myslałam ze moze warto zauwazyć cos odrębnego, konflikt pokolen. młodsze pokolenie przedstawiciele serca, starsze pokolenie przedstawiciele rozumu. i nie potrafia dojść do zgody.

Cytat
titiuu
Dobrze wybrałaś - konflikt serca i rozumu jako spór między romantykami a klasykami.

no otóż to, mogę przecież nawiazac do sinusoidy krzyzanowskiego. raz serce, raz rozum... to są odrębne epoki. jedna opowiadała sie za sercem, druga za rozumem. i dochodzi do konfliktu...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 18:07 przez samdresik.

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 18:07:50

wydaje mi się, że odpowiendni:)

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 18:09:29

Cytat
alex666
A Balladyna? Antygona?
w antygodnie nie ma konfliktu miedzy serceam a rozumem. Ona nie dopuszcza do siebie innego rozwiazania niż pochowanie brata.
Cytat
nicolenkaa
poszukaj może czegoś spoza kanonu lektur... w ogóle to masz tego tylko 3? U mnie polonistka wymagała co najmniej 5.
wolę wybrać 3 i opracować je od deski do deski, zauwazyc wszystko co będzie pasować do tematu niż liznąć po 2 minutki każdą lekturę.
Szczerze mowiac ledwo z tymi trzema sie wyrobie;d



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 18:11 przez samdresik.

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 18:11:23

Cytat
titiuu
Dobrze wybrałaś - konflikt serca i rozumu jako spór między romantykami a klasykami.
Cytat
martKIA951
może spróbuj z nowelą "Kamizelka" ?

ale nie jestem przekonana czy będzie pasować

Kamizelka jest idealna jeśli pisze się pracę na temat kreacji narratora ale z tym tematem nie ma nic wspólnego ;)


to zależy jak na to spojrzeć ;) aczkolwiek nie chcę się kłócić, bo mogłam źle temat odebrać

Pytanie co do pracy maturalnej.

07 kwi 2011 - 18:12:21

Cytat
martKIA951
Cytat
titiuu
Dobrze wybrałaś - konflikt serca i rozumu jako spór między romantykami a klasykami.
Cytat
martKIA951
może spróbuj z nowelą "Kamizelka" ?

ale nie jestem przekonana czy będzie pasować

Kamizelka jest idealna jeśli pisze się pracę na temat kreacji narratora ale z tym tematem nie ma nic wspólnego ;)


to zależy jak na to spojrzeć ;) aczkolwiek nie chcę się kłócić, bo mogłam źle temat odebrać

według mnie jesli włada sie silnymi argumentami to się wybroni:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pisanie prac maturalnych..