Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niemiecki-matura

28 mar 2011 - 20:06:05

hej

mam pytanie do osób które zdawały lub będą zdawać:) czy na ustnej maturze można mówić wszystko w czasie teraźniejszym? czy trzeba tez użyć przeszłego?

z góry dzięki za odpowiedzi! :)

niemiecki-matura

28 mar 2011 - 20:08:52

W relacjonowaniu jest czas przeszły.
Np złamałeś nogę, opowiedz o tym lub czy byłeś tam i tam i co robiłeś- to logiczne :)

niemiecki-matura

28 mar 2011 - 20:09:45

ja bede zdawać podstawe i rozszerzenie. no zależy co masz mówić,jak bedzie temat dotyczył np wakacji jak spedziłaś czy cos opowiedziec z przeszłości albo to logiczne że z przeszłym. :) a tak stymulus, czy w dyskusji normalnie. w scenkach też moze być różnie :) tak mi się wydaje

niemiecki-matura

28 mar 2011 - 20:10:47

tak jak mówi poprzedniczka : )

niemiecki-matura

28 mar 2011 - 20:12:00

Cytat
Be_t
W relacjonowaniu jest czas przeszły.
Np złamałeś nogę, opowiedz o tym lub czy byłeś tam i tam i co robiłeś- to logiczne :)

logiczne :) ale moja baba od niemieckiego mówi, że można w teraźniejszym ;p ale że jej nie wierzę, to się pytam :) dzięki:)

niemiecki-matura

28 mar 2011 - 20:22:25

Cytat
adzia19
Cytat
Be_t
W relacjonowaniu jest czas przeszły.
Np złamałeś nogę, opowiedz o tym lub czy byłeś tam i tam i co robiłeś- to logiczne :)

logiczne :) ale moja baba od niemieckiego mówi, że można w teraźniejszym ;p ale że jej nie wierzę, to się pytam :) dzięki:)
Aha no to nie wiem może ją źle zrozumiałaś, albo od czasów kiedy ja zdawałam niemiecki coś się zmieniło :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nr ISBN w Bibliografii POMOCY