Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

MATURA LEKTURY

28 paź 2010 - 15:45:22

Witam :).
Moim tematem maturalnym jest "idealiście i marzyciele- potrzebni, czy zbędni światu. Rozważ temat odwołując się do wybranych utworów z różnych epok"

Czy dobrze dobrałam lektury?
1) Mały książę
2) Dedal i Ikar
3) Siłaczka


Jeśli nie, to proszę o rady.

Proszę złośliwe komentarze zachować dla siebie.

zweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

MATURA LEKTURY

28 paź 2010 - 20:03:44

O mamo, moja polonistka by Cię zabiła za te lektury:/

Egzamin ustny ma pokazać Twój rozwój a nie zacofanie do czasów gimnazjum, moim zdaniem powinnaś je jak najszybciej zmienić...Może Dziady III część? Lalka? (Rzecki) Ja polecam też Marzycielkę z Ostendy E. Schmitta.

http://forum.szafa.pl/40/2531097/2531097/prezentacja-maturalna-doradzcie.html#msg-2531097 również proszę o pomoc w tym temacie;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-28 20:09 przez kruszynka92.

MATURA LEKTURY

28 paź 2010 - 20:08:08

ja też proponuję zmienic lektury

proponuję m.in "Granice"

zweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

MATURA LEKTURY

28 paź 2010 - 20:10:46

Cytat
getfreakyy
najlepiej zajść do pani, która Cię uczy i zapytać ;)

Nie wiem jak u autorki, ale u mnie nauczycielka ucząca nie może doradzać lektur:/ lepiej zajrzyj do polonistki z gimnazjum na przykład:)

MATURA LEKTURY

28 paź 2010 - 20:22:56

Cytat
kruszynka92
Cytat
getfreakyy
najlepiej zajść do pani, która Cię uczy i zapytać ;)

Nie wiem jak u autorki, ale u mnie nauczycielka ucząca nie może doradzać lektur:/ lepiej zajrzyj do polonistki z gimnazjum na przykład:)

u mnie też nauczyciel uczący nie mógł pomagac w pracy maturalnej
ale jest przeciez wielu polonistów w szkole, zapytaj jakiegoś, na pewno Ci pomoże, doradzi

MATURA LEKTURY

28 paź 2010 - 20:26:30

Cytat
kruszynka92
Cytat
getfreakyy
najlepiej zajść do pani, która Cię uczy i zapytać ;)

Nie wiem jak u autorki, ale u mnie nauczycielka ucząca nie może doradzać lektur:/ lepiej zajrzyj do polonistki z gimnazjum na przykład:)

Nauczycielka nie może doradzać lektur? Co za głupi pomysł, przecież ta trąba od tego ma być- żeby pomóc!:P Ja bym lektury też zmieniła na ambitniejsze tak jak dziewczyna wyżej poradziła: Dziady, Lalka, może Kordian? Ja uwielbiam literaturę romantyczną, zresztą w swojej pracy też ją wykorzystałam:)

MATURA LEKTURY

28 paź 2010 - 20:28:44

Jeny jest tak dużo dzieł z takimi przykładami.. Chociażby w romantyzmie, co drugi bohater pasuje do tematu ;)

MATURA LEKTURY

28 paź 2010 - 20:31:38

a może 'Ludzie bezdomni'? albo 'Kordian' :)

MATURA LEKTURY

28 paź 2010 - 20:31:51

Wydaje mi się, że powinnaś wziąć coś z romantyzmu:) Werter?

MATURA LEKTURY

28 paź 2010 - 20:35:09

jak to nie może pomagać ;D nam pomagała, w czwartki przychodziliśmy godzinę wcześniej do szkoły kto chciał i jak ktoś miał wątpliwości to ją pytał i ona doradzała itd :) a jeśli nie on to inni poloniści :)

MATURA LEKTURY

28 paź 2010 - 20:36:32

Ja w swojej prezentacji maturalnej wykorzystałam Małego Księcia i nie narzekam, dostałam jako jedyna z klasy 20/20. Także uważam, że wszystko zależy od Ciebie i od tego, jak się przygotujesz, wszystko opracujesz i przedstawisz.

MATURA LEKTURY

28 paź 2010 - 20:38:00

Lalka- wokulski, werter;) jest duzo przykladow.

MATURA LEKTURY

28 paź 2010 - 21:03:56

Zdecydowanie Lalka (trzy pokolenia idealistów - Rzecki, Wokulski i Ochocki), Kordian, może Dziady cz. III ? Jeżeli chodzi o mit o Dedalu i Ikarze to możesz wpleść go we wstęp :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zadanie z angielskiego-pomocy