Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

18 minut temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Technikum hotelarskie

18 paź 2010 - 16:31:25

Ja jestem teraz w 3 klasie technikum.Z egzaminu miałam 76 punktów , ale od ilu przyjmują zależy od szkoły.Jeśli chodzi o język to ja tez byłam kiepska z niemieckiego ,jak szłam do liceum a teraz mam tak dobrą nauczycielkę że mam 5 i byłam nawet ostatnio na miesięcznych praktykach w Niemczech w nagrodę za naukę;)
Co do przedmiotów to zmieniają się i w każdym roku masz coś innego(zależnie od programu nauczania).Ja mam i miałam takie przedmioty:OPWH-organizacje i prawo w hotelarstwie,OIH-organizacja informatyczna w hotelarstwie,EPWH-ekonomia i prawo w hotelarstwie,Rachunkowość,OBK-obsługa konsumenta itd...
Moim zdaniem opłaca się iść do takiej szkoły mimo że jest sporo nauki(ale tak już bywa w szkole średniej).Bardzo dużo nauczyłam się szczególnie na zajęciach praktycznych(umiem np robić pyszna kawę,nakrywać fajnie stoły)No i wiem przynajmniej że jak pójdę do restauracji to się nie zbłaźnie;p Teraz no będę robiła kurs barmański.Wiec dzięki tej szkole masz wiele możliwości.
Serdecznie polecam.
Pzdr;)

Technikum hotelarskie

18 paź 2010 - 17:27:42

Cytat
Hathor90
u mnie w miescie technikum hotelarskie to najgorsza szkola o najnizszym poziomie:(
niestety nie pomoge:(

U mnie też, więc to raczej standard.. Kiedyś technikum dawało zawód.. Teraz studia to podstawa, więc to tylko strata czasu, albo 'zawód' dla mniej zdolnych..

Technikum hotelarskie

18 paź 2010 - 17:30:49

Jestem po wyborze szkoły .I powiem Ci , że nie idź tam...
Nic po tym konkretnego nie masz, lepiej wybrać klasę turystyczną , gdzie możesz pracować w biurze porózy, rezydent itd.

Technikum hotelarskie

18 paź 2010 - 17:30:50

oj weź się nie przejmuj dziewczyno. Przyjmą Cię wszędzie dosłownie gdzie byś chciała. A tam to na pewno , nawet jeśli byś miała złę oceny. Jedynie do bardzo prestyżowych LO trzeba naprawdę być kujonkiem.

Technikum hotelarskie

18 paź 2010 - 17:30:52

Ja jestem w technikum obsługi turystycznej. :)
Wiele wspólnego mają te 2 profile. :)
i oczywiście polecam. :)

zweryfikowana
Posty: 1.151
Ostrzeżenia: 1/5

Technikum hotelarskie

18 paź 2010 - 17:34:06

ja chodziłam do technikum hotelarskiego jeden rok (do dobrego) . uczyłam sie tylko niemca . a oni bardziej bazuj na angielskim i mialam ROZSZERZONY. bo tak na prawdę w tym zawodzie liczy sie PRAKTYKA I JEZYK . co do nauki . jest mase małych szczegółów. ! wielkość pokoi , ilosc łózek i takie bzdety . niestety tak nas katowali z ANGIELSKIM ze nie dałam rady .zdałam z anglika ledwo ledwo i to po znajomości . i oczywiscie się przepisałam .

Technikum hotelarskie

18 paź 2010 - 17:36:21

Ja skończyłam technikum hotelarskie 4 lata temu. Poszłam tylko ze względu na koleżanki bo miałam iść do liceum.

W moim mieście w technikum hotelarskim był bardzo wysoki poziom. Ja uczyłam się języka niemieckiego w gimnazjum a w technikum okazało się że będę mieć angielski zaawansowany, francuski od podstaw oraz angielski zawodowy.

Przedmioty zawodowe, niektóre były trudne m.in rachunkowość, marketing pep (podstawy ekonomii i prawa), jest też przedmiot turystyka, obsługa konsumenta, zasady żywienia (gdzie musieliśmy gotować).

Osoby które były słabsze w gimnazjum sobie nie poradziły i odpadły szybko.

W szkole co roku były praktyki w hotelach.

Jednak o pracy w hotelu po samym technikum możesz zapomnieć, osoby z mojej klasy musiały iść dalej na studia w tym kierunku aby dostać pracę nawet pokojówki....


Ja na szczęście poszłam sobie na moją ukochaną germanistykę i teraz pracuję w szkole jako nauczyciel. Dla mnie to technikum było strata czasu.

Technikum hotelarskie

18 paź 2010 - 17:42:21

ja ostatnią klasę robię :)

ogólnie dużo nauki z klas które maja na innych profilach - m.in rachunkowość, podstawy ekonomiczne i prawne (jedne z ekonomicznych) do tego m.in obsługa konsumenta ( kelnerstwo) i m.in podstawy żywienia (gastronomia)
niektóre przedmioty są śmieszne których się uczyłam - mam na myśli zawodowe


jest więcej nauki niż na innych profilach, ale ten zawód jest ciekawy i co najważniejsze przyszłościowy

Technikum hotelarskie

18 paź 2010 - 17:45:41

poczytaj w internecie.. przecież każda szkoła ma dział na stronce www 'rekrutacja'

Technikum hotelarskie

18 paź 2010 - 17:58:06

U mnie w szkole jest ten profil. Sama żałuję że nie poszłam.. Jestem już w ostatniej klasie [IV] Technikum ekonomicznego..
Dziewczyny z TH szybciej znalazły prace w wakacje.. i szybciej pewnie znajdą po szkole. [mieszkam na terenach gdzie jest wiele miejsc dla turystów, wiele agroturystyk itd]
Z tego co mi wiadomo to przedmioty łatwe nie są.. No i później zawodowy w języku angielskim i niemieckim trzeba zdać..[przynajmniej tak jest u mnie]
Co do punktów ile trzeba mieć.. to zależy od szkoły. U mnie coś trzeba było 80.. dlatego że uczniów z roku na rok jest coraz mniej.

Technikum hotelarskie

01 lut 2013 - 19:38:30

Jestem teraz w ostatniej klasie gimnazjum i myślę o technikum obsługi turystycznej. Co o tym sądzicie ? Może ktoś z Was chodzi do technikum o tym profilu w Kielcach im. Oscara Langego? Chciałabym wiedzieć kilka rzeczy, a mianowicie:

- jaką trzeba mieć średnią, aby się dostać do takiego technikum i ok ile punktów z testu ?
- jakie są przedmioty ?
- czy jest trudno ?
- jak tam jest ?

możecie coś jeszcze napisać.. bardzo proszę o jakieś dłuższe wypowiedzi. z góry dziękuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-01 19:47 przez misiunia16.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jezyk rosyjski- pomocyy