Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 259
Ostrzeżenia: 1/5

studia policyjne

21 kwi 2010 - 14:18:49

Hey dziewczyny chcialam zapytac moze ktoras z was chodzi na studia policyjne jak tak to gdzie jaki jest poziom??Chcial jeszzce was zapytac o to jak wygladaja te psychotesty bo tego sie wszyscy boja...Ja jestem dopiero w drugiej klasie LO ale wiem juz gdzie chce pojsc i co robic staram sie juz w tej klasie pomalu przygotowac.co o tym sadzicie??
no nie wierze ze wsrod nas nie ma dziewczyn ktore nie studiuja w szkole policyjnej..Hej co z wami??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-21 15:34 przez Taneczek.

studia policyjne

22 kwi 2010 - 20:39:26

No więc jako takich studiów policyjnych nie ma. Mogłaś wybrac LO o profilu ogólnopolicyjnym, ale nie musiałaś. a po szkole średniej możesz albo pójśc do 6miesięcznej szkoły policyjnej np w Katowicach a następnie do służby w prewencji gdzie musiałabyś przepracować co najmniej rok żeby awansować.Jest też II wyjście- wyższa szkoła oficerska(nie pamiętam dokładnie) w Szczytnie.Ale wszystko zależy od tego czy zamierzasz pracowac w prewencji czy np w innej sekcji. Do niektórych lepiej zrobic najpierw zwykłe studia,a później szukac pracy w policji.

studia policyjne

22 kwi 2010 - 20:43:06

a może któraś z Was jest po kryminalistyce.? jak to wygląda.?

studia policyjne

22 kwi 2010 - 20:46:01

Cytat
affectionate
a może któraś z Was jest po kryminalistyce.? jak to wygląda.?
Ja studiuję prawo i mam zamiar po skończeniu studiów iść do policji. :)

studia policyjne

22 kwi 2010 - 20:47:38

ja właśnie kończę liceum. chciałabym w przyszłości zostać technikiem kryminalistyki. co powinnam teraz zrobić aby iść w tym kierunku.? iść na studia prawnicze.?

studia policyjne

22 kwi 2010 - 20:45:14

jest tak jak napisala lusterkowadama, mój kumpel tak miał, a teraz kumpela, tyle,że nie udało jej się zdac egzaminu sprawnościowego

studia policyjne

22 kwi 2010 - 20:52:16

Cytat
tenebris
Cytat
affectionate
a może któraś z Was jest po kryminalistyce.? jak to wygląda.?
Ja studiuję prawo i mam zamiar po skończeniu studiów iść do policji. :)
gdzie studiujesz jeśli mogę wiedzieć?:)

no tak. mam ten egzamin co roku w szkole i różnie to bywa...w sumie to najważniejsze jest oddychanie w tym wszystkim i jakoś pójdzie:)
chociaż podnieśc manekina też jakoś trzeba.
no nie trzeba, ale niek nie zapewni że zawsze będzie sie tam pracować więc lepiej ta maturę mieć. zresztą jak ktoś ma ambicje i chce się piąć po szczeblach
to i tak kształci się w miarę możliwości jak najdłużej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-22 20:55 przez lusterkowadama.

studia policyjne

22 kwi 2010 - 20:48:32

Żeby zostać policjantem nie trzeba nawet mieć matury. Wystarczy jedynie wykształcenie średnie. Wystarczy zgłosić się na posterunek policji, złożyć podanie a później zostaje się skierowanym na tą szkółkę, testy itp. Wpisz w google ''Jak zostać policjantem'' i poczytaj.

zweryfikowana
Posty: 1.237
Ostrzeżenia: 1/5

studia policyjne

22 kwi 2010 - 20:51:51

http://praca.policja.pl/portal/pwp/747/38735/3_Etapy_postepowania_kwalifikacyjnego.html
polecam ta strone,filmiki instruktazowe,dokladny opis dokumentow jakie musisz zlozyc itd.

studia policyjne

22 kwi 2010 - 22:17:33

Cytat
lusterkowadama
Cytat
tenebris
Cytat
affectionate
a może któraś z Was jest po kryminalistyce.? jak to wygląda.?
Ja studiuję prawo i mam zamiar po skończeniu studiów iść do policji. :)
gdzie studiujesz jeśli mogę wiedzieć?:)

no tak. mam ten egzamin co roku w szkole i różnie to bywa...w sumie to najważniejsze jest oddychanie w tym wszystkim i jakoś pójdzie:)
chociaż podnieśc manekina też jakoś trzeba.
no nie trzeba, ale niek nie zapewni że zawsze będzie sie tam pracować więc lepiej ta maturę mieć. zresztą jak ktoś ma ambicje i chce się piąć po szczeblach
to i tak kształci się w miarę możliwości jak najdłużej
Na UKSW. :)

Co do wykształcenia. To prawda że nie trzeba mieć nawet matury. Ale taka osoba tak jakby 'zaczyna od 0' i w sumie ma małe szanse na zajęcie jakiegoś wyższego stanowiska. Osoby po studiach prawniczych bądź też innych potrzebnych do funkcjonowania policji są przyjmowani do działu kadr najczęściej, ale oczywiście także muszą odbyć szkolenie i zaliczyć psychotesty. Czytałam gdzieś artykuł na ten temat.

Co do zaś samych psychotestów, to sądzę że sprawdzają one przede wszystkim radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, ogólny stan psychiczny - w końcu dostaje się broń.

studia policyjne

22 kwi 2010 - 22:21:41

U nas w Polsce chyba nie ma takiego kierunku jak kryminologia czy jak kto woli kryminalistyka... a szkoda :)

niezweryfikowana
Posty: 756
Ostrzeżenia: 2/5

studia policyjne

22 kwi 2010 - 22:24:19

O przyjęcie na studia pierwszego stopnia może się ubiegać:
Wyzsza Szkoła w Szczytnie
1) osoba, która posiada świadectwo dojrzałości („nowa matura”, „stara matura”, „matura międzynarodowa”) — studia stacjonarne (zajęcia od poniedziałku do piątku) i niestacjonarne (prowadzone w ramach zjazdów edukacyjnych odbywających się w soboty i niedziele — średnio 12–14 zjazdów w semestrze);

Uwaga: przyjęcie na studia do WSPol. osoby cywilnej nie jest jednoznaczne z przyjęciem jej do służby w Policji, chociaż trwają prace legislacyjne umożliwiające przyjęcie absolwenta WSPol do służby w Policji na preferencyjnych zasadach.

2) policjant w służbie stałej, który posiada świadectwo dojrzałości i uzyskał zgodę właściwego przełożonego (komendanta wojewódzkiego/stołecznego Policji, komendanta głównego Policji) na skierowanie na studia w WSPol. — studia niestacjonarne (prowadzone w ramach tygodniowych zjazdów edukacyjnych — średnio 6–7 zjazdów w semestrze).

* Studia stacjonarne są nieodpłatne.
* Studia niestacjonarne są odpłatne. Opłata za kształcenie wynosi 1500 zł za każdy semestr* (kosztów kształcenia na studiach niestacjonarnych na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” nie ponosi student-policjant, który uzyskał skierowanie na studia).
odp pelikanek


Katedra Kryminalistyki
Uniwersytetu Warszawskiego

Cytat
Olaaa99
jest tak jak napisala lusterkowadama, mój kumpel tak miał, a teraz kumpela, tyle,że nie udało jej się zdac egzaminu sprawnościowego



EGZAMIN SPRAWNOSCIOWY hehe
naprawde nie trzeba byc wysportowanym,zeby zdac


zdawalam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-22 22:30 przez olagdansk.

studia policyjne

22 kwi 2010 - 22:26:00

składasz papiery do komendy wojewódzkiej
zapraszają Cię na wstępną rozmowę
egzamin sprawnościowy i z wiedzy ogólnej
później przechodzisz tak zwany multiselect
psychotesty,na których odpada znaczna częśc kandydatów
wywiad środowiskowy
i jeśli się dostaniesz
zostajesz skierowana na półroczną szkółkę policyjną

studia policyjne

22 kwi 2010 - 22:29:58

ja mam kilku znajomych po szkole policyjnej, technikum ogólnopolicyjnym, zarządzaniu kryzysowym, pracujących w policji czy na czymś w stylu studiów, czy studium..
mój chłopak był w SK, które zlikwidowali w zeszłym roku- ale w sumie po tym NIC nie było- trzeba było zacząc od zera i zdac testy sprawnościowe -są dla przedszkolaka,ale co innego testy psychologiczne
(czytałam pytania z tych testów i się uśmiałam- czy boisz się pająków. jak reagujesz, gdy ktoś obraża twoją dziewczynę/matkę. czy często uprawiasz seks...)
w zeszłym roku był bardzo niewielki pobór na policjantów (z 3kompani w SK przeszło 9POLICJANTÓW!!!)
żeby zostac policjantem musisz miec tylko zdaną maturę i teraz to najlepiej zgłosic się do jakiegoś komisariatu i oni powiedzą ci co dalej (skierują do jakichś placówek)

niezweryfikowana
Posty: 756
Ostrzeżenia: 2/5

studia policyjne

22 kwi 2010 - 22:35:24

przedewszystkim musisz udac sie do Komendy -do kadr
stamtąd pokierują Cie na egzamin sprawnościowy ,ja zdawalam na GKS w Gdansku z 30 policjantami(kandydatami) i tylko my 2 kobiety

podnoszenie na drążku, wejście i zejście na ławkę na czas ,brzuszki,bieg wahadlowy,rzut piłką lekarską itd

jak zdasz dostaniesz termin na testy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-22 22:36 przez olagdansk.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

!