Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny proszę Was o wskazówki jak zabrać się do pisania pracy licencjackiej?
Mam beznadziejnego promotora, który w ogóle nie robi spotkań- seminariów, mamy totalny luz przez co kompletnie nie wiem ja ta praca ma wyglądać.
Znajoma mówi, że pisze pracę sklejając ją z książek i przekształca informacje z internetu.
Przepisuje fragment książki...fragment od siebie/z internetu... fragment kolejnej książki itd.

Wiecie może jak się robi przypisy?
Piszecie ją w Wordzie, czy jakimś specjalnym programie.

Dzięki za wszystkie informacje.

hm...takie podstawowe informacje jak w jakim programie pisać pracę licencjacką to powinnaś sama wiedzieć:/ cóż...z taką wiedzą to życzę powodzenia w jej napisaniu a później obronieniu:]
Pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 1.087
Ostrzeżenia: 1/5

ja tez chetnie sie dowiem

no ale po co się pyta na forum, aby otrzymać porade, a nie kpiny ....
Ja mam jeszcze 2 lata ponad do pisania pracy, ale inżynierskiej, więc chętnie posłucham, może ktoś ŻYCZLIWY ^^ się wypowie ;)

ja zaczelam od zrobienia planu (spisu tresci) calej pracy, jak masz plan dobrze zrobiony to latwiej jest sie zabrac do pisania
wszytko mialam z ksiazek a z netu tylko jeden podrozdzial bo nie bylo do tego ksiazek, a robilam tak ze czytalam na dany temat pozniej opisywalam wlasnymi slowami i dawalam do tego fragmenu przypis na jakiej ksiazce sie opieralam bo tak wymagala moja promotorka
efekt byl taki ze jak oddalam 3 rozdziala odrazu to mi napisala "nic dodac nic ujac prosze pisac dalej:)"

pisalam w wordzie zgodnie z wytycznymi uczelni co do czcionki, jej rozmiarow, akaitow, wielkosci margonesow, nie wiem czy wszedzie jest tak samo ale u mnie uczelnia miala takie wymogi i musielismy sie do tego stosowac

ja jestem na etapie pisania pracy licencjackiej i biorąc fragment z jakiejś książki przekształcam go, nie przepisuje! Piszę w Wordzie nie trzeba specjalnych programów do tego.
to są moje przykładowe przypisy:

1. M. Bojarski, J. Giezek, Z. Sienkiewicz, Prawo karne materialne cześć ogólna i szczególna, Wyd. prawnicze Lexis Nexis, Warszawa 2007, s. 277.
2. L. Gardocki, Prawo karne, Wyd. C.H. BECK, Warszawa 2009, s. 161.

pierwszy raz piszesz wszystko, wydawnictwo, autorów itd.


9. Gardocki, Prawo… op.cit. s. 162.
10. ibidem s. 162.


później już skrótami i opus citatum
jeśli korzystasz z tej samej książki co pozycja wyżej piszesz ibidem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-07 19:13 przez sylwiam88.

przede wszystkim należy zacząc od konspektu , czyli rozdziały ( najczęściej 3), pod nimi podrozdziały . Rozdziały - 1 ogólny 2 tematyczny 3 metodologia i uzupełnienia takie jak ankiety , wywiady , no i oczywiście bibliografia . Ze wstępem i zakończeniem proponuje zaczekać na koniec pisania , jak już bęzie napisane całe rozwinięcie . mniej więcej tak to powinno wyglądać
I wstęp
1. ......
1.1.........
1.2.....
1.3.
1.4
2........
2.1.
2.2.
2.3.
2.4.
2.5
3...........
3.1.

3.2.
3.3..
3.4

II Zakończenie
III Aneksy
ankieta
wywiad

Bibliografia:
1.
2.
3.
ok. 20pozycji

zweryfikowana
Posty: 703
Ostrzeżenia: 1/5

hejjjoooł :D ja jestem nieskromnie powiem znawcą w tym temacie :D gdyz piszę prace licencjackie i magisterskie na zamówienie wiec służę rada i pomocą :))) przypisy, bibliografie kolejnośc itd pomogę zawsze chętnie jak coś zapraszam na priv :)))
żeby nie było rady sa za darmo...:D:D więc pisz chętnie powiem CI od czego zacząć żeby poszło naj najszybciej :))) jak się odezwiesz podam CI gg będzie wygodniej :)))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-24 20:04 przez klussiak.

Bibliografia 20 pozycji? kpina?
Po pierwsze przemyśl i zrób bibliografię do pracy. Od tego się zaczyna. Potem plan pracy i sobie zaczynasz pisać rozdział po rozdziale. Wstęp na końcu. Powodzenia.
Dwie Panie powyżej oferujące swoje usługi popełniają przestępstwo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-24 20:14 przez alicja70.

Ja pisałam pracę magisterską. U mnie to wyglądało tak: na początku temat i zbieranie materiałów. Pracę piszemy w miarę sami lub przekształcamy tekst we własne słowa inaczej uznają to za plagiat. Na niektórych uczelniach sprawdzają to poprzez specjalny program więc przepisywanie z internetu odpada . Spis treści może wyglądać tak:
Rozdział II. Zakres podmiotowy obowiązku alimentacyjnego
§ 1. Uprawnieni oraz kolejność obowiązku
alimentacyjnego
1. Krewni
2. Rodzeństwo
3. Strony stosunku przysposobienia
4. Powinowaci
5. Małżonkowie
Natomiast przypisy:
Zob. J. Ignatowicz, M. Nazar : Prawo rodzinne, Warszawa 2010, s.356.
Tamże, s.357.
Zob. T. Smyczyński (w) : System prawa prywatnego. Prawo rodzinne i opiekuńcze. Tom12,
(pr. zbior. pod red. : T. Smyczyńskiego), Warszawa 2003, s.685.
Zob. W. Juchniewicz : Alimenty, Warszawa 1976, s.9.
Zob. wyr. Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 28 listopada 2008r.
II OSK 1222/2008, LexPolonica nr 2060562.
Bardzo ważny jest też wstęp oraz bibliografia.
Andrzejewski M. (w) : Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz.
(pr. zbior. pod red. H. Doleckiego, T. Sokołowskiego),Warszawa 2010.
Bojarski M. (w) : Prawo karne materialne. Część ogólna i szczególna,
(pr. zbior. pod red : M. Bojarskiego),Warszawa 2004.
Ciepła H. (w) : Kodeks Rodzinny Opiekuńczy. Komentarz,
(pr zbior. pod red. K. Piaseckiego),Warszawa 2009.
Czech B. (w) : Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz
(pr. zbior. pod red. K. Piaseckiego),Warszawa 2009.

20 pozycji w bibliografii?
chyba 20 stron...
***
pisze się w wordzie

praca ma zawierać:
Wstęp
(ogólnie wprowadzenie o czym praca, czemu ten temat i na jakie pytania ogólnie ma odpowiedzieć cała praca)
-około strony, półtora
Rozdział 1
(zadajesz pytania szczegółowe, na które będziesz odpowiadać w pracy)
Rozdział 2
(teoria dotycząca ogólnie badanego przez Ciebie zjawiska)
Rozdział 3
(metodologia zastosowana w pracy, która ma Cię doprowadzić do otrzymania odpowiedzi na pytania z rozdziału 2)
Rozdział 4
(analiza wyników i wnioski z pracy badawczej)

Bibliografia
Załączniki

o matko, wiem co to promotor do dupy dosłownie!
ale właśnie uwaga: dzisiaj skonczylam pisac, w czwartek smigam do Wro i ustalam termin obrony :D
a co do pytania: nie radzę zżynać wszystkiego dosłownie z neta czy ksiażek bo to będzie plagiat i co za tym idzie mega kłopoty....
Są fajne publikacje jak pisać pracę, mogę podesłać na priv
przypisy to banał, robi się je w Wordzie jak najbardziej,

Cytat
alicja70
Bibliografia 20 pozycji? kpina?
Po pierwsze przemyśl i zrób bibliografię do pracy. Od tego się zaczyna. Potem plan pracy i sobie zaczynasz pisać rozdział po rozdziale. Wstęp na końcu. Powodzenia.
Dwie Panie powyżej oferujące swoje usługi popełniają przestępstwo.

dokładnie i jeszcze się tym chwalą, jakby faktycznie było czym, sorry ale ja uważam że KAZDY jest w stanie napisać licencjat! a nie korzystać z "pomocy" np tych pan wyzej...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-24 20:19 przez mzap88.

przypisy word
klikamy WSTAW, ODWOŁANIE, PRZYPIS DOLNY i gotowe

Ja właśnie dzisiaj oddałam i czekam na termin obrony:) Mój promotor wymagał w bibliografii 30 książek, 30 czasopism i 20 przypisów z neta:/

Ciesz się, że masz takiego fajnego promotora :P

Chcesz dostać dobrą ocenę to:
1. zacznij jak najwcześniej ją pisać
2. najpierw wyszukaj literaturę, potem ją przeczytaj, a na końcu napisz na jej podstawie pracę
3. przychodź jak najczęściej do swojego promotora na konsultacje
4. wyszukaj w bibliotece książek o tytule "Pisanie pracy mgr", to Ci pomoże w kwestiach elementarnych, w sposób profesjonalny (nie popełnisz błędu np. robiąc nieprawidłowo przypisy)

To nic strasznego, takie "większe wypracowanie" ;P
Powodzenia :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Studia-logistyka-warszawa