Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Dobór kosmetyków do jasnej cery

11 gru 2016 - 17:10:30

Hej, chciałabym prosić o pomoc bardziej doświadczone osoby przy doborze kosmetyków do makijażu na codzień. :)
Jestem brunetką o jasnej karnacji i tu mam problem. Większość fluidów, podkłady, a nawet pudry są za ciemne. Zrezygnowałam z używania fluidów bo są dla mnie "za ciężkie" i czuję się jakbym miała na twarzy maskę. Mój makijaż wygląda tak, że nakładam na twarz:
- korektor WIBO 4w1
http://www.rossmann.pl/Produkt/Wibo-korektor-4w1-14-g,289833,7171 - dobrze kryje niedoskonałości i łatwo się go rozprowadza. Kolor różowy używam na cienie pod oczami, kolor zielony na wypryski a kolor beżowy na pozostałą część twarzy. Brązu nie używam ponieważ ma tłustą konsystencję i powstają grudki, które nie wyglądają za dobrze. Na nalożone korektory nakładam kolejny:
- korektor w płynie BELL MultiMineral odcień 1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36963,multi-mineral-anti-age-concealer-korektor-w-plynie-z-mineralami.html - Nakładam na całą twarz, jest to jedyny jasny i z fajną konsystencją korektor, który mi odpowiada :)
- Puder, również nie jest za ciemny i dobrze kryje
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,76682,smooth-wear.html

Chciałabym rozpocząć konturowanie twarzy, ale nie mam w tym doświadczenia. Wiem, że kosmetyki, które używam nie należą do drogich, ale jestem zdania, że nie potrzebuję wydawać fortuny na makijaż :)

Oglądałam trochę zestawów do konturowania twarzy, ale wydawały mi się za ciemne. Chciałabym poznać opinię osób, które konturują twarz, w celu polecenia jakiś produktów nie za drogich, żeby w miarę dobrze się rozprowadzały (pytanie co lepsze, na mokro czy na sucho?) i jak kolory wyglądają po nałożeniu - czy są bardzo ciemne, czy wyglądają w miarę naturalnie :P Jakiś konkretny zestaw na początek? Plus narzędzia do nakładania - również mile widziane :)

I pytanie, czy samo używanie korektorów na twarzy może wystarczyć, żeby ładnie wykonturować twarz, czy jednak jakieś podkłady czy fluidy są niezbędne? Naprawdę nie mam w tym doświadczenia :)

Pozdrawiam,
Natalia ;)

Dobór kosmetyków do jasnej cery

11 gru 2016 - 17:37:48

Polecam Ci albo revlon -110, jeśli masz różowy odcień cery, 150 jeśli żółty. Ewentualnie podkłady z catrice, są dość neutralne. Ja ostatnio uwżywam Maybelline velvet mousse - jasny, żółtawy, lekka konsystencja.
Z korektorów i podkładów polecam też Ingrid - tanio i dobrze, ładne, jasne tonacje.

Możesz też zamówić sobie kilka podkładów ze strony kosmetyków z Ameryki - można kupić 15ml podkładów po mniej niż 5zł, jeśli nie będzie pasował, to przynajmniej dużo nie stracisz.
Co do konturowania, ja używam obecnie kredek z Haen ( z Hebe), ewentualnie zestawu do konturowania z Wibo . Pudry polecam transparentne, bo nie mają koloru, za ciemne nigdy więc nie będą.;p

Przede wszystkim, z konturowaniem musisz ocenić koloryt swojej cery, żeby dobrać zimne lub ciepłe odcienie, które nie będą razić.
I mały trik - jeśli nie znajdziesz dobrego bronzera do konturowania, szukaj szaro- brązowego cienia do powiek w odpowiednim momencie. Ja tak robię czasem, jakoś żyję. :)
Jeśli chodzi o to, czy da się bez podkładu - może być ciężko, bo bez niczego będzie się to słabo blendować, więc radzę rozejrzeć się chociażby za kremem BB.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-11 17:42 przez fourthplateau.

Dobór kosmetyków do jasnej cery

11 gru 2016 - 19:44:05

dzmayka podkłady sa rózne tez dla bardzo jasnych cer typowo skandynawskich i wszystkie podkłady z nazwa porcelain sa własnie do takiego typu cery do tego pudry tez jasne albo transparentne. z podkładami to najlepiej pojsc i samemu sprawdzic najpierw na dłoni wypróbowac jak najjsniejsze odcienie jeden obok drugiego i tak po 3 min zobaczyc który najlepiej wyglada bo podkłady maja to do siebie ze sie utleniaja i zmieniaja kolor oczym mało osoób wie a panie w drogeriach tez tego nie mówia. Nastepnie jak chcesz wypróbowac czy bedzie sie dobrze komponował to sprawdzamy na linii żuchwy i porównujemy czy jest idealny czyli taki który sprawia ze koloryt szyi jaki i twarzy jest taki sam. nie kupuj przez internet bo to wyrzucanie pieniedzy w błoto podkład trzeba dobrze dopasowac Polecam tego bloga Madzia ma własnie cere porcelanowa i stosuje najjasniejszych podkładów http://mrslashes.pl/



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-11 19:48 przez agata74.

Dobór kosmetyków do jasnej cery

11 gru 2016 - 20:13:54

Cera porcelanowa to nie wszystko - różne podkłady mogą mieć różną tonację. Generalnie dzieli się je na neutralne, ciepłe i zimne, nie każdy bladzioch będzie miał lekko różowawą cerę - przez takie tezy później mamy na ulicach dziewczyny z efektem świnki Piggy na twarzy.
Co do testowania na ręku, nie zgodzę się. Podkład dopasowuje się do twarzy/szyi, nie do rąk. Lepiej już wziąć próbkę i sprawdzić w domu, w neutralnym oświetleniu.

Dobór kosmetyków do jasnej cery

12 gru 2016 - 11:30:37

Cytat
fourthplateau
Cera porcelanowa to nie wszystko - różne podkłady mogą mieć różną tonację. Generalnie dzieli się je na neutralne, ciepłe i zimne, nie każdy bladzioch będzie miał lekko różowawą cerę - przez takie tezy później mamy na ulicach dziewczyny z efektem świnki Piggy na twarzy.
Co do testowania na ręku, nie zgodzę się. Podkład dopasowuje się do twarzy/szyi, nie do rąk. Lepiej już wziąć próbkę i sprawdzić w domu, w neutralnym oświetleniu.
przeczytaj dokładnie co napisałam bo chyba nie czytałas dokładnie ;)co do próbek nie w kazdym sklepie s dostepne niestety :(. sprawdzanie na reku ma za zadanie pokazania ze podkłady ssie utleniaja i zmieniaja kolor na ciemniejszy.sam podkład dobieramy smarujac na linii żuchwy ale tego chyba juz nie doczytałaś. Tak zgadzam sie mamy podkłady w tonacji rózowej i zołtej i wiesz czemu najczesciej sa wybierane te w tonaci rózowej bo panie które sprzedaja podkłady uwazaja ze tonacja zołta jest dla starszych kobiet. Ale tak to jest jak sie pracuje w drogerii tylko dlatego ze niczego onnego nie było i nie ma sie w sbie tej pasji ani checi rozwoju i zdobywania wiedzy by móc doradzać klientkom.poza tym ja wychodze z założenia że lepiej by podkład był za jasny niz za ciemny bo wtedy łatwiej go skorygować nawet brazerem.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-12 11:45 przez agata74.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tonik