Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Maść na blizny?

23.10 o 13:27

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Mary Kay opinie

4.11 o 14:52

Sposób na PRYSZCZE! :)

23.10 o 14:13

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Aktywne użytkowniczki

Zapewne są tu osoby, które znają się na tym dobrze, albo mają podobny problem z cerą.
Otóż, mam odwodnioną, wrażliwą, ale mieszaną cerę. Wcześniej myliłam ją z suchą, zresztą sama do końca nie wiem jak to jest...
Jest ona szorstka, w niektórych partiach np. na brodzie, policzkach pojawia się mega złuszczona skóra, wygląda to okropnie. Używałam miliona różnych kremów.
Zaczynając od tych naturalnych, przez apteczne. Miałam wrażenie, że nawilżały one tylko na chwilę, np. nakładając na noc krem, rano buzia była nawilżona, ale po umyciu twarzy efekt zniknął.
Szukam kremu, który naprawdę nawilży skórę dogłębnie przez noc, oraz dobrego na dzień, który utrzymywałby nawilżenie .
Nie mam pojęcia, czy powinnam szukać kremów z kwasami, lipidami, czy po prostu nawilżającego? Czy cethapil by pomógł? Wyczytałam, że jest on raczej dla trądzikowej skóry, tak samo jak inne nawilżające, więc jakich kremów używać przy suchej/odwodnionej skórze?

O kremach niech wypowie się ktoś bardziej obeznany, ja mogę powiedzieć że powinnaś pić DUŻO wody :) np z cytryną :) ja używam tylko i wyłącznie produktów ziaji, nie zmieniłabym na żadne inne. Pomagają mi na wszystkooczko

Piję dużo wody, odżywiam się zdrowo, ale to nie wystarcza:(
Naprawdę, mam już dość, bo każdy podkład, najbardziej lekki nałożony w małych ilościach wygląda okropnie na tej złuszczonej skórze...
Używałam kremy z vichy, pharmaceris, iwostin, dermedic, ziaja także, sylveco i nic. Jakiś czas temu koleżanka poleciła mi maski z glinek naturalnych, ale bardzo podrażniło mi to twarz, więc to nie dla mnie.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Spróbuj zastosować masło kakaowe

Rozumiem Twój problem aż za dobrze, miałam taką skorupę na policzkach przez baardzo długo, ale kondycja mojej cery zmieniła się nie do poznania po dosłownie 2 nałożeniach na nią olejku arganowego, wtarlam wieczorem przed snem, potem umylam rano twarz, efekt ku mojemu zaskoczeniu nie zniknął, dla pewności nałożyłam 2 raz i mam spokój, smaruje przed wyjściem twarz kremem Nivea i co parę dni maseczka z mleka , śmietany, miód lub ogórki i jest naprawdę super :)

Właśnie co do olejków, to moja cera reaguje ostro, bo zapychają mnie niemiłosiernie, wyskakiwały mi ropne gule, czego w życiu nie miałam.
Dlatego wpadłam na to, że nie może być to typowa sucha skóra, bo nie miałaby tendencji do zapychania, zaskórników.
Teraz po prostu używam tłustej maści z apteki z wit A, bo nie mam innego wyjścia, chociaż troszkę nawilża na noc, ale również zapycha

Może dermatolog? Ostatnio też widziałam coś o darmowych dermokonsultacjach właśnie w ziaji, zerknij https://ziaja.com/kosmetyki/dermokonsultacje/pomorskie oczko

polecam dexeryl - do kupienia w aptekach

ja akurat używam balsamu, ale pewnie krem będzie też super

czytajac twoj post to jak bym widziala moj problem z cera .Rowniez jak ty uzywalam wszystkiego nawet kremow za 200 zl az trafilam na pharmaceris multilipidowy krem oraz krem ratunek sa po prostu najlepszym kremem jakie mialam do tej pory. Mam cere bardzo wrazliwa i jak ty w niektorych miejscach zchodzi mi skora rowniez tlusta na czole, nie moge uzywac zadnych podkladow ani kremow bb poniewaz mam zciagnieta twarz oraz skorki. twarz myje zimna woda oraz pianka z pharmaceris dodatkowo zakupilam sobie peeling kawitacyjny za okolo 120 zl i stosuje go raz w miesiacu. Kremy znalazlam w internecie rowniez szukajac jak Ty opini na ten temat. Przepraszam ze nie uzywam polskich znakow ale nie posiadam w laptopie. Z pharmaceris w kazdej aptece powinnas dostac probki ja otrzymalam bez problemu a i latem uzywam krem z tej samej serii tylko ze lekko nawilzajcy.

Ja używam Cethapil i jestem zadowolona bardzo, z tym że aż takich problemów jak Ty nie mam. Ale na ręcę mam takie miejsce gdzie mam strasznie sucha, szorstką skóre i Cethapil daje sobie rade świetnie :) Ewentualnie olejek arganowy (tylko zwykły czysty nie żaden kosmetyczny), też jest bardzo dobry

na odwodniona buzie dobra jest "maseczka" pianki panthenol sporą ilosc pianki nakładamy na buzię i czekamy do wchłonięcia. Tani sprawdzony sposób polecony przez moja kosmetyczke :D



Spróbuj olej marchewkowy, ja w takich sytuacjach dodaje kilka kropelek olejku do kremu i smaruje twarz. Co prawda kolor buzi jest pozniej pomaranczowy, ale po wchlonieciu znika. Ja tak robie wieczorem. Na rynku jest wiele olejkow które można tak stosowac tylko pamietaj by wybierac te przeznaczone do twarzy by cie nie zapchaly

I nawiazyjac do wczesniejszej wypowiedzi mnie arganowy tez zapchal, a marchewka super :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-25 08:58 przez wiktorka88.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

A ja bym ci radzila sprobowac oeparol essence, to wlasnie krem apteczny. jest nawilzajacy na dzien ale i tak jakby odbudowujacy skore, ma w skladzie kwasy i ceramidy, chyba dlatego tak dobrze odzywia.

Kup sobie hydrolat (np. lipowy, masło shea lub olej jojoba oraz żel hialuronowy. Aplikuj w takiej kolejności, nie ma lepszego nawilżenia :)

A może jakieś kosmetyki z olejami naturalnymi - np. z olejkiem arganowym albo z masłem shea? Bez lub z jak najmniejszą ilością sztucznych składników, które mogą wysuszać i podrażniać skórę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kosmetyki do pielęgnacji cery - ankieta