Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Mary Kay opinie

4.11 o 14:52

CETAPHIL opinie

23.03 o 21:31

Maść na blizny?

23.10 o 13:27

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Aktywne użytkowniczki

Preparaty z wiesiolkiem

19 cze 2015 - 08:34:56

Hej dziewczyny, mam pytanie, któras z was może używała kosmetyków z wiesiołkiem? Czytałam ostatnio o ich właściwościach i zastanawiam się, czy nie zacząć ich stosować – to po pierwsze, a po drugie – to gdzie je ewentualnie mogłabym dostać, bo chyba w drogeriach to nie za bardzo, nie?
Dzięki z góry za wszelkie info!:)

Preparaty z wiesiolkiem

21 cze 2015 - 10:57:28

ogólnie wiesiołek jest mega fajną sprawą. poczytaj sobie o jego właściwościach leczniczych

Preparaty z wiesiolkiem

02 lip 2015 - 01:03:43

Te kosmetyki co mówisz z olejkiem z wiesiołka są świetnie, kupiłam mojej mamie na urodziny akurat całą serie Oeparol Eliftance jest bardzo zadowolona. Nie wiem czy właśnie masz na myśli akurat oeparol?

zweryfikowana
Posty: 599
Ostrzeżenia: 3/5

Preparaty z wiesiolkiem

09 lip 2015 - 20:38:49

Właśnie oeparol ma sporo kosmetyków i suplementów z wiesiołkiem (naszym polskim :)). W drogeriach raczej nie widziałam, kupuję w aptece.

Preparaty z wiesiolkiem

19 lip 2015 - 21:07:12

GAL, to w ogóle polska marka też ma sporo w ofercie kosmetyków z wiesiołkiem. Ja obecnie stosuję pomadke do usta (jest mega, bo świetnie nawilża usta na długi czas) i olejek do kąpieli. Po nim skóra jest bardzo gładka, właściwie nie muszę już wtedy używac balsamu.

niezweryfikowana
Posty: 277
Ostrzeżenia: 4/5

Preparaty z wiesiolkiem

30 lip 2015 - 15:04:04

Potwierdzam, że kosmetyki z wiesiołkiem są bardzo dobre. Mam pomadkę z jego dodatkiem i świetnie działa

Preparaty z wiesiolkiem

02 sie 2015 - 13:57:46

nan



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-02 14:20 przez Simoneee.

Preparaty z wiesiolkiem

22 wrz 2015 - 21:36:42

Cytat
czarna0505
Właśnie oeparol ma sporo kosmetyków i suplementów z wiesiołkiem (naszym polskim :)). W drogeriach raczej nie widziałam, kupuję w aptece.

Ja w zielarskim ;) A nie wiecie czy Sylveco ma coś w swojej ofercie z wiesiołkiem?

Preparaty z wiesiolkiem

12 paź 2015 - 02:08:46

Wiesiołek jeszcze do niedawna uważany był za chwast – dopóki nie odkryto, że ma właściwości lecznicze. Dzięki niemu powstaje nowa gałąź medycyny naturalnej – oeparoterapia. Najwartościowszy lek to olej tłoczony na zimno, bez podgrzewania, ponieważ wysoka temperatura zabija cenne składniki. Po wyciśnięciu olej zamyka się w kapsułkach z żelatyny. Szczególnie cenne składniki nasion wiesiołka to NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe). Wchodzą one także w skład błon komórkowych naszego ciała. Po przebytych chorobach, w wyniku złej diety i procesu starzenia się ilość NNKT maleje. W przypadku ich niedoboru w organizmie pojawiają się rozmaite objawy chorobowe. Olej z wiesiołka uzupełnia braki kwasów nienasyconych. Wachlarz możliwości terapeutycznych tej niepozornej rośliny jest ogromny. Daje znakomite rezultaty w leczeniu miażdżycy i chorób układu sercowo-naczyniowego. Obniża też ciśnienie krwi. Badania kliniczne potwierdziły, że wiesiołek wspomaga leczenie alergicznych zmian wrodzonych, zwłaszcza atopowego zapalenia skóry.
Ma również działanie przeciwzapalne. Wiesiołek wykorzystywany jest w leczeniu reumatoidalnych zapaleń stawów. Oeparol (olej z nasion wiesiołka) reguluje też pracę niektórych hormonów. Lekarze zalecają to lekarstwo przy menopauzie, syndromie przedmiesiączkowym i przeroście gruczołu krokowego u mężczyzn. Preparaty z tej rośliny wykorzystywane są także przez psychiatrów i neurologów. Oeparoterapia daje dobre rezultaty w łagodzeniu objawów stwardnienia rozsianego, schizofrenii, demencji starczej, a nawet w chorobie Alzheimera.





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-12 02:13 przez Ice_Girl.

Preparaty z wiesiolkiem

12 paź 2015 - 18:25:05

Dlatego kremy z serii Oeparol są bardzo skuteczne. Mam w domu nawilżający Hydrosense z kwasem hialuronowym i moja skóra, odkąd go stosuję, jest jędrna i zdrowa. Biorę też suplement na włosy i tez jestem z jego działania zadowolona.

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

Preparaty z wiesiolkiem

20 paź 2015 - 09:17:15

Wiesiołek bardzo dobrze działa na skórę, włosy :), znam te kosmetyki z oeparolu, używam kremów na co dzień (mam z serii essence) i super są

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Preparaty z wiesiolkiem

18 lis 2015 - 11:26:10

Widać, że ma wszechstronne zastosowanie, ja z kolei mam wrażliwą skórę i mi też jak najbardziej odpowiadają kremy z tym olejem.

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 5/5

Preparaty z wiesiolkiem

15 sty 2016 - 18:07:57

Ja kupuje kapsułki z olejem z wiesiołka Gal w aptece. Po kilku miesiącach stosowania jest zauważalna poprawa stanu włosów, skóry, paznokci i ogólne samopoczucie również ulega poprawie :) Moim zdaniem warto :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Najlepszy podkład - pomoc w wyborze :)