Obecnie rozmawiamy o:

w czym śpicie?

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

Suche włosy

22 wrz 2015 - 21:31:34

Nie trzeba wydawać fortuny u fryzjera, by dobrze odżywić włosy. Nałóż odżywkę lub maskę na świeżo umyte włosy, na to foliowy czepek i ręcznik. Podgrzewaj to suszarką by maksymalnie podnieść temperaturę. W wysokiej temperaturze witaminy szybciej się wchłaniają w strukturę włosa. Powtarzaj ten zabieg co 2 tygodnie i zauważysz poprawę :)I jeśli myjesz głowę codziennie,używaj delikatnych szamponów.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 5/5

Suche włosy

24 wrz 2015 - 13:22:35

W sumie to nie wiem jaki jest najlepszy <moderacja - spam> Używam róznych, nigdy dwa razy tego samego z rządu. Gdzieś czytałam, że to nie zdrowo cały czas mieć ten sam. Włosy muszą odpocząć od konkretnego szamponu. Ostatnio znalazłam nawet jakiś ekologiczny szampon z Yves Rocher, wcześniej miałam z Matrixa, a przed nim Loreal. Nie polecam też szamponów, które są 'nieprzeźroczyste' u mnie zawsze powodują łupież :P Jeśli chodzi o suche włosy to suszarka robi swoje, nie wspominając już o prostownicy. Bardzo fajne są też maski, które nakłada się po umyciu i nosi kilkanaście minut, a później spłukuje, nie pamiętam tylko dokładnie jak nazywała się firma. :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-15 16:41 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 264
Ostrzeżenia: 5/5

Suche włosy

27 wrz 2015 - 11:13:56

Cytat
characteristic
jakie masz fundusze na te kosmetyki?

ja bylam 2 miesiace temu w salone jean louis davis i mialam taka ampulke nawilzajaca na wlosy. Mowie ci, efekt ogromny. Co prawda ja nie mam jakos zniszczonych wlosow, ale roznica byla duza. Miekkie, przyjemne w dotyku. Tylko ze cena z obcieciem wlosow to az 175 zl, wiec podejrzewam, ze mozesz tyle nie miec,.

Podobno olejek arganowy jest dobry, ale ten prawdziwy, nie te pseudo olejki arganowe z drogerii. Tylko, ze to koszt ok 100 zl.

nie sluchaj tych bzdur o jedwabiu. Jedwab raz na jakis czas jest ok, ale na dluzsza mete strasznie wysusza wlosy i bedziesz miala jeszcze gorsze!

Zdecydowanie się zgadzam co do jedwabiu, też słyszałam że wcale nie jest to super hit. Ja osobiście stosuję olejowanie dwa razy w tygodniu olejkiem z macadamii i wyciągiem z róży, a po myciu i nałożeniu szamponu regenerującego bez parabenów (bo strasznie przetłuszczają mi się włosy u nasady) spłukuję włosy wodą różaną. Efekt powiem wam jest świetny.
Natomiast po farbowaniu korzystam tylko z profesjonlanych kosmetyków, które kupuję u fryzjera. One zdecydowanie lepiej chronią i utrwalają kolor :) Ostatnio słyszałam że Olapex daje świetnie radę z takimi zniszczonymi włosami i po koloryzacji.
Czy ktoś z was stosował tą maskę? W sieci są różne opinie i ceny ale widziałam że na Pjszop za 140 zł można już go kupić. Pudełeczko wygląda na dość wydajne:

Suche włosy

28 wrz 2015 - 17:02:38

witam ,
rowniez mam problem z wlosami zniszczonymi , suchymi i pozbawionymi blasku .
mam dla Ciebie jedna rade . rusz do jakiej kolwiek biedronki i zakup sobie ,, maseczke do wlosow zniszczonych . sposob uzycia jest na saszeczce , wiec poradzisz sobie i polecam na prawde jest dobra , :))

Suche włosy

26 paź 2015 - 10:32:51

Olejki i takie maseczki, w których możesz spać, a rano spłukać są ok. Niestety ja miałam taki sam problem, jak ufarbowałam na blond. Pomagają tak na 100 % zabiegi u fryzjera. Tamte maseczki nawilżające są super, porównując z domowymi.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 5/5

Suche włosy

14 lis 2015 - 14:48:32

może czaczniej olejować włosy, jest dosyć duzo opinii o tym, warto poczytać

zweryfikowana
Posty: 590
Ostrzeżenia: 1/5

Suche włosy

21 lis 2015 - 17:21:39

Sama piszesz że CODZIENNIE suszysz włosy, więc nie dziw się, że są w takim stanie. A mogą się przetłuszczać, bo za często je myjesz i być może skóra głowy broni się przed przesuszeniem co jest skutkiem szamponu i wody, która źle działa na nasze włosy.
Mi fryzjerka zakazała suszyć włosy suszarką, ewentualnie najchłodniejszym nawiewem jeśli już muszę. Mi generalnie olejowanie tylko trochę poprawiło włosy, ale dopiero profesjonalny zabieg u fryzjerki zdziałał cuda. Z tym że nie był on tani, aczkolwiek trafiłam na promocję i za pakiet 4 zabiegów (które mogę wykorzystać kiedy tylko zechcę) zapłaciłam 450 zł. Dla porównania moja kumpela zapłaciła u tej fryzjerki 250 zł za jeden taki zabieg, więc się opłacało :D

Suche włosy

04 gru 2015 - 19:27:03

ja tez chetnie sie dowiem fryzjerka poleca olejek arganowy?>

niezweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 1/5

Suche włosy

22 gru 2015 - 10:06:16

poza jakimiś specjalnymi szamponami i odżywkami do włosów,powinnaś udać sie do fryzjera na saune na włosy,fryzjerka dobierze do Twoich włosów odpowiednie kosmetyki i zobaczysz różnicę już po pierwszej takiej saunie.mi bardzo pomogła i moje włosy nie są już suche i wygladają dużo lepiej niż wcześniej.

Suche włosy

05 sty 2016 - 22:39:51

No to racja tak jak "Malinka_26" napisała- taka intensywna pomoc specjalisty będzie najskuteczniejsza. Warto tez pomyśleć nad skróceniem zniszczonych końcówek.

Po takiej małej kuracji - dobrze jest sięgnąć po bieżące dbanie o włosy: odżywka do szamponu, od czasu do czasu maska + olejowanie.

Jeśli chodzi o niedrogie, dobre kosmetyki:
Z takich naturalnych szmaponów - Farmona - z bursztynem lub z czarnej rzepy. Maskę możesz robić sama (awokado, banan, oliwa, żółtko) - warto o tym poczytać bo takich kombinacji jest mnóstwo. Oleje do olejowania: łupianowy, kokosowy itp.

Suche włosy

13 sty 2016 - 22:37:13

Maseczki Biovax i tabletki z tej samej serii! Polecam! Prostuję włosy 7 lat i są strasznie zniszczone, ale przy regularnym stosowaniu maseczek i tabletek na prawdę zauważyłam różnicę:) Mogę polecić również olejek z oliwek firmy Avon:) No i warto też patrzeć na skład szamponów, których się używa (bez parabenów,SLS, SLES itp. ) -najczęściej dostępne są w gamie dla dzieci no ale przynajmniej nie niszczą włosów. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-13 22:42 przez lussi940626.

Suche włosy

30 sty 2016 - 23:55:54

Cytat
Magdalene
Ja uzywam glutka z siemienia lnianego. Poczytaj sobie na blogach wlosomaniaczek. Swietny efekt, kosmetyk naturalny i BARDZO TANI! :)

Potwierdzam, a jeszcze jak włosy są falowane lub kręcone to pięknie poprawi się ich skręt :)

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Suche włosy

05 lut 2016 - 14:09:11

Hejjjj :*
Przyznam, że ostatnio trochę bawię się w we własną fabrykę pielęgnacji i moje drogie odkryłam najlepszą maseczkę na włosy ever! tańczy
Idealna na suche włosy, moje włosy są cienkie, długie i niestety w okresie zimowym tracą blask. Dobry sposób to domowy sposób. podaję mój przepiś na kurację:
Na włosy na noc nakładamy olej kokosowy oraz sok z limonki + sproszkowaną kofeinę (przygotujcie wszystko w jednej miseczce). Potem ręcznik na głowę do spania... i jazda ;) ja stosuję dwa razy w tygodniu i mega zmiana a minął już miesiąc. Wosy są super nawodnione. Kofeina to chodzi mi obezwodną farmaceutyczną, dodaje energii i witalności włosom http://kofeina-sklep.pl/ kupuję tutaj ale jak nie macie hajsu na to to można po prostu w tabletkach kupić w małej paczce ;)
Polecam, naturalne sposoby najlepsze a olej kokosowy to niebo!

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Suche włosy

09 lut 2016 - 08:38:42

Może spróbujcie jeszcze płukanki z siemienia lnianego? Albo dodajcie olej rycynowy do maski, to świetne sposoby na suche i zniszczone włosy.

Suche włosy

04 mar 2016 - 14:13:05

Ja jestem wielką fanką olejowania. Przed każdym myciem wcieram w skórę głowy i końcówki jakąś miksturkę na 20minut.

Moja miksturka w zależności jakie olejki mam w danym momencie na stanie jest albo na bazie oliwy z oliwek albo olejku do masażu maracuja marki Rossman (znajoma fryzjerka mi poleciła, bo ponoć oprócz fajnych właściwości przy masażu również wpływa na szybszy porost włosów).

Do każdego 50ml oleju bazowego mogę wmieszać 20 kropel olejków naturalnych bądź eterycznych. Obecnie są to arganowy, macadamia, arganowy, pistacja, z pestek brzoskwini, anyżowy, drzewo herbaciane (tea tree).
Każdy olejek ma różne właściwości, a stosowanie regularnie, nawet przy co drugim myciu daje świetny efekt, włosy są mięciutkie i odżywione. Staram się też używać szamponów bez SLS,parabenów i silikonów, w świecie idealnym dodać do tego mycie głowy miękką wodą i włosy są cud malina :D

Polecam zrobienie sobie researchu na temat właściwości olejków, nie kosztują dużo, a dają super efekty i są w 100% naturalne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Avon praca