Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

godzinę temu

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Idealna cera - co polecacie ?

24 lut 2013 - 16:27:23

Hej Dziewczyny :)

Mam cerę mieszaną aczkolwiek od jakiegoś czasu strasznie suchą.
Oprócz widocznych porów na nosie to raczej bez problemowa (od czasu do czasu jakaś niespodzianka ale to rzadko)

Próbowałam już wielu kosmetyków i co chwile mam problem z suchą skórą przede wszystkich na nosie ale cała skóra na twarzy jest taka śćiągnięta:/

Marzy mi się gładka cera idealnie nawilżona.

Co polecacie żeby mieć gładką i nawilżoną skórę ???

Oto lista kosmetyków jakie stosuję:
- żel do mycia twarzy Nivea aqua effect cera normalna i mieszana
- peeling morelowy soraya
- tonik ziaja ogórkowy
- krem na dzień perfecta cera mieszana
- krem na noc delia bio krem na noc kozie mleko
- podkład revlon colorstay cera normalna i sucha
- puder matujący vipera.
( Mam 28 lat )

Chętnie poczytam czego używacie żeby mieć gładką i nawilżoną skórę :)

Idealna cera - co polecacie ?

24 lut 2013 - 18:07:08

Sprawdź czy w tych kosmetykach w składzie jest SLS (sodium lauryl sulfate) lub alkohol, one mogą przesuszać ci skórę, lepiej tego unikać. Zamiast żelu chyba lepsze byłoby naturalne mydełko np. z Aleppo. Nawilża,nie podrażnia i nie wysusza skóry.

zweryfikowana
Posty: 200
Ostrzeżenia: 3/5

Idealna cera - co polecacie ?

26 lut 2013 - 11:17:55

Nadzieja11, a orientujesz się może, o co tak naprawdę chodzi z tym "ph"? ;)

Idealna cera - co polecacie ?

26 lut 2013 - 11:22:30

Wydaje mi się że powinnaś stosować kosmetyki z tej samej serii, mam na myśli żel do mycia twarzy, peeling, tonik, krem. U Ciebie każdy z tych produktów jest innej marki i może dlatego nie przynoszą oczekiwanego efektu.

Idealna cera - co polecacie ?

26 lut 2013 - 11:26:27

polecam krem nawilżający z Ziaji Med oraz płyn micelarny, żel do mycia twarzy z Ziaji Ulga. Ma bardzo dobry skład. Poza tym dobre są kremy i zele z Ivostin a droższe z La Roche-Posay.

Idealna cera - co polecacie ?

26 lut 2013 - 11:32:12

Moja kosmetyczka kilka lat temu powiedziała mi o kremie firmy Oillan który można kupić w aptece. Jest po pierwsze tani (ok. 14 zł) a po drugie GENIALNY dla cery suchej. Ja używam pielęgnacyjnego z filtrami. W ciągu tygodnia moja skóra stała się o wiele bardziej nawilżona ;)

Według mnie tani i świetny sposób. Nie ma co przepłacać i kupować drogie kosmetyki bo można znaleźć tańsze odpowiedniki :)

Idealna cera - co polecacie ?

26 lut 2013 - 11:36:03

ja kiedyś miałam straszną cerę (nie malowałam się) i w końcu kupiłam fluid taki tani AA. Efekt bardzo słaby (jeśli chodzi o makijaż), ale dzięki niemu moja skóra odżyła i stała się gładziutka, śliczna :)
teraz już używam droższych kosmetyków niż ten, ale cieszę się z pierwszego wyboru, bo mi bardzo pomógł.
I to gucio prawda, że make up niszczy cerę - jak dobrze dobierzesz kosmetyki, to nie zniszczy, a nawet chroni przed złym wpływem pogody/klimatu.
I ważne - nie macaj się po twarzy! :) powoduje to powstawanie krost!

Idealna cera - co polecacie ?

26 lut 2013 - 11:39:02

jeśli mowisz ze masz cere mieszana, to widocznie ją przesuszyłas, teraz powinnać ja nawilżać, kosmetyki do cery mieszanej maja za zadanie regulowac prace gruczolow lojowych, a Tobie jest potrzebne nawilzenie, zamiast żelu do mycia to sproboj jakieś mleczko, jaki jest ten krem co używasz na dzien? matujący, nawilżajacy ?

Idealna cera - co polecacie ?

26 lut 2013 - 12:02:33

Cytat
mainiak
jeśli mowisz ze masz cere mieszana, to widocznie ją przesuszyłas, teraz powinnać ja nawilżać, kosmetyki do cery mieszanej maja za zadanie regulowac prace gruczolow lojowych, a Tobie jest potrzebne nawilzenie, zamiast żelu do mycia to sproboj jakieś mleczko, jaki jest ten krem co używasz na dzien? matujący, nawilżajacy ?

Krem jest matująco dotleniający.

Idealna cera - co polecacie ?

26 lut 2013 - 12:54:51

Cytat
BeatkaGG23
Cytat
mainiak
jeśli mowisz ze masz cere mieszana, to widocznie ją przesuszyłas, teraz powinnać ja nawilżać, kosmetyki do cery mieszanej maja za zadanie regulowac prace gruczolow lojowych, a Tobie jest potrzebne nawilzenie, zamiast żelu do mycia to sproboj jakieś mleczko, jaki jest ten krem co używasz na dzien? matujący, nawilżajacy ?

Krem jest matująco dotleniający.

No własnie ! ;) sama mam cere mieszana, wiec musisz na pewno zmienic krem, bo to on wysusza Ci skóre bo matujące praktycznie nie nawilżaja..., a na noc ten krem to nawilżający ?

Idealna cera - co polecacie ?

26 lut 2013 - 12:58:18

Na noc krem jest kojący z ceramidami i kozim mlekiem.

Idealna cera - co polecacie ?

26 lut 2013 - 13:06:58

Cytat
BeatkaGG23
Na noc krem jest kojący z ceramidami i kozim mlekiem.

Wydaje mi się ze to za mocny krem , bo takie skladniki to do cery dojrzalej, moze powinnas zmienic kremy ? bo źle dobrane kosmetyki też mogą powodować problemy

Idealna cera - co polecacie ?

26 lut 2013 - 13:08:57

Hmm ale miałam już wiele kremów i ten na dzień jest idealny pod makijaż ten na noc natomiast jakoś mi nie odpowiada bo wstaje rano i mam twarz jak wysmarowaną olejem :/

Idealna cera - co polecacie ?

26 lut 2013 - 13:13:52

jeśli chodzi o suchą skórę to polecam Physiogel krem - przepisany od dermatologa. stosuję na noc, jak dla mnie rewelacja :)


Idealna cera - co polecacie ?

26 lut 2013 - 13:19:42

ja też polecam PHYSIOGEL ja miałam cream face super sobie poradził gdy miałam wysypkę i całą suchą buzę az sie łuszczyła a teraz gładka jak nie wiem , Polecam:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Laserowe zamykanie naczynek