Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

sposoby na uczulenie

16 lip 2009 - 19:28:30

Witajcie,
Mam taki problem. od używania żelu do twarzy lub kremu wyskoczyło mi na twarzy ( tylko na policzkach ) uczulenie.Objawia się to tym ,że mam mocno zaczerwienione policzki ,niewielkie krostki i wysuszoną skórę. Czy macie jakieś rady , sprawdzone sposoby jak się tego pozbyc? z góry dziekuje.

sposoby na uczulenie

16 lip 2009 - 19:30:49

przede wszystkim przestań używac tych kosmetykow. radze zrobic maseczke oczyszczajaca ktora dodatkowo nawilzy skore, a na krostki moze drozdze pomogą?

sposoby na uczulenie

16 lip 2009 - 19:34:18

Pij wapno i kup sobie krem "na ratunek" dla podrażnionej skóry podrażnionej i zaczerwienionej
http://www.sklep.eris.pl/p749-pharmaceris-maxima-sensilium.krem-ratunek.dla.skory.podraznionej.i.zaczerwienionej.htm

zweryfikowana
Posty: 717
Ostrzeżenia: 1/5

sposoby na uczulenie

16 lip 2009 - 19:41:26

e tam po co jakieś drogie,nie lepiej po prostu maść witaminowa A : )

sposoby na uczulenie

16 lip 2009 - 19:44:14

Masć z wit. a nie ma składników tak wybitnie i natychmiast łagodzących skórę jak ten krem. On ma duze stężenie panthenolu, stosowanego m. in. przy oparzeniach od słońca i zwykłych oraz alantoiny. Poza tym maśc z wit. a może uczulić co wrażliwsze jednostki

sposoby na uczulenie

16 lip 2009 - 19:45:09

Wapno dla alergików, jest takie w tabletkach do połykania, a buźkę przemywaj wodą mineralną, albo zwykła ale przegotowaną.

sposoby na uczulenie

16 lip 2009 - 19:46:21

Powinnaś też zwracać uwagę, czy kosmetyki nie "żrą" się między sobą. Alergikom zaleca się trzymanie jednej firmy (w danym momencie), czyli krem, tonik, żel jednej linii. Od kiedy się do tego stosuję, rzadziej zdarzają mi się uczulenia...

sposoby na uczulenie

16 lip 2009 - 19:48:00

to prawda

zweryfikowana
Posty: 717
Ostrzeżenia: 1/5

sposoby na uczulenie

16 lip 2009 - 19:48:12

maść witaminowa uczulić?hmm . aż nie wierze.

to w takim razie polecam ALANTAN plus z witamina A , to maść,ale nie tłusta , reguluje gospoderke wodną skóry i jest hypoalergiczna ;)

sposoby na uczulenie

12 maj 2011 - 09:02:29

Stary temat ale chciałam dodać,że właśnie ma uczulenie prawdopodobnie na maść witaminową :) bo ktoś tu pisał,że to mało prawdopodobne. Na ustach i twarzy pojawiły się małe krosteczki. Nic nie szczypie, nie swędzi. Ostatnio jak poszłam się opalać to twarz właśnie maścią witaminową smarowałam więc to raczej po niej :)

sposoby na uczulenie

12 maj 2011 - 11:05:57

Cytat
krowkamakowka
Stary temat ale chciałam dodać,że właśnie ma uczulenie prawdopodobnie na maść witaminową :) bo ktoś tu pisał,że to mało prawdopodobne. Na ustach i twarzy pojawiły się małe krosteczki. Nic nie szczypie, nie swędzi. Ostatnio jak poszłam się opalać to twarz właśnie maścią witaminową smarowałam więc to raczej po niej :)

raczej od słońca

sposoby na uczulenie

12 maj 2011 - 11:07:13

Cet alergin i zimne oklady

sposoby na uczulenie

12 maj 2011 - 11:14:32

Ja po prostu czekam aż samo zniknie. nie kombinuję i nie zakrywam, bo boję się,że może być gorzej.

sposoby na uczulenie

12 maj 2011 - 11:22:26

Maść z wit. A, krem Bambino, Alantan Plus, do tego wapno, leki antyhistaminowe.

sposoby na uczulenie

12 maj 2011 - 11:26:12

kup w aptece wapno, zwykle musujace, pij rano i wieczorem przez kilka dni. bedzie lepiej;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mycie twarzy wodą mineralna ?