Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Sposób na PRYSZCZE! :)

23.10 o 14:13

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Mary Kay opinie

4.11 o 14:52

CETAPHIL opinie

23.03 o 21:31

Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 5.698
Ostrzeżenia: 3/5

Balsam do suchej skóry

16 lip 2009 - 10:49:26

Otóż na rękach robią mi się takie plamy (jakby sucha skóra czy coś). Czasem nawet to swędzi.. W miejscach tych plam sa takie białe kropli, a że mam opalona skórę to paskudnie to potem wygląda jakby mi skóra schodziła i mam takie jasniejsze plamy. Byłam z tym u dermatologa, ale powiedziała, ze to niby genetyczne, ale ja uważam, że nie bo genetycznie uwarunkowane mam co innego i stwierdziłam, że ona sie nie zna. Takie coś pojawia mi się od jakiegoś roku, albo połowy..
Tak sobie pomyslalam, ze może mam suchą skóre i jeśli żaden balsam nie pomoże to pojdę to innego dermatologa ;]

I teraz moje pytanie: co lepiej kupić? Balsam z garniera czy neutrogeny? Wiem, że z Neutrogeny są dobre kosmetyki, ale jeśli nie byłoby wielkiej różnicy miedzy tym z garniera, to kupię z garniera, bo tańszy ;)

Balsam do suchej skóry

21 lip 2009 - 10:45:07

Cytat
djmc14
Otóż na rękach robią mi się takie plamy (jakby sucha skóra czy coś). Czasem nawet to swędzi.. W miejscach tych plam sa takie białe kropli, a że mam opalona skórę to paskudnie to potem wygląda jakby mi skóra schodziła i mam takie jasniejsze plamy. Byłam z tym u dermatologa, ale powiedziała, ze to niby genetyczne, ale ja uważam, że nie bo genetycznie uwarunkowane mam co innego i stwierdziłam, że ona sie nie zna. Takie coś pojawia mi się od jakiegoś roku, albo połowy..
Tak sobie pomyslalam, ze może mam suchą skóre i jeśli żaden balsam nie pomoże to pojdę to innego dermatologa ;]

I teraz moje pytanie: co lepiej kupić? Balsam z garniera czy neutrogeny? Wiem, że z Neutrogeny są dobre kosmetyki, ale jeśli nie byłoby wielkiej różnicy miedzy tym z garniera, to kupię z garniera, bo tańszy ;)


Możliwe, że masz coś na kształt atopowego zapalenia skóry (może występować genetycznie), lub masz bardzo wrażliwą skórę.
Mój chłopak ma coś podobnego.

Balsam to ci niezabardzo przy tym pomoże, taka skóra ejst problematyczna i musisz o nią nieźle dbać.
Ja ci polecam używanie maści Dermobaza (w miejscach suchych/swędzących), 2-3 razy w tygodniu kąpiel w płynie OILATUM (serio pomaga i ładnie natłuszcza skórę) oraz normalny balsam do ciała.
Wiem jeszcze, że zamiast Dermobazy, jeśli dla skóry suchej jest za słaba dobre są maści z cholesterolem :)

pzdr,
Gosia

zweryfikowana
Posty: 5.698
Ostrzeżenia: 3/5

Balsam do suchej skóry

21 lip 2009 - 10:48:03

oo dzięki:) Mam balsam z Garniera na razie nic sie na łapach nie dzieje z wyjątkiem tych jaśniejszych plam ;/ Jeszcze dziś pójde do apteki ;) Jeszcze raz wielkie dzieki ;)

Balsam do suchej skóry

26 lip 2009 - 14:10:25

ja miałam coś takiego i poszłam do lekarza prywatnie i powiedział ze to łupież pstry i zapisał mi tabletki na 28 dni , krem dla alergicznej skóry i szampon specjalny do łupieżu na receptę , nim mam myć całe ciało .

Balsam do suchej skóry

26 lip 2009 - 14:19:30

Faktycznie to może byc łupież pstry. Co do tego szamponu na recepte to jest troche drogi, bo ok. 50zl kosztują trzy saszetki z tego co pamiętam. Spróbuj najpierw nizoralu. Trzeba posmarowac nim ciało i pozostawic na ok. 20 min.(majlepiej podczas kąpieli),a jak nie pomoże to tylko dermatolog...

Balsam do suchej skóry

05 paź 2009 - 03:34:11

Ja bym raczej kupila cos hipoalergicznego,bo neutrogena i garnier maja duzo substancji zapachowych, koloryzujacych etc. Zapytaj w aptece o tzw. emolienty. Cos takiego polecil mi lekarz, jak poszlam z podobnym problemem. To sa po prostu kremy z duza zawartoscia wazeliny i substancji nawilzajacych. Uzywalam kilku, jedne lepsze inne gorsze, ale one chyba beda lepsze niz takie zwykle balsamy. Pozdrawiam!

Balsam do suchej skóry

05 paź 2009 - 07:33:31

tez mam problem z sucha skórą
wg.mnie lepsza jest oliwka,wmasowana w wilgotną skórę , np.ta johnsonna .o wiele lepiej nawilża ,zatrzymując wilgoć

Balsam do suchej skóry

05 paź 2009 - 08:04:34

A ja polecam Mleczko do ciała Nivea.Takie w granatowej butelce, dokładnie nie pamiętam nazwy.

Balsam do suchej skóry

05 paź 2009 - 08:42:10

Ja bym ci radziła iśc jeszcze raz do dermatologa! Jestes alergikiem? Radze ci kupic jakis balsam z apteki np La roche posay albo Olilatum,Emolium ,chyba że poprostu masz sucha skore to jakis balsam dzieciecy:) Zanim stwierdzili u mnie azs,byłam u 3 lekarzy....

Balsam do suchej skóry

10 paź 2009 - 22:25:38

Cytat
vivalainez
Ja bym ci radziła iśc jeszcze raz do dermatologa! Jestes alergikiem? Radze ci kupic jakis balsam z apteki np La roche posay albo Olilatum,Emolium ,chyba że poprostu masz sucha skore to jakis balsam dzieciecy:) Zanim stwierdzili u mnie azs,byłam u 3 lekarzy....

To prawda. Dermatolog to najlepsze rozwiazanie. Balsamy dzieciecy czesto uczulaja. Z wymienionych moge polecic Emolium, i jeszcze taki Lipobase (chyba tanszy). Nawet na zwykla sucha skore sie nadaja, szybko i na trwale nawilzaja.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Balsam do suchej skóry

10 paź 2009 - 22:37:52

ja z suchą skórą walczą odkąd pamiętam....
i od razu Ci mówię zrezygnuj z 'normalnych sklepowych kosmetyków' bo raczej nie dadzą Ci żadnego efektu a jeśli nawet to chwilowy.
Zainwestuj w dermokosmetyki. Są droższe ale działają kierunkowo i co ważniejsze nie posiadają zbędnych dodatków zapachowych itp. a takie uczulają najbardziej.

wieszjakjest ma rację to może AZS lub zapalenie przymieszkowe jest bardzo podobne i często mylone przez dermatologów.


Oilatum jest dobre bo sama używałam ale po jakimś czasie moja skóra się przyzwyczaiła i nie dawało efektów, również polecam serię Emolium, używam od roku i sprawdza się świetnie na moją suchą skórę.

Balsam do suchej skóry

10 paź 2009 - 22:42:15

tez to mam.. własciwie to miałam bo smarowałam rece balsamem chyba 5 razy dziennie przez no jakies pol roku?:) i juz naprawde nic nie ma :) tez mialam problem w lato własnie wygladało jakby mi skora schodziła, a w zime takie zaczerwieniione to było - koszmar.

Balsam do suchej skóry

10 paź 2009 - 22:43:18

A moze to egzema? Mi dosc czesto wychodzi na dłoniach, ale znalazłam najlepszy krm na takie dolegliwosci, a jest to krem barierowy Emolium. Kosztuje ok 30 zł, ale naprawde pomaga. Po 3-4 razach juz jest widoczna poprawa! Dla mnie to krem na medal. Popros w aptece o próbki zeby od razu nie wydawac 3 0zł i wypróbuj.Jestem pewna, ze Ci pmoze.Pzdr
Wymieniłyscie różne dermokosmetyki, ale pod względem "bogactwa" składników najlepszy jest Emolium. Z czystym sercem polecam- u mnie cała rodzina tego używa, od olejku/emulsji do kąpieli poprzez balsam po krem barierowy. A juz hitem dla mnie jest krem trójaktywny-lek na wszystko.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-10 22:48 przez aniaalan.

Balsam do suchej skóry

10 paź 2009 - 22:55:36

Cytat
djmc14
Otóż na rękach robią mi się takie plamy (jakby sucha skóra czy coś). Czasem nawet to swędzi.. W miejscach tych plam sa takie białe kropli, a że mam opalona skórę to paskudnie to potem wygląda jakby mi skóra schodziła i mam takie jasniejsze plamy. Byłam z tym u dermatologa, ale powiedziała, ze to niby genetyczne, ale ja uważam, że nie bo genetycznie uwarunkowane mam co innego i stwierdziłam, że ona sie nie zna. Takie coś pojawia mi się od jakiegoś roku, albo połowy..
Tak sobie pomyslalam, ze może mam suchą skóre i jeśli żaden balsam nie pomoże to pojdę to innego dermatologa ;]

I teraz moje pytanie: co lepiej kupić? Balsam z garniera czy neutrogeny? Wiem, że z Neutrogeny są dobre kosmetyki, ale jeśli nie byłoby wielkiej różnicy miedzy tym z garniera, to kupię z garniera, bo tańszy ;)



Ja mam gernier, boski jest! a jaki ma zapach...
xDee
Ale dobrze działa, od razu po posmarowaniu mam fajną skórę ;p

Balsam do suchej skóry

02 lis 2009 - 03:40:52

Cytat
Sacrum
Oilatum jest dobre bo sama używałam ale po jakimś czasie moja skóra się przyzwyczaiła i nie dawało efektów, również polecam serię Emolium, używam od roku i sprawdza się świetnie na moją suchą skórę.

Ja niestety na Emolium dostala uczulenia, a Oilatum od poczatku na mnie nie dzialalo. Znaczy po kilku godzinach mialam potrzebe dosmarowania sie :P. Ale polecam maseczki parafinowe, no ikosmetyki na parafinie oparte. Dodatkowo zwykla masc z wit. A.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sposoby na uczulenie