Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 83
Ostrzeżenia: 1/5

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:16:26

Cześć dziewczyny.
Mam problem z cerą, a dokładnie to z twarzą.. obsypana jest podskórnymi zaskórniakami,które okropnie widać pod światłem, najbardziej obsypane sa policzka.. próbowałam już maść benzacne,różne toniki,maseczki,nic nie pomogło. W dodatku prawe policzko jest tak jakby podrażnione i jest na nim kilka ropnych pryszczy, co strasznie swedzi i boli:( Może macie jakieś sprawdzone kosmetyki na tą tzw. ''kaszkę''??
Pozdrawiam

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:18:32

a pytałaś w aptece ?

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:20:28

na trądzik bardzo dobre jest mydło Aleppo, wypróbowane i sprawdzone :) polecam :)

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:21:07

idź do dermatologa i spytaj o te swoje POLICZKA skoro apteczne specyfiki bez recepty nie pomagają

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:22:16

Acnederm :) w aptece- rewelacja, używam kilka lat.

niezweryfikowana
Posty: 83
Ostrzeżenia: 1/5

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:24:49

pytałam i właśnie farmaceutka poleciła mi benzacne,mi niestety nie pomógł.. teraz stosuję liście aloesu, wyciskam sok z liści,są bardzo mięsiste i zawierają dużo soku, podobno rewelacja,stosuję 2 dzień,na razie nie widzę żadnych zmian.. w dodatku myję twarz szarym mydłem, z tego co wiem to zwykłe mydło zawiera dużo chemi.. raczej nie pudruję twarzy,jak już to ewentualnie minimalnie pudrem w kamieniu,nakładam czasem na twarz krem-żel z avonu ANEW AQUA YOUTH (taki niebieski), gdyż przy szarym mydle twarz się łuszczy.. kreem nie natłuszcza zbytnio,gdyż jest bardzo lekki,w postaci żelu...

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:26:34

Ja dziś kupiłam Acne-Derm. Podobno jest dobra, ja zobaczyłam efekty na tym blogu i popędziłam dziś po ten krem.
www.idaliablog.com/2012/09/buzia-bez-sciemy-vol3-acne-derm-kontra.html

Poza tym jest dobry na przebarwienia, co dla mnie jest wybawieniem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-13 20:27 przez magodzianka.

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:27:38

bardzo dobry jest też krem "care & control krem nawilżający " z firmy soraya. tez mam taki problem jak Ty, mam cerę w dodatku baaardzo wrażliwą i łatwo mnie uczulają kosmetyki, ale odkąd zaczęłam używać tego kremu stan mojej cery się o niebo poprawił i nie dostałam żadnego uczlenia. na początku byłam sceptycznie nastawiona do tego kremu ale poźniej zmieniłam zdanie na plus, krem nawilża cerę intensywnie i w dodatku likwiduje te okropne pryszcze i ładnie pachnie. i do tego żel punktowy "Iwostin, PURRITIN, formuła skoncentrowana" super sprawa. smarujesz na noc a rano połowa znika !! naprawdę polecam te dwa kosmetyki. szczerze, odradzałabym kosmetyki z Avonu... :) pozdrawiam :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-13 20:31 przez Aga_172.

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:30:01

Polecam olejek z drzewa herbacianego, na noc krem Bani złuszczający ( rewelacja!! ). Wiem, że to morderstwo, ale na wacik wylac odrobinę spirytusu salicylowego i przyłożyc do pryszcza, nie przecieraj tylko całej twarzy!! Polecam również pastę cynkową - mi baaaaaardzo pomaga.

niezweryfikowana
Posty: 171
Ostrzeżenia: 1/5

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:32:13

Idź do dermatologa, mi przepisał maść robioną za jakieś 4 zł i wszystko poznikało ... A najwyżej dołoży antybiotyk. Ja sama długo walczyłam z pryszczami, i już dobrze wiem, że to co jest dostępne w sklepach to tylko kosmetyki nie lekarstwa. Trądzik a zwłaszcza silny (jeśli Cie boli to jest to tylko dowód..) to nic innego jak CHOROBA SKÓRY. Nie ignoruj chyba, że za parę lat chcesz mieć buzie całą w dziurach.. Jeśli chcesz to na pw mogę Ci podesłać mój sposób na pielęgnacje gdy coś się pojawi. Ale tak jaj mówię, sama tego nie wyleczysz.

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:32:41

Jeżeli boli to może warto smarować przed kilka dni maścią Tribiotic?

Mam podobny problem z tym, że mam je na czole. A na nosie i brodzie czarne kropki. Czasem jakies pryszcze. Od chyba 3 tygodni smaruję mieszaniną olejku pichtowego z naftą kosmetyczną (w proporcjach 1:4 np. 10 ml olejku i 40 ml nafty). Myślę, że trochę mi to pomaga (wielu dziewczynom też), ale stosunkowo krótko stosuję. Bowiem powstawanie zaskorników to długotrwały proces, dlatego ich zwalczanie też. Warto poczytać (polecam blog alinarose - wpisz w google) :)
Ponadto stosuję różne maseczki oczyszczające w saszetkach. Właśnie teraz siedzę sobie z maseczka odmładzająco-oczyszczającą z Eveline :)) No i oczywiście osobny ręcznik do twarzy. Bez tego ani rusz! ja osobisci używam szmatki z microfibry, świetnie wchłania wodę i jest delikatna.
Dodatkowo zakaz wyciskania! Mi niestety kiepsko z tym idzie. Jak widze jakiegoś większego pryszcza to po rpostu muszę. Ale zawsze myjęm paluchy przed.

Więcej info znajdziesz na blogu, który podałam we wpisie o zaskórnikach :)

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:37:24

ja mam taką kaszkę i co jakiś czas jakieś ropne pryszczaki. dermatolog powiedziała, że to tradzik zaskórnikowy i przepisała mi epiduo. aktualnie nie widzę poprawy ale pzrerwałam kuracje na 3 dni bo miałam strasznie podrażnioną skórę

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:39:30

Mi na takie coś pomógł taki zestaw :
- tonik garnier czysta skóra activ ( jak trochę zeszło to zmieniłam na pure control niebieski Eveline)- rano i wieczorem
- krem do twarzy również z serii pure control
- do mycia garnier czysta skóra activ ( 3 w 1 - żel , pilling i maseczka).
Ja miałam coś takiego na czole, całkowicie nie zeszło, ale zostało może 10 % procent tego co było, także jest ok:)Jakieś 3 tygodnie czekałam , żeby zobaczyć efekty.

niezweryfikowana
Posty: 83
Ostrzeżenia: 1/5

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

13 wrz 2012 - 20:49:17

Dziewczyny,a stosowala któraś z Was POLSKĄ PAPKĘ DO CERY TRĄDZIKOWEJ firmy JADWIGA?? Jeśli tak to proszę o opinie. :*
pomoze ktos jeszcze??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-13 21:09 przez blacktea18.

Trądzik,pryszcze,wągry,zaskórniaki

14 wrz 2012 - 15:15:40

Cytat
blacktea18
Dziewczyny,a stosowala któraś z Was POLSKĄ PAPKĘ DO CERY TRĄDZIKOWEJ firmy JADWIGA?? Jeśli tak to proszę o opinie. :*
pomoze ktos jeszcze??

Niestety nie. Ale nie polecam stosować za dużo chemikaliów. Beda one zmywać naturalną ochrone naskórka w efekcie czego skóra nie bedzie dostatecznie ochronna i zacznie wytwarzać coraz więcej sebum, by się bronić ;) Naprawde polecam naturalna pielęgnację. Na wszystko trzeba czasu. To co pisałam wcześniej do przecierania twarzy dwa razy dziennie plus własnoręcznie robione maseczki (z kurkumy, siemienia lnanego i wiele innych) i np. peeling z siemienia lnanego :)
Mnie pomaga. Tez miałam czoło strasznie wysypane, a jest coraz lepiej. Taka mieszanka 50 ml olejku pichtowego i nafty kosztuje jakieś 15 zł i starcza na miesiąc. A nawet mniej, bo nafty jeszcze dużo zostaje i można sobie robić maski na młosy itd. :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niespodzianka Yves Rocher