Obecnie rozmawiamy o:

Pediatra Kielce

gorący temat

maszyny przemysłowe

godzinę temu

Dom - remont i budowa

godzinę temu

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

siemię lniane

03 maj 2012 - 21:55:45

wczoraj "wynalazłam" super cudowny kosmetyk. siemię lniane. cuuudo. miałam tak przesuszoną skórę głowy, że szok. durne farby do włosów :/. nic nie pomagało. i mnie oświeciło, przypomniało się samo z siebie o naturalnych maseczkach. wysłałam córkę po siemię. koszt - ze 3 zł chyba. zagotowałam pół szklanki tych ziarenek, odcedziłam, wystygło - i zaciapałam włosy. potrzymałam z pół godz. no i rewelacja!!!! ulga!!!! a dziś dalszy eksperyment - "glut siamiany" na twarz. no i .... nie ma nic lepszego!!! tanio, bezzapachowo i skutecznie. dziewczyny - POLECAM! wiem, że to żadna nowość ani odkrycie, ale w dzisiejszych czasach zapomina się o tak prostych acz skutecznych sposobach. w drogeriach tyle nowości i cudowności o zapachach i konsystencjach różnorodnych, a przecież nie ma nic lepszego od ogórka na zaczerwienienia na twarzy po... właśnie siemię. dobrze mówię??

siemię lniane

03 maj 2012 - 21:58:15

słyszałam że jest dobre do odchudzania, jak i do trądziku.

zweryfikowana
Posty: 772
Ostrzeżenia: 1/5

siemię lniane

03 maj 2012 - 22:00:06

Dobrze mówisz, polać ci!

siemię lniane

03 maj 2012 - 22:04:40

tez polecam siemię lniane!!jest doskonałe pod wieloma względami!!!

siemię lniane

03 maj 2012 - 22:11:23

hehe polać mi.... siemię po całości. no serio jestem zachwycona, zdaje mi się, że warto toto stosować ze 2 X w tyg. i własnie po całości. co do jedzenia go? nie wiem. nie wiem jak i z czym. poczytam to się dowiem. wiem, ze można posypywać kanapki. ale nie mam młynka, a takie ziarenka to hmm jakoś nieapetycznie. jakbyście miały jakieś sprawdzone przepisy - dajcie znać.

zweryfikowana
Posty: 751
Ostrzeżenia: 1/5

siemię lniane

03 maj 2012 - 22:15:02

o to chętnie jutro wypróbuje bo ostatnio mam straszne problemy z zaczerwieniami i podrażnieniami na twarzy...

siemię lniane

03 maj 2012 - 22:17:52

pamietam jak w dziecinstwie mama kazała mi to pic, cos strasznego... z tego co pamietam ledwie przez gadło mi przechodziło ale jako kosmetyk naturalny czemu nie:)

siemię lniane

03 maj 2012 - 22:25:52

nieeee, pić to nieee, glut okropny ciągnisty. fuj. artykułów o tym siemieniu w bród, zastosowań milion. tylko po prostu się o tym nie pamięta. a że "podzielna" z natury jestem - to się i dzielę dobrą radą ;). no ale serio - ziarenka działają.

zweryfikowana
Posty: 1.000
Ostrzeżenia: 3/5

siemię lniane

03 maj 2012 - 22:27:28

a ja słyszałam że siemie lniane jest rakotwórcze, oczywiście chodzi o picie

niezweryfikowana
Posty: 1.221
Ostrzeżenia: 2/5

siemię lniane

04 maj 2012 - 19:37:56

Cytat
mycherry
pamietam jak w dziecinstwie mama kazała mi to pic, cos strasznego... z tego co pamietam ledwie przez gadło mi przechodziło ale jako kosmetyk naturalny czemu nie:)

hahahha, wspominam coś podobnego :D ohyda, też musiałam kiedyś to pić. okropna, glutowata, oślizgła substancja. brrrr...

a jak to działa przy stosowaniu na twarz?

siemię lniane

04 maj 2012 - 19:41:00

mój dziadek pije siemię na chore jelita. Ja osobiście uwielbiam obwarzanki krakowskie z siemieniem :-)

siemię lniane

04 maj 2012 - 19:52:31

Jest masa ziół,które działają lepiej jak kosmetyki...ale o tym się zapomina. Siemię lniane kupiłaś w aptece????

siemię lniane

04 maj 2012 - 19:56:44

ja widziałam w sklepie :D

siemię lniane

04 maj 2012 - 19:57:30

a gdzie można to kupić? w aptece?
a jak sie położy tą "maseczkę" na włosy to trzeba owinąć recznikiem, jakoś folią czy samo to trzymac?

siemię lniane

04 maj 2012 - 20:02:54

Cytat
dorota3009
hehe polać mi.... siemię po całości. no serio jestem zachwycona, zdaje mi się, że warto toto stosować ze 2 X w tyg. i własnie po całości. co do jedzenia go? nie wiem. nie wiem jak i z czym. poczytam to się dowiem. wiem, ze można posypywać kanapki. ale nie mam młynka, a takie ziarenka to hmm jakoś nieapetycznie. jakbyście miały jakieś sprawdzone przepisy - dajcie znać.


Jest w aptece Len Mielony (odtłuszczony) - obecnie w promocji (dwie paczki w cenie jednej.
Myślę, że na maseczki np. z awokado, truskawkami, serkiem białym będzie lepszy niż w całości.
Poza tym można go dodawać do sosów i zup jako naturalny zagęszczacz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-04 20:03 przez pola55.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

balsam brązujący