Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dobór odpowiednich kosmetyków

25 lip 2011 - 14:46:36

od dłuższego czasu mam problem, nie mogę dobrać odpowiednich kosmetyków do mojej cery która jest bardzo specyficzna. w strefie T (pomijać nos) jest tłusta ze skłonnością do pojawiania się pryszczy, nos jest pokryty masą wągrów, a policzki są dość suche. prawdziwa skóra mieszana ;D Moim największym problemem są MEGA rozszerzone pory na nosie spowodowane pewnie wcześniejszym "wyciskaniem" ich (wiem to złe, już z tym przestałam). stosowałam już naprawdę bardzo wile kosmetyków, gdy zastosuję jakiś tonik przeciw wągrom nic on nie pomoże, mocny wysuszający krem (kupowany na receptę za ponad 100) pomógł lecz tak wysuszył mi skórę że potem męczyłam się z tym pół roku. I teraz pytanie do was możecie mi coś doradzić, chodzi mi głównie o ten nieszczęsny nosek. Nie chodzi mi o zasłyszane metody tylko takie które sprawdziliście na własnej skórze i pomogły wam. Z góry bardzo dziękuję. Dodam że byłam u dermatologa i to nie jednokrotnie (3x) ale za każdym razem leczenie nie przynosiło oczekiwanych efektów a ja wydawałam tylko mnóstwo kasy na wizyty i leki... ;/

dobór odpowiednich kosmetyków

25 lip 2011 - 14:50:32

Te dziurki które zostały po wyciskaniu, to są też blizny... Mi pare zostało takich dziurek, których juz nie da sie zamknąć, bo te pory są oczyszczone ale dziurki zostały :/
Też nie wiem co z tym robić :/

dobór odpowiednich kosmetyków

25 lip 2011 - 14:54:14

Ma identycznie! Z tym, że nie wyciskam wągrów :p Raz mnie tylko przyjaciółka wymęczyła bo nie mogła już patrzeć na mój kropkowo czarny nos xdd

dobór odpowiednich kosmetyków

25 lip 2011 - 15:03:25

Cytat
19BaMbOoChA90
Ma identycznie! Z tym, że nie wyciskam wągrów :p Raz mnie tylko przyjaciółka wymęczyła bo nie mogła już patrzeć na mój kropkowo czarny nos xdd

mnie namówiła ...kosmetyczka, ale strasznie żałuję i nie polecam. później do tego miałam kłopoty ze skorą bo mi się starsznie osłabiła i łuszczyła tyle kasy na leczenie wydałam... a teraz "pamiątka" mi została. a stosowała któraś takie toniki ze szczoteczką czyszcząca? pomaga coś to? ;D

dobór odpowiednich kosmetyków

25 lip 2011 - 15:28:46

Podbijam bom tez ciekawa : D

dobór odpowiednich kosmetyków

25 lip 2011 - 17:27:37

Do delkaa : nie wiem jaki zabieg zafundowała ci kosmetyczka zapewne oczyszczanie po którym powinna nałożyć maskę zwężającą pory.Skóra po zabiegu oczyszczania zawsze się łuszczy mniej czy więcej ale zawsze.Jeżeli mogłabym coś polecić to może złuszczanie kwasami.Takie złuszczanie wygładzi delikatne blizny,wyrówna trochę wydzielanie sebum no i oczywiście powinny zniknąć te nieładne czarne kropeczki :) Wadą takiego zabiegu jest niestety brzydki zapach kwasów,koszt zabiegu(ok 100zł),a dodam że najlepiej zastosować serię paru zabiegów.Złuszczanie można robić jesienią lub zimą gdyż wskazane jest unikanie słońca.Wracając do kremów to kremy wysuszające powinno się stosować jedynie w przetłuszczających się partiach twarzy a na pozostałych częściach krem nawilżający.No i jeszcze pamiętajmy o tym jak można sobie zaszkodzić przesuszając skórę.Co do dermatologów to każdy lekarz leczy inaczej.Z doświadczenia wiem,że najlepsze i najskuteczniejsze są leki recepturowe.Tanie i pomocne.Niestety mało lekarzy stosuję receptury,bo chyba niewielu potrafi je pisać prawidłowo.Można też spróbować plastrów na nos usuwających w jakimś stopniu zanieczyszczenia.

dobór odpowiednich kosmetyków

26 lip 2011 - 10:48:54

na rozszerzone pory mozna stosowac specjalna baze lub krem pod makijaz. np. z benefit POREFESSIONAL

dobór odpowiednich kosmetyków

26 lip 2011 - 15:40:20

ktoś jeszcze? ;D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kosmetyki PROACTIV