Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Sposób na PRYSZCZE! :)

23.10 o 14:13

Maść na blizny?

23.10 o 13:27

CETAPHIL opinie

23.03 o 21:31

Mary Kay opinie

4.11 o 14:52

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Aktywne użytkowniczki

Domowe maseczki na twarz

20 sie 2010 - 14:10:03

Otóż dziś przeglądałam w internecie kilka stron które zawierały domowe przepisy na maseczki.
Stosujecie?
Pomagają? Oto kilka z nich..
:~ MASECZKA Z OGÓRKÓW
Świeży ogórek pokrojony w plasterki lub obierzyny z ogórka kładziemy bezpośrednio na twarz. Maseczka ta dobrze wpływa na skórę wysuszoną i zaczerwienioną, działa wybielająco.

~ MASECZKA SEROWO-MIODOWA
Łyżkę świeżego twarogu mieszamy z łyżką miodu. Nakładamy, zmywamy po 20 minutach letnią wodą. Maseczka ta działa odżywczo i odświeżająco.

~ MASECZKA OCZYSZCZAJĄCA DLA CERY TŁUSTEJ
3 łyżeczki kwiatu rumianku, łyżka liści prawoślazu, łyżka nasion lnu, łyżka ziela macierzanki. Rozrabiamy zioła na gęstą papkę za pomocą ciepłej wody, nakładamy na twarz, przykrywamy papkę ligniną, warstwą gazy i ceratką plastykową. Po 30 min maseczkę zmywamy, a twarz myjemy naparem z kwiatu dzikiej róży lub z kwiatu rumianku.

~ MASECZKA DLA SKÓRY O ROZSZERZONYCH PORACH
Łyżkę zmielonego skrzypu polnego, łyżkę zmielonego kwiatu lipowego zalewamy wrzącą wodą. Łyżkę świeżych drożdży rozprowadzamy letnią wodą. Łączymy te wszystkie składniki dodając kilkanaście kropli witaminy D. Masę nakładamy na twarz na 30 min.

Domowe maseczki na twarz

20 sie 2010 - 14:12:26

maseczka nawilżającazły/b]
garść malin rozetrzeć i zmieszać z łyżką jogurtu naturalnego, nałożyć na twarz a po kilkunastu minutach spłukać.

proste

Domowe maseczki na twarz

20 sie 2010 - 14:24:23

ja stosuje rozne ;)

maseczka z cynamonu
2 łyzki cynamonu zalac lyzka wody mieszac az powstanie taka papka nalozyc na twarz ;p
piecze i twarz staje sie po niej czerwona, ale mozna zrobic mniej hardcorowa wersje dodajac smietane ;)


z aloesu:
zrywamy lisc aloesu i tym sokiem co z niego wyplynie smarujemy twarz.


z ziemniaka:
1 ugotowanego ziemniaka rozgniatamy dodajemy 2 łyżki mleka i nakladamy na twarz na 20 min ;)


z drozdzy:
pół paczuszki drożdzy mieszamy z 2 łyżkami cieplego mleka, nakladamy na twarz, spłukujemy po 20 min ;)


z cebuli:
gotujemy cebule, gdy juz bedzie miekka rozgniatamy ja i nakladamy papke na 20 min na twarz.


z marchewki:
marchewke trzemy na tarce mieszamy z maka ziemniaczana i nakladamy na twarz ;)



to chyba tyle ;p

ostatnio sama sobie wymyslilam;p
rozgniotlam brzoskwinie i czarne porzeczki i dodalam troche maki ziemniaczanej ;)
nie wiem czy cos daje, ale bardzo ladnie pachnie ;d

Domowe maseczki na twarz

20 sie 2010 - 14:25:26

Maseczka z białka kurzego (oczyszczająco ściągająca)

Świeżo ubite białko nakładamy na skórę. Staramy się rozprowadzić możliwie równomiernie na całej powierzchni skóry poddanej zabiegowi. Maseczkę pozostawiamy do czasu aż białko zaschnie.
Zmywamy maseczkę wodą.

Maseczka pozostawia odczucie oczyszczenie i napięcia skóry.
Maseczka nie jest zalecana dla bardzo suchej cery

Maseczka z jabłka do cery tłustej z trądzikiem

Duże kwaśne jabłko umyć i zetrzeć na tarce, dodać dwie łyżki stołowe miodu pszczelego i dokładnie wymieszać, dodać drobnych płatków owsianych (łyżkę lub dwie jako zagęstnik ułatwiający utrzymanie maseczki na twarzy) i wymieszać,
Nałożyć maseczkę na twarz i pozostawić na 10 - 15 minut
Zmyć twarz chłodną wodą

Maseczka z dyni
Kawałek obranej dyni zetrzyj na tarce i startą masę nałóż na twarz, szyję i dekolt. Spłucz po 20 minutach. Maseczka świetna dla wrażliwej skóry, także spierzchniętej, ma właściwości kojące.

Tonik wybielający plamy na twarzy
Umyty ogórek wraz z łupiną pokroić na plasterki i włożyć do maślanki na 2-3 godziny. Przecedzić, przecierać nim twarz.

Pomidorowa
DO SKÓRY TRĄDZIKOWEJ


Dzięki zawartości potasu (pomidory) oraz cynku (płatki owsiane) maseczka łagodzi zmiany trądzikowe i matuje cerę. Nasz przepis: Łyżkę płatków owsianych zalej łyżką gorącej wody i odstaw na 10 minut. Dojrzały pomidor sparz wrzątkiem, obierz ze skórki, miąższ rozgnieć widelcem lub zmiksuj. Wymieszaj go z płatkami owsianymi. Mieszankę nałóż na skórę twarzy. Po 20–30 minutach maseczkę zmyj chłodną wodą.

Maseczka jogurtowa

2 łyżeczki naturalnego jogurtu, 1 łyżeczkę mąki i 1 łyżeczkę miodu wymieszać i nanieść na twarz. Poczekać aż zaschnie, złuszczyć palcami i zmyć twarz zimną wodą.

Maseczka relaksująca

Zmieszać 2 łyżki serka homogenizowanego i łyżeczkę miodu. Dodać 2 krople olejku różanego i nałożyć na oczyszczoną twarz na 10 minut.

Maseczka do cery tłustej i trądzikowej

Posiekać drobno pół pęczka świeżej natki pietruszki i wymieszać na gęstą masę z serkiem homogenizowanym i łyżką oleju słonecznikowego lub oliwy.

Maseczka do cery suchej i wrażliwej

2 łyżki mąki ziemniaczanej rozmieszać z ciepłym mlekiem na gęstą papkę, nałożyć na skórę, a następnie przykryć ciepłym kompresem.

Maseczka z ziemniaka odżywiająca i ujędrniająca skórę

Ugotować ziemniak w łupinie, po obraniu rozgnieść go, zmieszać z odrobiną mleka lub jogurtu naturalnego i jednym żółtkiem. Nałożyć na twarz i pozostawić na 20 minut. Maseczka wygładza, odżywia i uelastycznia wiotczejącą skórę.

Larendogra czyli Woda królowej Węgier

50g suszonych kwiatów lawendy i 100g suszonych listków rozmarynu zmieszać w szklanym naczyniu. Następnie zalać zioła spirytusem tak, aby całkowicie przykryć zioła. Naczynie odstawić w ciemne miejsce na 2 tygodnie. Po upływie tego czasu przecedzić płyn przez kilkakrotnie złożoną gazę, a następnie rozcieńczyć - w proporcjach pół na pół - wcześniej przegotowaną i wystudzoną wodą. Rozlać do buteleczek z ciemnego szkła. Zakorkować. Przechowując - chronić przed światłem. Ten tajemniczy preparat o działaniu odmładzającym stosowany był z powodzeniem przez wiele pokoleń eleganckich kobiet z arystokratycznych rodów. Smarowano nim twarz, a często i całe ciało. Oprócz właściwości odmładzających leczy on wiele chorób skórnych.

Tonik cytrynowy do cery tłustej

Pokrojoną w plasterki cytrynę zalać na tydzień w czystym słoiku czystą słabą wódką i ustawić w ciemnym miejscu. Otrzymamy w ten sposób tonik, który ściąga pory, odżywia, oczyszcza i wspaniale odświeża skórę. Polecany nastolatkom, bo leczy trądzik.

Płyn na wypryski

Kilka sporych ząbków czosnku zetrzeć i zalać szklanką oliwy lub oleju roślinnego. Odstawić w chłodne ciemne miejsce na 2 tygodnie. Przecedzić i dodać 10 kropli witaminy E. Dwa razy dziennie używać do przecierania skóry. UWAGA: Płynu nie stosować do skóry wrażliwej!

Rumiankowe mleczko do demakijażu

Polecane dla cery suchej. Waciki moczymy w roztworze 2 łyżek mleka i 2 łyżek naparu z rumianku. Takie mleczko usuwa zanieczyszczenia, a także ma właściwości nawilżające i kojące.

Odwar z podbiału

Świetnie nadaje się do przemywania tłustej cery. Ponadto do okładów na wysypki, otwarte wrzody, różę na twarzy, wypryski. Dobrze jest stosować w połączeniu z innymi ziołami np rumiankiem lub nagietkiem. Kwiaty podbiału (2 łyżeczki) gotujemy przez 5 minut w 1-1,5 szklanki wody. Odstawiamy na 10 minut i przecedzamy.

Mieszanka na plamy, różę i inne zmiany skóry twarzy

25 części kwiatów podbiału, 15 części ziela ruty, 50 części ziela rdestu ptasiego. Mieszamy ze sobą. Na łyżkę mieszanki dajemy szklankę wody. Gotujemy 5-7 minut. Odstawiamy na 10 minut i odcedzamy.

Bzowe mleczko do demakijażu

Polecane dla cery tłustej. Mieszamy 2 łyżki herbatki z czarnego bzu z 2 łyżkami mleka. Zwilżonymi wacikami myjemy twarz. Jest to doskonały środek na popękane naczynka.

Słonecznikowe mleczko do demakijażu

Polecane dla cery normalnej. Waciki zanurzamy na krótko w mleku, lekko wyciskamy i nawilżamy olejem słonecznikowym. Tak przygotowanymi usuwamy makijaż. Nadmiar zmywamy wodą.

maseczka peel off z ogórka i zielonej herbaty

http://www.tipy.pl/art/3972.gif

* 1 mały ogórek,
* 25g żelu aloesowego,
* 50g zielonej herbaty,
* 50g herbaty rumiankowej,
* 1 łyżka żelatyny.

Obierz ogórek i pokrój na kawałki. Następnie wrzuć do blendera i zmiksuj. Jak już skończysz, przecedź go przez sitko. Odstaw.
Zaparz obie herbaty. Następnie przelej je do jednego naczynia i podgrzewaj. Dodaj żelatynę. Trzymaj na ogniu dopóki żelatyna się nie rozpuści.Przelej żelatynę do małej miseczki. Poczekaj chwilkę, żeby przestygła.Dodaj startego ogórka i żel aloesowy.Odstaw maseczkę na jakieś 25 minut. W tym czasie stężeje.Nałóż cienką warstwę na twarz. Pozostaw na 15-20 minut.

Zmyj maseczkę ciepłą wodą. Wklep krem.

Domowe maseczki na twarz

20 sie 2010 - 14:25:31

o ja tylko robiłam tą z marchewką :D
___________________________

http://forum.szafa.pl/16/2194886/2194886/czy-warte-swojej-ceny.html#msg-2194886 <- pomóżcie :(

Domowe maseczki na twarz

20 sie 2010 - 15:21:05

A pomaga coś chociaż?

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 1/5

Domowe maseczki na twarz

27 lut 2014 - 02:35:22

Każda działa na co innego. Zasadniczo maseczki są orzeźwiające, na wągry i na trądzik. Z tych orzeźwiających najbardziej polecam zwykłą z białka i cytryny. Tutaj przepis: http://naturalne-maseczki-na-twarz.blogspot.com/2014/02/maseczki-orzezwiejace.html

niezweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 5/5

Domowe maseczki na twarz

30 kwi 2015 - 09:28:13

Kurcze mi się jakoś nie chce samej nigdy robić maseczek. Zazwyczaj w mojej pielęgnacji pojawia się maska algowa, jak dotąd sprawdza się najlepiej. Dobrze regeneruje i nawilża cerę :)

[moderacja - link]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-21 13:18 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Domowe maseczki na twarz

27 sty 2021 - 09:58:15

Fajna sprawdzona maska:
starta marchewka,sama lub z dodatkiem jabluszka.Nakladam na 5-10 minut i zmywam.Mozna zmyc mlekiem lub tonikiem.Jako,ze lubie lekko opalona twarz i u mnie nie ma pomaranczowego efektu to lubie ta maseczke.Poza tym marchewka to beta carotene swietny dla skory.

No i mogę polecić kosmetyki od Bonifratrów ;) Naturalny skład i dobre działanie. https://produktybonifraterskie.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-01-29 12:02 przez nataliii23.

Domowe maseczki na twarz

17 cze 2022 - 10:30:42

Ja nie przepadam za domowymi, za dużo roboty, a nigdy jakichś spektakularnych efektów nie widziałam. Wolę gotowe, kupiłam ostatnio tutaj Glowskin fajne maseczki z Apis i Nacomi, polecam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nowa prostownica babyliss