Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 77
Ostrzeżenia: 1/5

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 19:43:02

Witam
w piątek byłam w sklepie i kupiłam odzywke do włosów a w domu okazało się że jest 5 miesięcy przeterminowana, do tego sklepu mam daleko i nie chce mi się tam jechać ale tak się zastanawiam czy moge ją używać ? np, wiem, że lekarstwa po terminie można używać a kosmetyki jak??
Dziewczyny jak myślicie??

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 19:44:20

Nie bez powodu są terminy, ja bym nie używała bo może Ci nie odżywić a zaszkodzić.
Jednak wiem, że wiele osób używa.

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 19:46:29

z tego cow iem to kosmetyki mają 3 lata ważności od daty produkcji ale to tez nie wszystkie. pół roku od daty produkcji to dużo...a co do leków to leki mają 3 miesiące tzw. karencji czyli 3 miesiące po terminie można je używać, ale bałabym się używać leków typu antybiotyki. tak samo jest z kremami. spróbuj użyć raz tej odżywki a jak bedzie cos nie tak to umyj głowe jeszcze raz, chyba nie wyłysiejesz po 1 razie

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 19:47:51

mogłaś nie patrzeć na datę ważności, nie poczułabyś różnicy w stosowaniu ;)

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 19:47:08

jakby była z hmmm tydzien po terminie to oki ale 5 miesiecy ?:| lepiej nie ryzykuj...terminy sa po to by sie ich trzymac....po terminie moge sie wywiazac szkodliwe substancje ktore tylko moga zagrozic Twoim włosą.... ja na Twoim miejscu wziełabym paragon i pojechała do sklepu....jesli nawet to 10 zł...moze sprzedaja wiecej przeterminowanych rzeczy :/ klient ma swoje prawa wiec ich uzyj i jedz wymień :]

P.S dlatego ja zawsze sprawdzam date waznosci :D

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 19:47:49

ja bym wcale nie używała tego kosmetyku, nie wiadomo jak twoja skóra zereaguje na substancje ktore moga juz zmianiac swoje wlasciwosci.

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 19:51:15

o matkoooo!! a nie śmierdzi??? ja bym się pofatygowała do sklepu i żądałabym zwrotu pieniędzy, nie możliwe żeby baba ze sklepu się nie zorientowała że stare kosmetyki sprzedaje! fuuuj :/

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 19:55:28

od kiedy to można stosować leki po terminie? pierwsze słyszę.... pól roku po terminie to dużo ja troche bym się bała

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 19:56:56

Wiele drogerii bardzo często "omija" datę produkcji np. zmywając ją zmywaczem do paznokci... dlatego nie sugerowałabym się AŻ tak datą ;)
Pozdrawiam.

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 19:57:46

lepiej jedź i wymień

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 19:59:07

Ja bym poszła to odnieść :P Nie używałabym czegoś, co jest przeterminowane. Zapłaciłaś za towar, który w pełni powinien spełniać odpowiednie kryteria. Taki produkt powinien być WYCOFANY ze sprzedaży!

Gdy ja nie widzę daty ważności- nie kupuję. Ciekawa jestem jak się coś stanie, kogo będziecie obwniać. Sklep? Wtedy to już można im nadmuchać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-14 20:00 przez DiabelRogaty.

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 20:00:12

pewnie nie jest po terminie, tylko te 5 miesięcy to pewnie data produkcji ;]

niezweryfikowana
Posty: 77
Ostrzeżenia: 1/5

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 20:05:22

Cytat
aska-206
od kiedy to można stosować leki po terminie? pierwsze słyszę.... pól roku po terminie to dużo ja troche bym się bała
od zawsze można stosować leki po terminie moja mama jest lekarzem i mówiła mi

problem w tym że paragonu nie mam i nie udowodnie tego sprzedawczyni, odżywka kosztowała 15 zł wiem to nie dużo ale chodzi o zasady bo jak tak można ludzi oszukiwać,
ale tak wam powiem że ładnie pachnie ta odżywka, przed zobaczeniem na date nałożyłam ją na włosy i niby jest ok

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 20:07:39

Jeśli kosmetyk nie śmierdzi i nie jest zważony to śmiało można go używać. Poza tym też sądzę, że to data produkcji:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-14 20:09 przez panczita.

niezweryfikowana
Posty: 77
Ostrzeżenia: 1/5

PO TERMINIE

14 lut 2010 - 20:08:51

Dzięki za wypowiedzi:)
pozdrawiam:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co to jest? prosze o pomoc