Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca- Holandia- szklarnie!

21 paź 2009 - 13:58:03

Czy była ktoras z was w Holandii, do pracy w szklarniach z pomidorami albo kwiatami??

Mam ochote pojechać bo niestety z praca w naszym kraju cienko:-/
tylko mam obawy bo slyszalam podzielone opinie na temat pracy w szklarniach.
Nie chodzi o zarobki ale o fakt traktowania przez przelozonych i warunkow mieszkaniowych.

czy jest ciazko w takiej pracy?? np. przy szczepieniu pomidorow??
Zakladam ze jeszcze inne prace trzeba wykonywac dodatkowo tylko nie mowia o tym na poczatku.


może ktoras dziewczyna z agencji z rzeszowa sie wybiera??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-21 14:09 przez kromka07.

zweryfikowana
Posty: 697
Ostrzeżenia: 1/5

Praca- Holandia- szklarnie!

21 paź 2009 - 14:03:09

Moja teściowa była przy kwiatach,warunki takie sobie ale da się przeżyć. Pogoda do bani bo ciągle zimno i wiatr silny ,a do pracy jeżdzila rowerem.W sumie nigdzie nie jest różowo a tam konkretne pieniądze zarobisz i potem zwrot podatku -też duży ,jedź))))

Praca- Holandia- szklarnie!

21 paź 2009 - 14:04:08

też jestem tego ciekawa... dziewczyny które były, piszcie!

Praca- Holandia- szklarnie!

21 paź 2009 - 14:07:33

Ja byłam ale w Norwegii w szklarniach,praca ciezka i wymagajaca szybkosci i zrecznosci oraz zdolnosci manualnych ( a nam mowiono-dacie rade i tyle ).wymagania pracodawcow rzeczywiscie duze. jeszcze zeby tylko tyle,to ok.ale nam sie trafiło malzenstwo rzadzace ta farma - polakow dodam. traktowali nas okropnie,nawet nie chce wspominac tego okresu,ponizen i wyzwisk.wrocilam po tygodniu i mialam kase w plecy.niektorzy zostali ( dla mnie mniej wazna byla kasa na wszelka cene,niz słuchanie tekstow typu " moze od dziecka jestes jakas opózniona " -jesli sie nie wyrabiało " tempa" układania bukietow ich zdaniem odpowiedniego na tasmie na ktorej one leciały b.szybko,a musiało sie w locie co do milimetra ukladac bukiet z kilkunastu kwiatow ) mialo byc 1,5 dnia w tygodniu wolnego-a nie bylo wcale,.po 12 h dzien w dzien oranie. w Polsce byla spisana umowa a oni mieli ja daleko gdzies,jakby jej w ogole nie było. zalezy na kogo trafisz tam na miejscu,ale nie spodziewalabym sie rewelacji,teraz jest gorzej,niz kiedys jak jezdzilam ( mowie tylko o wlasnych doswiadczeniach,mozliwe ze gdzie indziej jest spoko) .ja juz mam dosc wyjazdow.

aha,warunki mieszkaniowe były nawet znosne (słyszałam ze inne grupy miały gorzej ) tyle ze syf był ,do ogarniecia we własnym zakresie,ale sam fakt przechodzenia kilkanascie razy miedzy szklarniami w ktorych było np. 16 stopni,a na zewnatrz np.0 lub na minusie kilka - powodował u mnie ciagły katar itp.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-21 14:11 przez kati28.

Praca- Holandia- szklarnie!

21 paź 2009 - 14:21:15

boje sie ze tutaj w kraju naobiecuja a na miejscu jak bydlo beda traktowac i bedzie zupelnie inaczej:-/

Nie mam sprawdzonej agencji pracy ani pracodawcy wiec o tyle gorzej a rozczarowac bym sie nie chciala bo jednak kase trzeba zainwestowac w wyjazd:-/

znajomi mieli baraki bez wody a taka kase brali od nich za ich wynajem ze polowe oddali tego co zarobili:-/


Ogolnie tez wyznaje zasade ze polak polakowi wilkiem za granica i chocbys glodem przymieral to ci nie pomoze:-/

Praca- Holandia- szklarnie!

21 paź 2009 - 14:30:16

ja przy wiatrakach w holadnii .. nei nie joke

JA TEŻ BYLAM W NORWEGII ;D;D;D
NORMALNIE KOCHAŁAM SWOJA PRACE MIALAM MEGA WYSOKIE ZAROBKI I NAPIWKI, SZEF SIE WE MNIE AKOCHAL CO BYLO MI NA REKE ALE DO CZASU AŻ SIE NIE ZACZĄL ZA BARDZOO PODPIERDAL*Ć ... ;/

A pracowałam w kawiarence , byłm przerażna , nie znalam jezyka wszystko po ang okropnie sie balam ale po 2 dniach bylo zajebiscie fantastyczni i mili ludzie, napiwki ahhh kocham ten kraj , to było moje najlepsze lato :) moglabym tam ze same napiwki pracowac , tak lubialam swoja prace

zweryfikowana
Posty: 697
Ostrzeżenia: 1/5

Praca- Holandia- szklarnie!

21 paź 2009 - 14:31:13

To zależy gdzie trafisz ale nigdy nie jedż w ciemno sama,zawsze weż ze soba przyjazna duszę ,we dwie raźniej)) Akurat moja tesciowa też robiła na taśmie i też płacila za wynajem domkó ale mimo wszystko dala radę i byla tam pół roku.

Praca- Holandia- szklarnie!

21 paź 2009 - 14:45:31

Mieszkalam 3 lata w Holandii,mialam tam wiele prac,2 lata w szklarnii przy kwiatach,praca ciezka,choc wszystko zalezy od wlasciwego podejscia do sprawy...na jakich szefow padnie itd.duzo by o tym pisac...mnie zabila monotonia...wychodzisz z domu o 6.00 rano wracasz o 18.00,19.00 i masz juz wszystkiego dosc...to jest fajne,pojechac szybko zarobic,wrocic,lecz na dluzsza mete...hmnn...a mieszkania z agencji,oczywiscie bieda z nedza...wszyscy na kupie...dobrze,ze mi nie przyszlo w takim syfie mieszkac bo ja wynajmowalam mieszkanie od maklera,drogo bo drogo,ale wygoda i cisza...

Praca- Holandia- szklarnie!

21 paź 2009 - 17:06:54

''Zakladam ze jeszcze inne prace trzeba wykonywac dodatkowo tylko nie mowia o tym na poczatku'' a to napewno musisz sie przygotowac na ''uslugi dodatkowe''heheheh

Praca- Holandia- szklarnie!

21 paź 2009 - 17:10:48

byłam w holandi parę miesięcy, przygotuj się na ciągły wiatr i ogólnie zimną pogodę:/, robiłam na szklarni przy sadzonkach, ogólnie praca jest ok, trochę monnotonna ale ok, szybko się wprawisz bo nie jest trudne, ja mieszkałam z znajomymi na mieskzaniu więc nie wiem jak to jest przez agencję załawtianie, ale kasa heh w przeliczeniu na polskie dużo, w przeliczeniu na zakupy, czynszitd jeśli umiesz sobie odmawiać to odłożyć, ładna kaskę, a zwrot podatku heh bardzo ładny jest, tylko musisz dostać od nich z firmy dokumenty

Praca- Holandia- szklarnie!

21 paź 2009 - 17:14:31

Cytat
kromka07
Czy była ktoras z was w Holandii, do pracy w szklarniach z pomidorami albo kwiatami??

Mam ochote pojechać bo niestety z praca w naszym kraju cienko:-/
tylko mam obawy bo slyszalam podzielone opinie na temat pracy w szklarniach.
Nie chodzi o zarobki ale o fakt traktowania przez przelozonych i warunkow mieszkaniowych.

czy jest ciazko w takiej pracy?? np. przy szczepieniu pomidorow??
Zakladam ze jeszcze inne prace trzeba wykonywac dodatkowo tylko nie mowia o tym na poczatku.


może ktoras dziewczyna z agencji z rzeszowa sie wybiera??

Ja bym się również z chęcią wybrała, ale mam obawy. Szczególnie, że teraz handel ludźmi to powszechność.

Praca- Holandia- szklarnie!

19 lut 2012 - 15:47:29

jak byś miał jakom robotę w Holandi w szklarni to bym coś odpalił muj mejl ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)



Praca- Holandia- szklarnie!

15 mar 2012 - 18:49:37

pewnie strasznie goroaca, napewno schudniesz

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

THE LIST OF TRUTH