Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 11:54:57

tak jak w temacie,co o tym myślicie?
Ja jestem osobą bezrobotną,zarejestrowaną w urzędzie pracy i tak się właśnie zastanawiałam z mężem czy nie "otworzyć" straganu z odzieżą,ale nie wiem czy była by szansa na jakiekolwiek dofinansowanie z urzędu pracy,nigdzie nic nie mogę znaleźć,żeby się dowiedzieć co i jak;( Chyba będzie najlepiej iść do urzędu i się tam wszystko powiedzą.

Co o tym myślicie,czy to dobry pomysł?
Może któraś z Was w ten sposób się utrzymuje?

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 11:57:34

jezeli masz ubrania z jakiejs hurtowni na sprzedaz moze lepiej otworz sklep internetowy ;)

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 12:01:53

ja kiedyś pracowałam w takim, ale była to większa firma, która miała kilka sklepów normalnych i towar, który nie zszedł był wystawiany właśnie na takim straganie. trzeba będzie się najeżdzić po hurtowniach i sporo włozyć w to na początek, jak nie trafisz z towarem to może być ciężko, ale można umówić się z dostawcami, że zwracasz powiedzmy po 2 miesiącach to co ci nie zeszło, tylko musisz być stałym klientem. na dofinansowania za bardzo nie licz, jak na razie jest bardzo mało kategorii, w których się dostaje, ale zawsze może się coż zmienić i możesz wziać w trakcie. co do pomysłu - u mnie w mieście niedawno otworzyliświetmy sklepik z czapkami, rękawiczkami, szalikami i td, są tanie a badzo ciekawe - najważniejsze, by nie mieć tego, co wszyscy
no właśnie, lepiej poszalej np na allegro - dobry aparat, dbałość o szczegóły i nie musisz marznąć i stać godzinami w oczekiwaniu na klienta.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-19 12:04 przez puchuskubatek.

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 12:02:13

Cytat
agaatkkaa
jezeli masz ubrania z jakiejs hurtowni na sprzedaz moze lepiej otworz sklep internetowy ;)


Ale wtedy mogłabym np wrzucać na allegro,na szafę i jeździć na bazary:)
Oczywiście ubrania nowe prosto z hurtowni;)
Cytat
puchuskubatek
ja kiedyś pracowałam w takim, ale była to większa firma, która miała kilka sklepów normalnych i towar, który nie zszedł był wystawiany właśnie na takim straganie. trzeba będzie się najeżdzić po hurtowniach i sporo włozyć w to na początek, jak nie trafisz z towarem to może być ciężko, ale można umówić się z dostawcami, że zwracasz powiedzmy po 2 miesiącach to co ci nie zeszło, tylko musisz być stałym klientem. na dofinansowania za bardzo nie licz, jak na razie jest bardzo mało kategorii, w których się dostaje, ale zawsze może się coż zmienić i możesz wziać w trakcie. co do pomysłu - u mnie w mieście niedawno otworzyliświetmy sklepik z czapkami, rękawiczkami, szalikami i td, są tanie a badzo ciekawe - najważniejsze, by nie mieć tego, co wszyscy

No własnie ja chciałabym ten stragan mieć swój,a nie pracować dla jakiejś firmy.
I napewno starałabym się żeby nie mieć tego wszytskiego co inni:)
a co do dostawców do sama bym jeździła po towar i raczej do jednego konkretnego.
tylko własnie nigdy niczego na all nie wystawiałam,bo zawsze mi się wydawało,że tam się raczej nie opłaca,nie ma zysku



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-19 12:06 przez osak04071983.

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 12:05:15

napewno pomysl nie jest zły...

ale musisz zawsze byc na topie. miec modne ciuchy ...bo ja czasem zagladam na targ..to na 100straganow...80 ma to samo... a mi sie i tak podobaja tylko 2 bo zadaza sie tam kupic cos innego niz wszyscy...

poza tym na targu nie ma posezonowych przecen...

a w firmowych sklepach jaknajbardziej sa;)

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 12:08:15

Cytat
Dzolinka
napewno pomysl nie jest zły...

ale musisz zawsze byc na topie. miec modne ciuchy ...bo ja czasem zagladam na targ..to na 100straganow...80 ma to samo... a mi sie i tak podobaja tylko 2 bo zadaza sie tam kupic cos innego niz wszyscy...

poza tym na targu nie ma posezonowych przecen...

a w firmowych sklepach jaknajbardziej sa;)


U nas na bazarach są takie wyprzedaże i u mnie napwno też by były i starałabym się nie mieć tego samego co reszta
Tylko najbardziej mi chodzi o to dofinansowanie:(Potrzebny jest spory wklad:(
Cytat
joacze7
tak w pup powiedzą ci wszystko normalnie załóż działalnośc gospodarcza i wypytaj o dotacje na założenie z tego co wiem 17tys brutto było na taki cel bezzwrotnej dotacji z tym że 80% tych pieniędzy było na wyposażenie a 20% na zakup towaru i to jest bez sensu:( bo co na straganie za 80% kupisz masz krzesło jakiś namiot czy budę i tyle ale wiem że można pisać jakieś podanie o zamianie kwoty 80 na towar a 20 na wyposaże nie tylko trzeba dobrze to udowodnić


a nie wiesz czy trzeba mieć wkład własny?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-19 12:10 przez osak04071983.

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 12:08:15

tak w pup powiedzą ci wszystko normalnie załóż działalnośc gospodarcza i wypytaj o dotacje na założenie z tego co wiem 17tys brutto było na taki cel bezzwrotnej dotacji z tym że 80% tych pieniędzy było na wyposażenie a 20% na zakup towaru i to jest bez sensu:( bo co na straganie za 80% kupisz masz krzesło jakiś namiot czy budę i tyle ale wiem że można pisać jakieś podanie o zamianie kwoty 80 na towar a 20 na wyposaże nie tylko trzeba dobrze to udowodnić

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 12:10:34

zgadzam się z Dzolinką: na straganach zwykle jest to samo i przewaznie nic ciekawego, poza tym czesto sa to drozsze rzeczy niz np: na przecenach w sieciowkach...Na allegro święcą teraz triumfy ciuchy Japan style sprowadzane ze wschodu ( chociaz jak dla mnie są to kiepskie jakościowo rzeczy, poza tym sprzedawcy nie mają real foto). Myślę, ze taki biznes by sie udał, ale jesli ciuszki byłyby niebanalne i do tego niedrogie:) ( konkurencja jest duza), ale uwazam ze sklep internetowy jest lepszym pomysłem niz miejscowka na bazarze ( za nia tez trzeba przeciez płacić)

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 12:12:06

Cytat
pestka86
zgadzam się z Dzolinką: na straganach zwykle jest to samo i przewaznie nic ciekawego, poza tym czesto sa to drozsze rzeczy niz np: na przecenach w sieciowkach...Na allegro święcą teraz triumfy ciuchy Japan style sprowadzane ze wschodu ( chociaz jak dla mnie są to kiepskie jakościowo rzeczy, poza tym sprzedawcy nie mają real foto). Myślę, ze taki biznes by sie udał, ale jesli ciuszki byłyby niebanalne i do tego niedrogie:) ( konkurencja jest duza), ale uwazam ze sklep internetowy jest lepszym pomysłem niz miejscowka na bazarze ( za nia tez trzeba przeciez płacić)

Na naszym bazarku za miejscówkę płaci się 10zł
Słyszałam,że hurtowania w Jankach pod Warszawą jest tania i są fajne ciuchy,ale dokładnie nie wiem jak się ta hurtownia nazywa i nie znam dokładnego adresu.Może któraś z Was jest z tamtąd i słyszała o niej?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-19 12:14 przez osak04071983.

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 12:12:06

zanim wogole cokolwiek zalozysz ....znajdz hurtownie gdzie sa inne ciuchy...takie co nie ma na bazarku...obawiam sie ze bedzie ci ciezko taka znalesc ..bo ci co handluja..maja wszystkie hurtownie opoanowane;)

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 12:14:07

Cytat
osak04071983
Cytat
pestka86
zgadzam się z Dzolinką: na straganach zwykle jest to samo i przewaznie nic ciekawego, poza tym czesto sa to drozsze rzeczy niz np: na przecenach w sieciowkach...Na allegro święcą teraz triumfy ciuchy Japan style sprowadzane ze wschodu ( chociaz jak dla mnie są to kiepskie jakościowo rzeczy, poza tym sprzedawcy nie mają real foto). Myślę, ze taki biznes by sie udał, ale jesli ciuszki byłyby niebanalne i do tego niedrogie:) ( konkurencja jest duza), ale uwazam ze sklep internetowy jest lepszym pomysłem niz miejscowka na bazarze ( za nia tez trzeba przeciez płacić)

Na naszym bazarku za miejscówkę płaci się 10zł
10zł? jestes pewna? bo u nas 2000-3000tys kosztuje stragan miesiecznie...+ 10zł dziennie za handel

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 12:15:37

Cytat
Dzolinka
Cytat
osak04071983
Cytat
pestka86
zgadzam się z Dzolinką: na straganach zwykle jest to samo i przewaznie nic ciekawego, poza tym czesto sa to drozsze rzeczy niz np: na przecenach w sieciowkach...Na allegro święcą teraz triumfy ciuchy Japan style sprowadzane ze wschodu ( chociaz jak dla mnie są to kiepskie jakościowo rzeczy, poza tym sprzedawcy nie mają real foto). Myślę, ze taki biznes by sie udał, ale jesli ciuszki byłyby niebanalne i do tego niedrogie:) ( konkurencja jest duza), ale uwazam ze sklep internetowy jest lepszym pomysłem niz miejscowka na bazarze ( za nia tez trzeba przeciez płacić)

Na naszym bazarku za miejscówkę płaci się 10zł
10zł? jestes pewna? bo u nas 2000-3000tys kosztuje stragan miesiecznie...+ 10zł dziennie za handel

10zł za dzień,ale u nas bazar jest tylko w piątki,a takie kwoty płacą na warzywniaku,gdzie stoi się codziennie

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 12:16:37

Chyba najciężej będzie Ci znaleźć hurtownie która bedzie oferowała coś innego niż maja wszyscy. Chyba musiała byś np w Niemczech poszukać. Najgorzej jest zawsze z towarem!

Cytat
Dzolinka
Cytat
osak04071983
Cytat
pestka86
zgadzam się z Dzolinką: na straganach zwykle jest to samo i przewaznie nic ciekawego, poza tym czesto sa to drozsze rzeczy niz np: na przecenach w sieciowkach...Na allegro święcą teraz triumfy ciuchy Japan style sprowadzane ze wschodu ( chociaz jak dla mnie są to kiepskie jakościowo rzeczy, poza tym sprzedawcy nie mają real foto). Myślę, ze taki biznes by sie udał, ale jesli ciuszki byłyby niebanalne i do tego niedrogie:) ( konkurencja jest duza), ale uwazam ze sklep internetowy jest lepszym pomysłem niz miejscowka na bazarze ( za nia tez trzeba przeciez płacić)

Na naszym bazarku za miejscówkę płaci się 10zł
10zł? jestes pewna? bo u nas 2000-3000tys kosztuje stragan miesiecznie...+ 10zł dziennie za handel
2000-3000zł ??? to tyle co na głównej ulicy w mieście. Coś mi się nie chce wierzyć że 2000-3000zł, 1300zł maxxx



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-19 12:19 przez najona.

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 12:17:45

Jeśli 10 zł to rzeczywiście mogłoby Ci się to bardziej opłacać niż wystawianie na allegro ( teraz zreszta sa jakies zmiany w regulaminie i mam wrazenie, ze opłaty poszły w góre). Heh, ja bym zrobiła wstepne badanie rynku, tzn: co tam jest, a czego jeszcze nie ma i w ogole przeszłabym sie po takich bazarkach w Twoim miescie, zeby zobaczyc, w co mogłabyś sie wstrzelić (jakas nisza rynkowa). Bo wstepna hipoteza to połowa sukcesu:)

Sprzedaż ubrań na bazarach

19 paź 2009 - 12:20:09

Cytat
pestka86
Jeśli 10 zł to rzeczywiście mogłoby Ci się to bardziej opłacać niż wystawianie na allegro ( teraz zreszta sa jakies zmiany w regulaminie i mam wrazenie, ze opłaty poszły w góre). Heh, ja bym zrobiła wstepne badanie rynku, tzn: co tam jest, a czego jeszcze nie ma i w ogole przeszłabym sie po takich bazarkach w Twoim miescie, zeby zobaczyc, w co mogłabyś sie wstrzelić (jakas nisza rynkowa). Bo wstepna hipoteza to połowa sukcesu:)


Chyba się posłucham i tak zrobię:P:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca- Holandia- szklarnie!