Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 5/5

No właśnie - jak w temacie. A może zacznijmy bardziej od tego - czy forex to na pewno dobry sposób na inwestowanie dla kobiety? Sporo czytałam na ten temat i raczej nie widzę, żeby zbyt często pojawiały się panie wśród autorów. Jakie są wasze doświadczenia?

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Poczytaj o takich pojęciach jak gwarantowany stop loss, stałe spready, sprawdź dealCancellacion, poślizgi w cenach transakcyjnych. I jeszcze - gwarancję utrzymania salda. To powinnaś mieć w systemie, w których będziesz inwestowała. Niewiele systemów ci to da, ale to są właśnie te funkcje, które będą maksymalnie ograniczały ryzyko inwestycyjne, po prostu - twoje inwestowanie będzie znacznie bezpieczniejsze.

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 5/5

A możesz mi wyjaśnić w jakim sensie to wspomaga bezpieczeństwo? Znam pojęcia spreadu i stop loss, ale dlaczego to ma takie znaczenie? Wpisywałam te pojęcia w Google i dealCancellacion miałam tylko w jednym systemie. Pozostałe pojęcia też jakoś średnio widzę, żeby pojawiały się przy opisach ofert brokerów. O co zatem chodzi?

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Stop loss to takie jakby maksymalne ryzyko, jakie chcesz podjąć. Tzn. ustalany jest kurs waluty, przy którym chcesz ją natychmiast sprzedać. Czyli powiedzmy - waluta leci na łeb i szyję. Ty jesteś poza systemem. W momencie kiedy kurs będzie na danym poziomie, waluta jest sprzedawana. Nie ma ryzyka, że pozbędziesz się jej po jeszcze niższym kursie. A stałe spready? Różnica między ceną kupna, a sprzedaży. Część brokerów ma stałe spready, ale nie zawsze. Jeśli na rynku dochodzi do istotnego wydarzenia, które może mieć mocny wpływ na rynki finansowe, to nagle spready przestają być stałe...

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 5/5

Ok. To jeszcze widzę na easyMarkets kilka pozycji. Tzn. dealCancellacion, gwarancję salda, które nie będzie minusowe (jak to możliwe, żeby było minusowe) i brak poślizgów w cenach. To ostatnie chyba rozumiem - po prostu cena transakcyjna będzie taka, jak w momencie kliknięcia tak? Nie zmieni się po kilku sekundach? Coś takiego widziałam wymieniając walutę w kantorze internetowym.

zweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

Myślę, że inwestowanie na rynku forex to słaby pomysł. Poczytaj sobie o kryptowalutach może to Cię zainteresuje.

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 5/5

Ale dlaczego słaby pomysł? Ryzyko inwestycyjne jest wszędzie, a zabieranie się za tematy, które dają 2 proc. w ciągu roku mija się z celem - to przecież nie pokryje nawet kosztów inflacji. Nie twierdzę, że zamierzam z marszu wejść na forexa. Wejdę na niego tylko w takim przypadku jeśli stwierdzę, że jestem przygotowana. Zapisałam się na webinar easyMarkets. Czytam również bazę wiedzy, ale do ryzykowania swoich oszczędności droga jeszcze naprawdę daleka.

inwestowanie? to nie dla mnie;/

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 5/5

Spokojnie, inwestowanie nie jest dla każdego, a już na pewno nie każdy powinien się nim zajmować. To chyba akurat dosyć oczywiste, prawda? Zresztą - do inwestowania najpierw trzeba mieć konkretne oszczędności. Dysponujesz nimi? Idąc dalej - sama nie wiem mam pewności czy sobie poradzę na forexie. Na razie uczę się samego inwestowania i systemu, przejdę przez wersję demo, to wtedy pojawią się jakieś decyzje.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Masz już konto demo easyMarkets? To oczywiste, że do zarabiania normalnych pieniędzy na forex, potrzebny jest czas, ale z kolejnymi tygodniami będziesz coraz mądrzejsza w tym zakresie. Kluczowe jest dokładne poznanie zasad tego rynku + znajomość narzędzi, które już wymieniłam. No i oczywista oczywistość - perfekcyjna znajomość pojęć, jakie pojawiają się na forexie. To powinno mieć dla was kluczowe znaczenie.

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 5/5

Tak, na demie już działam. A jak długo można korzystać z wersji demo? Nie widzę informacji na stronie? Potrzebuję minmum kilku tygodni. Czy easyMarkets pozwoli mi działać na systemie dłużej? Na tej wersji demontracyjnej?

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

W kwestii wymiany walut koniecznym jest śledzenie aktualnych notowań i wykresów. Dobrym źródłem takich informacji może być platforma bossafx.pl, polecam gorąco się zapoznać.

niezweryfikowana
Posty: 274
Ostrzeżenia: 4/5

Zdecydowanie można powiedzieć, że inwestycja popłaca, natomiast czasami można podjąć po prostu nieodpowiednie decyzje. Jak na przykład branie kredytów bez opamiętania i później wpadnięcie w petle długów. Należy błyskawicznie się z tym uporać i tu myślę, że nie najgorszym pomysłem będzie konsolidacja chwilówek Gorzów . Wielu skorzystało i sobie chwali więc zastanówcie się nad tym.

Chętnie podzielę się z Wami moimi doświadczeniami dotyczącymi handlu na giełdzie

Cytat
haspara
No właśnie - jak w temacie. A może zacznijmy bardziej od tego - czy forex to na pewno dobry sposób na inwestowanie dla kobiety? Sporo czytałam na ten temat i raczej nie widzę, żeby zbyt często pojawiały się panie wśród autorów. Jakie są wasze doświadczenia?

To nie ma znaczenia, najważniejsze jest dobre zrozumienie tego tematu



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-10-14 21:52 przez johnmcdowell.

Interesują mnie różne instrumenty, w tym handel na rynku Forex. Jestem również zainteresowany inwestowaniem w obligacje i planuję otworzyć własny rachunek w Just2Trade dla handlu obligacjami online https://j2t.com/pl/solutions/bonds/ . Ponieważ jest to legalna platforma z niskimi prowizjami i korzystnymi warunkami.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-10-14 22:09 przez alvinmclaughlin86.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezent dla szefa