Obecnie rozmawiamy o:

stylowy grzejnik

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wypadek w pracy

30 maj 2017 - 10:17:37

Witam Wszystkich, proszę o poradę:

W zeszłą środę,w pracy- siedziałam na dywanie "po turecku" ( pracuję w przedszkolu ). W pewnym momencie zadzwonił telefon, a więc podniosłam się, aby go odebrać- jest to telefon przedszkolny, na który dzwonią rodzice, aby zgłosić nieobecność dziecka. I poczułam, że coś strzyknęło mi pod kolanem- nie mogłam już wyprostować prawej nogi, pozostała ona w zgięciu. Pracodawca wezwał pogotowie, ponieważ nie było żadnej poprawy przez kilka minut. W szpitalu okazało się, że mam uraz łąkotki bocznej- mam nogę w łusce gipsowej na 3 tygodnie na razie i niezbyt mogę się poruszać,mam odciążać nogę.Potem wizyta u ortopedy i okaże się co dalej- czy rehabilitacja,czy operacja albo jeszcze coś innego...

Moje pytanie- czy to wydarzenie zalicza się jako wypadek przy pracy? Czy pracodawca powinien sporządzić protokół powypadkowy??
Czytałam na różnych portalach, różne publikacje, ale nie ma napisane jakoś tak jednoznacznie, czy to się zalicza czy też nie.

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 2/5

Wypadek w pracy

30 maj 2017 - 11:53:41

Ciężko powiedzieć, ale moim zdaniem tak. Ogólnie nie jest prosto się połapać w tym wszystkich, bo przepisy ciągle się zmieniają. Ale mimo wszystko myślę, że musisz coś z tym zrobić.
Życzę zdrowia :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Wypadek w pracy

30 maj 2017 - 13:47:37

Wszystko wskazuje, że to właśnie powinno być zakwalifikowane jako wypadek i ostateczna kwalifikacja powinna być określona w protokole, a Ty również do niego swoje uwagi możesz wnieść. Jak mnie pamięć nie myli to sporządzenie tego protokołu powinno odbyć się generalnie w terminie 14 dni od informacji o zdarzeniu. Na pogotowiu zapewne wpisali, gdzie stała się cała sytuacja i powinni, moim zdaniem, protokół spisać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomoc kadrowa - pilne!