Obecnie rozmawiamy o:

rekuperacja Białołęka

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

social ads

wczoraj o 18:09

podgrzewacz do wosku

wczoraj o 18:03

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Własna firma problemy z dłużnikami

29 maj 2017 - 15:21:36

Witam wszystkich, mam własną firmę i ogromny problem z odzyskaniem wierzytelności. Praktycznie jeszcze trochę i będę mógł tylko zamknąć interes. Myślałem nad wynajęciem kancelarii AIF, według ich strony <moderacja> zajmują się takimi sprawami. Myślicie, że to cokolwiek da?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-26 20:43 przez moderator.

Własna firma problemy z dłużnikami

29 maj 2017 - 15:41:54

Zależy jak duże są te wierzytelności i czy dłużnik jest wypłacalny. Napewno prawnik lepiej od ciebie orientuje się co i jak trzeba zrobić żeby wyegzekwować dług, jeżeli nie jesteś w temacie rozeznany to prawnik jak najbardziej jest ci potrzebny. Jednak przy prowadzeniu własnej działalności dobrze jest znać niektóre przepisy prawne, tak dla własnego zabezpieczenia, naprawdę w tych czasach jest to przydatne:)prawnik pomoże ci napewno i poprowadzi to, jeżeli dłużnik jest ma jakieś zabezpieczenie finansowe to sprawa pójdzie szybciej, natomiast jeżeli będzie "mącił" to potrwa dłużej, nakaz zapłaty jak zdobędziesz to komornik odzyska wszystko za ciebie, koszta będą, ale to wszystko zwróci póżniej dłużnik. W takich sprawach trzeba działać jak najszybciej, więc leć do prawnika i do dzieła, powodzenia.

Własna firma problemy z dłużnikami

29 maj 2017 - 16:42:03

wydaje mi się że nie ma spraw nie do pokonania trzeba spróbować.
Prawnik na pewno coś zaradzi.
Jesli te osoby pracują to podatki płacą i jest szansa na odzyskanie długów .
Proszę spróbować ja nie jestem prawnikiem .

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 3/5

Własna firma problemy z dłużnikami

03 cze 2017 - 20:14:53

Wydaje mi się, że nie masz wyjścia, tylko poszukać kancelarii. Ja na szczęście korzystam z programu do fakturowania afaktury.pl i on ma funkcję monitoringu i windykacji faktur. Wszystko załatwiam mailowo i telefonicznie. Nawet jeżeli sprawa kończy się na kancelarii, to nie płacę za prawnika.

Własna firma problemy z dłużnikami

26 lip 2017 - 20:40:01

A czy jesteście w stanie doradzić w kwestii zwrotu podatku VAT z zagranicy? Jakiś zwrot podatku vat z zagranicy jest np. tu, ale nie wiem, czy warto z tego skorzystać... Co sądzicie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-31 20:13 przez Yego18.

Własna firma problemy z dłużnikami

26 lip 2017 - 21:36:40

a ja mam wrażenie że to jednak chodzi o reklamę ....

Własna firma problemy z dłużnikami

24 sie 2017 - 14:49:29

Bardzo często nie da się obejść bez firmy windykacyjnej... Chociaż tutaj są jakieś darmowe porady prawne. Może uda się tam znaleźć odpowiedź :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-28 14:41 przez Chocoo1.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wypadek w pracy