Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Zapalenie pęcherza

47 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wypowiedzenie a L4

31 sie 2016 - 16:48:57

Cześć Szafowiczki!
Liczę na Waszą pomoc w moim problemie. Może, któraś coś słyszała wie co nieco na dany temat.
Mianowicie:
w dniu dzisiejszym bez żadnych przesłanek otrzymałam wypowiedzenie z pracy, dokładnie rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem. Obowiązuje mnie 1 miesiąc wypowiedzenia począwszy od 15.09 ( do tego czasu liczą, że będę tam uśmiechnięta i zadowolona z ich łaski pracować).
Oczywiście ja nie mam zamiaru tam pracować do 15.09 a potem iść na przymusowy urlop - gdyż ta praca wykańcza mnie psychicznie. Mobbingowanie i straszenie oraz cały czas pretensje - to się nigdy nie kończy. Dlatego też mam od dziś zwolnienie lekarskie.

Pytanie natomiast brzmi: czy któraś z Was była na L4 psychologicznym lub psychiatrycznym? Czy t zostaje w papierach na wypowiedzeniu? Mam chwilowo od zwykłego lekarza, ale po 2 tyg mam zamiar wręczyć któreś z powyższych gdyż słyszałam, że wtedy jest płatne 100% i nawet po ustaniu zatrudnienia to ZUS wypłaca.
Pytanie drugie: jak obliczyć zasiłek, który będzie wypłacał mi ZUS?

Od razu zaznaczę, że pracę szukam ale jestem z miasta gdzie bardzo ciężko jest z pracą ( dlatego też tkwiłam w tej tak długo pomimo że mam bardzo duże doświadczenie), a za coś rodzinę muszę utrzymać i kredyt spłacać. Oczywiście mam zamiar przerwać L4 jak tylko znajdę pracę, jednak wolę się zabezpieczyć w razie gdyby poszukiwania się przedłużały.

Proszę potraktować moje pytania poważnie, a osoby które mają zamiar drwić czy obrażać proszę o nie zabieranie głosu.

wypowiedzenie a L4

31 sie 2016 - 18:50:55

Przy L4 od psychiatry nie dostajesz 100% tylko 80%, nie ma żadnego śladu w papierach, masz po prostu wpisane na świadectwie, że przebywałaś na chorobowym i tyle :)
Zwolnienia lekarskie będziesz musiała wysłać do ZUS jak ustanie już stosunek pracy-czyli minie termin wypowiedzenia, za urlop Ci firma będzie musiała zapłacić :)

wypowiedzenie a L4

31 sie 2016 - 19:33:39

nie zaleznie od jakiego lekarza masz zawsze to bedzie 80% płatne. zwolnienie możesz ciagnac do 6 m z tym że lepiej miec ciagłosć w tzw. leczeniu a nie kazde zwolnienie od innego lekarza bo wtedy zus na bank sie zainteresuje. Jak będziesz miec zwolnienie od psychiatry to nie bedziesz miec niczego wpisanego w papierach.

niezweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 4/5

wypowiedzenie a L4

28 gru 2018 - 17:18:25

Witam, odpowiedzi na swoje pytania mozesz znalezc w https://poradnikpracownika.pl/-choroba-w-czasie-zwolnienia-ze-swiadczenia-pracy . Myśle, że przystępnie opisane ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-12-28 17:18 przez tereskao.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kierowca Busa (Dorywczo) Ile powinien zarobić za dzień pracy?