Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

motywacja na diecie

29 minut temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sprzedaż na rynku

27 lip 2016 - 10:38:40

Dziewczyny powiedzcie jak to jest? Czy zeby sprzedawać na targowisku trzeba mieć działalność gospodarczą? Wlasnie zastanawiam się zeby sprzedawać butki na targowisku oczywiście nowe z hurtowni. Moze któraś coś podpowie :)

Sprzedaż na rynku

27 lip 2016 - 11:00:06

to taka sama działalność jak sklep więc musisz :)

Sprzedaż na rynku

27 lip 2016 - 11:08:39

Tylko niektórzy maja swoje stoiska i np sprzedają bez kasy fiskalnej a niektórzy tak.

Sprzedaż na rynku

27 lip 2016 - 11:48:46

a ja gdzieś czytałam, że jak twoja działalność nie ma tendencji stałej (czyli wystawisz się raz) i wyprzedajesz swoje rzeczy, które nabyłaś ponad 6mies temu (nie do sprawdzenia de facto) to nic nie musisz zgłaszać, płacić podatku itp. Przecież jak ludzie robią wyprzedaż garażową to też nie płacą podatku. Tylko musisz się liczyć, że jak się wystawisz na targowisku to placowego pewnie z 15-20zł zapłacisz.
Ja byłam na 3 zorganizowanych targach staroci.... wierz mi, nikt tam nie ma kasy, nikt nie płaci podatku

Sprzedaż na rynku

27 lip 2016 - 12:09:00

Dziewczyny, Osoby które nie mają kasy nie są płatnikami vat dlatego że nie osiągają dochodów które wymagają płacenia podatku vat. Jednak każda osoba która handluje na targowisku musi mieć założoną działalność gospodarczą. Jeśli ktoś nie ma kasy tzn że prowadzi księgę rozchodów i przychodów i tam zapisuje sprzedaż. No i oczywiście płaci podatek na ubezpieczenie społeczne. I nie ma o ryzykować ponieważ skarbówka organizuje co chwila akcje kontrolne i sprawdzają czy klienci otrzymują paragon lub w przypadku podatku zryczałtowanego księgę przychodów i rozchodów.

Sprzedaż na rynku

27 lip 2016 - 12:09:17

ad 6 miesięcy, to podatnik musi to udowodnić nie US.

Sprzedaż na rynku

27 lip 2016 - 12:12:25

czyli targi przydasiów / staroci / sprzedaż przez internet ubrań po dzieciach jest bezprawna i grozi grzywną lub innymi konsekwencjami?

Sprzedaż na rynku

27 lip 2016 - 12:24:19

jeśli sprzedajesz rzeczy w sposób nieciągły i są to rzeczy używane w których posiadaniu jesteś powyżej pół roku to nie musisz zakładać działalności. Tzn granica pomiędzy sprzedażą prywatną a działalnością gospodarczą jest dosyć płynna. Ale pytanie było o sprzedaż nowych butów na rynku

Sprzedaż na rynku

27 lip 2016 - 12:30:41

to ze masz działalność nie znaczy ze od początku masz mieć kasę fiskalną :) do momentu aż nie przekroczysz jakiegoś progu to nie musisz mieć kasy ale musisz legalnie sprzedawać wiec działalność musisz mieć przez rok niskie składki choć i tak wysokie, potem kolosalne:)ale w każdej chwili możesz zawiesić działalność to nic nie kosztuje jak i jej założenie:)

i pamiętaj jak założysz działalność nic nie płacisz, po czym do domu pocztą zaczna ci przychodzić różne pisma od naciągaczy że masz wpłacić kasę różne kwoty od 100/500zł nie płacić to oszuści, co wyłapują świeżo założone firmy i naciągają je na koszty



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-27 12:32 przez edekzkrainykredek2.

Sprzedaż na rynku

27 lip 2016 - 12:53:01

aha... o tych butach nie doczytałam :) ok!

Sprzedaż na rynku

27 lip 2016 - 12:57:10

owszem, jednak w przypadku sprzedaży nowych rzeczy przepis ten ma się nijak dlatego działalność jest konieczna, żeby nie zapłacić kary w US większej niż wart cały interes:)
Co do kasy fiskalnej nie ma obowiązku jej posiadania na samym początku do przekroczenia pewnej kwoty(około 40 000 o ile pamiętam).

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Sprzedaż na rynku

28 lip 2016 - 08:39:49

oczywiście, że trzeba mieć działalność...
pierwsze co sprawdza kontrola na bazarkach, targowiskach itd. to wpis do ewidencji; może robią wyjątki - ja takich nie znam; ostatnio byłam świadkiem jak policja na sygnale podjechała do babuni 80-letniej, która miała na sprzedaż mleko, 10 jaj i pietruszkę

proponuję przedzwonić do US i się zapytać czy możesz zrobić taką jednorazową sprzedaż i uwzględnić dochód w PIT, może to wystarczy aby uniknąć kary

zasada "rzeczy używane, które posiadamy dłużej niż 6 miesięcy" to bzdura, którą wiele osób powiela... ta zasada ma zastosowanie tylko do takich sytuacji gdy ktoś np. w styczniu sprzedaje rower, w maju kilka książek, a w grudniu kurtkę; poza tym to, że coś mamy te pół roku należy udowodnić poprzez rachunki lub faktury (nie paragony); podatku się nie płaci jeśli nie przekroczy się kwoty wolnej, czyli nieco ponad 3000 zł, ale podatek a działalność gosp. to dwie różne rzeczy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-28 08:41 przez xanthina.

niezweryfikowana
Posty: 77
Ostrzeżenia: 5/5

Sprzedaż na rynku

20 wrz 2016 - 00:30:36

Jeżeli zakładacie działalność gospodarczą, trzeba mieć świadomość, że konkurencja jest ogromna i nie będzie łatwo, w tym wypadku reklama to połowa sukcesu, a nie są to tanie rzeczy. Jak reklamujecie swoje firmy?

zweryfikowana
Posty: 27
Ostrzeżenia: 2/5

Sprzedaż na rynku

01 gru 2016 - 15:07:27

Reklama w sieci jest kluczowa, poza tym trzeba też pomyśleć o dobrej jakości obsłudze. Sądzę, że to jest bardzo ważna rzecz, którą trzeba mieć na uwadze. W komunikacji z klientem mogą pomóc specjalne platformy https://serwersms.pl/ które ostatnio cieszą się dużym zainteresowaniem. Taki system można obsługiwać samemu, umożliwia wysyłkę powiadomień sms, jest dostępny na urządzeniach przenośnych.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-02 01:33 przez PannaBukowska.

Sprzedaż na rynku

28 lis 2023 - 09:38:01

Jeśli sprzedajesz towary na odległość, na przykład poprzez sklep internetowy, i twoi klienci są w innym kraju UE, będziesz musiał monitorować swoje progi sprzedaży. Po ich przekroczeniu, konieczna jest rejestracja jako podatnik VAT. Wszystkie szczegóły dotyczące tych progów znajdziesz na stronie https://inwestycjawkadry.info.pl/kiedy-sie-zarejestrowac-jako-podatnik-vat-w-innym-kraju/ i pamiętaj, że przekroczenie progu zobowiązuje do rejestracji i rozliczania VAT w tym kraju.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca marzen