Obecnie rozmawiamy o:

grzejniki sklep

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 14:58:26

Cześć.
mój kolega z pracy chce starać się o pozwolenie na broń i kupić sobie takową. Stwierdził, że przy fali islamistów będzie ją miał zawsze ze sobą aby móc się w razie "w" obronić.
Ma 25 lat, jest studentem zaocznym prawa.
Nie mieszkamy w bardzo dużej miejscowości. Powiedziałabym, że po prostu sporej.
Czy uważacie, że ma szanse dostać takie pozwolenie?
Czy słusznie robi? Ja akurat jestem zdania, ze nie powinien jej mieć i powiem szczerze, że jeśli ją przyniesie do pracy to osobiście zacznę się bać..

Co Wy sądzicie?

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 15:21:48

"Będzie się starać" - a czy dostanie, to tego nikt nie wie. Jeżeli wyjdzie, że jest niepoczytalny to co najwyżej może na bazarze kupić plastikowy na wodę.. lub też wiatrówkę, którą również zrobi wiele krzywdy.

Noże, piły mechaniczne, siekiery, młotki są legalne i o zgrozo! Dostępne na każdym rogu :-) A łuki? Wiesz, że taki tradycyjny łuk o naciągu np. 14 kg (śmiesznie mało) z przeciętnymi strzałami penetruje ciało na wylot, że aż trzęsie? A teraz uwaga!

http://www.wykop.pl/ramka/1490697/policja-potwierdza-noszenie-broni-czarnoprochowej-legalne/

założę się, że nawet nie wiedziałaś o tym :-)

..A zmierzam do tego, że jeżeli osobnik ma siano w głowie to i Ci łyżeczką oko wydłubie.

Jest bardzo długa droga do posiadania ostrej broni palnej. Polecam poczytać, może to Cię uspokoi

Pozdrawiam

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 15:52:55

Broń czarnoprochowa jest legalna, ale proch już nie.

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 16:25:05

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mariusz-max-kolonko-apeluje-do-andrzeja-dudy-bron-dla-polakow/n31els

Nie zgadzam się że nie zwiększy to skali przestępstw i przemocy. Broń biała wymaga "osobistego zaangażowania" i ma mniejsze pole rażenia, broń ostra jest łatwa w obsłudze i bardziej śmiercionośna.
Co do noszenia do pracy broni myślę, że wewnętrzne przepisy pracodawców mogą temu zapobiec. Jestem zdecydowanie przeciwna większej dostepności broni.

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 17:20:44

Cytat
alicja70
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mariusz-max-kolonko-apeluje-do-andrzeja-dudy-bron-dla-polakow/n31els

Nie zgadzam się że nie zwiększy to skali przestępstw i przemocy. Broń biała wymaga "osobistego zaangażowania" i ma mniejsze pole rażenia, broń ostra jest łatwa w obsłudze i bardziej śmiercionośna.
Co do noszenia do pracy broni myślę, że wewnętrzne przepisy pracodawców mogą temu zapobiec. Jestem zdecydowanie przeciwna większej dostepności broni.

Ja się nie zgodzę. Psychole/bandyci, którzy chcą mieć broń i tak ją kupią, tyle że nielegalnie.
Poza tym uważam, że wiekszość z Was uważa, że z strzela się tak łatwo i zawsze celnie. A G prawda :) Przy niektórych broniach odrzut jest tak duży, że trudno trafić w tarczę z odległości 30m.
Osobiście chciałabym mieć pozwolenie na broń. Oczywiście nie korzystałabym jej w celu mordowania, ale żeby chociaż wynająć sobie strzelnicę i postrzelać na luzie. Z resztą, widać w jakich czasach żyjemy...

zweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 1/5

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 17:32:01

A propo pana Maxa: www.youtube.com/watch?v=DH21xUkdEeA
Tutaj nie tylko link do petycji (jeśli by ktoś chciał podpisać) ale też i wyczerpująca odpowiedź dlaczego i ja zdecydowałam się na jej podpisanie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-25 17:33 przez dIgItAl_gIrL.

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 17:42:28

Cytat
Sąd Najwyższy uznał w wyroku, (sygn. I KZP 29/09) że na czarny proch nie wymaga się zezwolenia.

"Czarny proch, jako nieznajdujący zastosowania we współczesnej broni myśliwskiej, sportowej czy należącej do innej kategorii broni, na których posiadanie wymaga się pozwolenia, może pozostawać w swobodnej dyspozycji właścicieli niewymagającej pozwolenia broni wytworzonej przed 1850 r. bądź jej replik. Nie powinno zatem budzić wątpliwości to, że za posiadanie czarnego prochu nie można odpowiadać z art. 263 § 2 kodeksu karnego."


czarny proch możesz zrobić nawet w domu...

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 18:13:42

Kiedy ten biedny naród w końcu zrozumie ,że psychol który chce kogoś zabić kupi taką broń bez pozwolenia na czarnym rynku. Ci którzy tak bardzo nastawieni na nie czy wy myślicie ,że Ci wszyscy bandyci którzy napadają z bronią , czy mafie itp. to mają broń legalną ? Ja jestem za pozwoleniem na broń chce mieć prawo bronić siebie i swojej rodziny.

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 18:22:51

Cytat
vintage_1
Kiedy ten biedny naród w końcu zrozumie ,że psychol który chce kogoś zabić kupi taką broń bez pozwolenia na czarnym rynku. Ci którzy tak bardzo nastawieni na nie czy wy myślicie ,że Ci wszyscy bandyci którzy napadają z bronią , czy mafie itp. to mają broń legalną ? Ja jestem za pozwoleniem na broń chce mieć prawo bronić siebie i swojej rodziny.

zrozumie wtedy, gdy będzie potrzebna broń do obrony i będzie blada D :) a naród nasłuchał się wiadomości ze Stanów o strzelaninach itd., tylko naród nie dosłuchał i nie wie, że większość strzelanin jest "z broni nielegalnej".
Moim skromnym zdaniem każdy uczeń/student powinien choć raz pójść na strzelnicę i nauczyć się obchodzenia się z bronią.

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 18:29:06

zgadzam się z Tobą w 100 % obudzą się z ręką w nocniku , ale wtedy będzie już za późno :(

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 18:44:22

Cytat
vintage_1
zgadzam się z Tobą w 100 % obudzą się z ręką w nocniku , ale wtedy będzie już za późno :(

tjaaa.... a jak przyjdzie co czego to będzie krzyk, że wojsko ma nas obronić. tylko szkoda, że prawdziwego wojska mamy ok 20 tys a reszta to żołnierze zza biurka...

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 19:15:27

Cytat
Osobiście chciałabym mieć pozwolenie na broń. Oczywiście nie korzystałabym jej w celu mordowania, ale żeby chociaż wynająć sobie strzelnicę i postrzelać na luzie. Z resztą, widać w jakich czasach żyjemy...

Nie trzeba mieć pozwolenia (jedyne ograniczenie to wiek i kasa) by móc legalnie postrzelać z ostrej broni. W każdym praktycznie mieście jest jedna jak nie dwie prywatne strzelnice a dodajmy jeszcze to tego klubiki sportowe. Trochę zabawa kosztuje (np. 5 strzałów = 25 zł) ale dostajesz instruktora, który Ci wszystko tłumaczy, pomoże w razie niepewności czy zacięcia zamka.

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 19:22:14

ja miałam pozwolenie na broń gazową .
Teraz w tych latach zmieniły się przepisy i nie jest łatwo o broń.
Trzeba uwzględnić na co ci ona potrzebna , oraz stan zdrowia.
Pamiętam że miałam jakieś spotkania wykłady .

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 19:25:12

Cytat
wildgoose
Cytat
Osobiście chciałabym mieć pozwolenie na broń. Oczywiście nie korzystałabym jej w celu mordowania, ale żeby chociaż wynająć sobie strzelnicę i postrzelać na luzie. Z resztą, widać w jakich czasach żyjemy...

Nie trzeba mieć pozwolenia (jedyne ograniczenie to wiek i kasa) by móc legalnie postrzelać z ostrej broni. W każdym praktycznie mieście jest jedna jak nie dwie prywatne strzelnice a dodajmy jeszcze to tego klubiki sportowe. Trochę zabawa kosztuje (np. 5 strzałów = 25 zł) ale dostajesz instruktora, który Ci wszystko tłumaczy, pomoże w razie niepewności czy zacięcia zamka.

a to to jest jasna jasność, że nie muszę mieć pozwolenia, żeby pójść na strzelnicę i omówić się z instruktorem. Niestety tylko z instruktorem mogę strzelać, płacąc ok 200zł za "lekcję". A chciałabym po prostu mieć swoją broń z pozwoleniem i normalnie postrzelać na strzelnicy jak normalny człowiek.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Pozwolenie na broń

25 lis 2015 - 22:54:02

Cytat
martusia0312
Cześć.
mój kolega z pracy chce starać się o pozwolenie na broń i kupić sobie takową. Stwierdził, że przy fali islamistów będzie ją miał zawsze ze sobą aby móc się w razie "w" obronić.
Ma 25 lat, jest studentem zaocznym prawa.

...
Co Wy sądzicie?

Ja sądzę tzn. nie mogę uwierzyć, że ów kolega ma 25 lat i jest studentem prawa, o

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak najlepiej zrobić monogramy na koszulkach?