Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 6/5

Witam. Zastanawia mnie czemu inne waluty tak mocno szybują w powietrze w stosunku do nasze złotówki.Na przykład funt , dolar czy niesławny frank szwajcarski... Jeszcze dwa lata temu funt kosztował 5 zł a obecnie kosztuje 5,80 :( Przez to wszystko co jest importowane jest drogie. Zauważyłyscie,że tyle się mówi o tym,że na przyklad paliwo staniało w ostatnich latach a w Polsce nadal jest takie drogie?Dlatego,ze dolar jest coraz droższy w stosunku do zlotówki.

Czemu utrzymuje się taka sytuacja? Może nie warto jest trzymać oszczesności w naszych złotówkach?

niezweryfikowana
Posty: 201
Ostrzeżenia: 6/5

Ma to równięż swoje dobre strony. Polska jest bardziej konkurencyjna na rynku eksportowym. Jesteśmy stosunkowo tani tak więc opłaca sie od nas kupowac.

Euro nie jest w sumie równiez takie drogie :)A na to co piszesz jest osobny termin.Aprecjacja.

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 6/5

Czym jest aprecjacja? Ja wiem czy takie dobre... Polska chyba z tego co wiem to więcej importuje niż eksportuje. Chciałam sobie ostatnio kupić nowy laptop to mój znajomy mi odradzał bo mówił,że obecnie dolar jest drogi tak więc nic fajnego nie kupię.

niezweryfikowana
Posty: 201
Ostrzeżenia: 6/5

W zasadzie to jak się zastanowić do w Polsce mamy deprecjację :
http://www.comperia.pl/aprecjacja.html - tutaj masz definicję. Aprecjacja jest to umacnianie się waluty.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

O kurna ! Pewnie szykuje się jakie przejęcie przez kapitał obcy czegoś w PL, ale kurna zostało coś jeszcze ;P

niezweryfikowana
Posty: 201
Ostrzeżenia: 6/5

Coś tam jeszcze zostało ale ciagle jest wyprzedawane ;) Nie wiem jak Wy ale ja ostatnio poczytałam sobie jakie marki są Polskie i naprawdę mało ich już zostało. Wedel został sprzedany Koreańczykom. Tablica ( teraz olx) oraz allegro równiez nie są już polskie. W mojej okolicy wiele terenów,ziemi kupują obcokrajowcy.

Osatnio nawet było głośno,że chcą sprzedać obcym lasy państwowe....

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 6/5

Ale na szczęscie nie sprzedali.

Myślicie dziewczyny,że jeszcze jakoś sytuacja się naprostuje w najbliższych dniach? Chciałabym kupić trochę obcej waluty i nie wiem czy obecnie kupować bo wszystko jest takie drogie. Interesuje mnie kurs dolara po 3 zł i kurs funta po 5 zł Tak jak jeszcze rok temu ;/

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
gwiazderka
Myślicie dziewczyny,że jeszcze jakoś sytuacja się naprostuje w najbliższych dniach?

Nie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Skąd najtaniej zamówić koszulki reklamowe?