Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PRACA PO EKONOMII - gdzie?

01 lip 2015 - 22:02:00

Hej ;)

Mam pytanie czy znajdą się tu osoby, które skończyły studia ekonomiczne, albo czy są w trakcie studiów?

Chciałabym zapytać, czy pracujecie i jak tak to gdzie? ;)

Albo jakie kursy, czy szkolenia polecacie po takim kierunku?

I gdzie staracie o pracę lub odbycie stażu po takim kierunku? Jest ciężko? :)

PRACA PO EKONOMII - gdzie?

06 lip 2015 - 14:22:10

Ja ukończyłam studia ekonomiczne :-) Jeszcze w trakcie studiów byłam na stażu przy księgowej, później dostałam się na staż do kancelarii komorniczej i zostałam tu księgową :-)

PRACA PO EKONOMII - gdzie?

06 lip 2015 - 14:38:37

będzie ciężko jeśli nie masz pomysłu na siebie. Moi znajomi po ekonomii pracują w wiekszości jako doradcy finansowi, jeden jest dyrektorem finansowym w dużej firmie, jedna koleżanka tworzy konferencje o tematyce związanej z finansami, dwie pracują w księgowości międzynarodowej w dużych korporacjach

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 5/5

PRACA PO EKONOMII - gdzie?

08 lip 2015 - 10:47:10

Teraz ogólnie jest cięzko znaleźć jaką kolwiek pracę.

niezweryfikowana
Posty: 59
Ostrzeżenia: 8/5

PRACA PO EKONOMII - gdzie?

10 lip 2015 - 08:34:12

Niestety ale po tym kierunku nie jest tak lekko. Wiem ponieważ sama go ukończyłam. Jeśli nie wiesz gdzie sie załapać wejdź tutaj: http://www.***/ - mozęsz sie dopytać tutaj o doradztwo finansowe.

Sama załapałam się w banku.Na początku pracowałam w call center a obecnie pracuję jako doradca kredytowy w jednym z banków.Powiem Ci,że jestem bardzo zadowolona ponieważ zarabiam dobrze . Tyle,ze praca trochę stresująća. W sumie coś za coś :)

niezweryfikowana
Posty: 77
Ostrzeżenia: 5/5

PRACA PO EKONOMII - gdzie?

20 lip 2015 - 10:40:10

Najważniejsze, żeby mieć cel. Po ekonomii rzeczywiście ze znalezieniem pracy nie jest łatwo. Może warto zdecydować się na studia podyplomowe? Duży wybór kierunków ma wsb http://www.wsb.pl/szczecin/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki myślę, że warto zajrzeć. Podyplomówka to dobry sposób, żeby podnieść swoje kompetencje, być może, dzięki temu będziesz mieć większe szanse na zatrudnienie. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, tak, więc warto dobrze zastanowić się nad kierunkiem.

PRACA PO EKONOMII - gdzie?

22 lip 2015 - 09:58:56

studia podyplomowe to fajna opcja. ja skończyłam 2 kierunki, jeden z własnych chęci, na drugi wysłał mnie pracodawca i te studia naprawdę mi się przydały w pracy :) studiowałam na WSB w Dąbrowie Górniczej, polecam uczelnię - super merytoryczne zajęcia, kompetentni wykładowcy. mają w ofercie bardzo duży wybór kierunków, na pewno coś dla siebie znajdziesz :) (rekrutacja.wsb.edu.pl)

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 10/5

PRACA PO EKONOMII - gdzie?

20 sie 2015 - 08:27:26

Ja skończyłam ekonomię, ale ponieważ było dość ciężko o pracę w zawodzie zrobiłam dodatkowy kurs http://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/cfa,52/
Szkolenie to kończy się egzaminem, który poszedł mi bardzo dobrze i chyba dzięki tej dodatkowej wiedzy udało mi się znaleźć pracę jako doradca klienta w firmie finansowej.
Obecnie nie tylko doradzam, jakie produkty banków są najlepsze dla danego klienta, ale także inwestuję na giełdzie. Ten kurs dał mi podstawy wiedzy na ten temat i dalej rozwijałam się już we własnym zakresie. Obecnie generuję sobie w ten sposób dochód pasywny na poziomie kilkuset złotych miesięcznie.

PRACA PO EKONOMII - gdzie?

10 paź 2018 - 10:50:58

Ja również jestem po ekonomii ale po obronie było ciężko ze znalezieniem pracy, irytowała mnie bezczynność więc zaczęłam kombinować z kursami i szkoleniami. Znalazłam szkolenie z zakresu kadr i płac i pomyślałam czemu nie ? w końcu w jakimś niewielkim stopniu jest to związane z ekonomią. Zapisałam się i skończyłam ten kurs, później dostałam się na staż w prywatnej firmie w HR, żeby później znaleźć swoją właściwą pracę w kadrach i jestem naprawdę zadowolona :) Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się więcej na temat podobnego kursu to można poczytać pod tym linkiem: https://goo.gl/tpKHSK

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dodatkowe pieniądze