Obecnie rozmawiamy o:

Sushi Sushi Sushi!!:)

gorący temat

Otwarcie sklepu online

57 minut temu

FARBA A UTLENIACZ

godzinę temu

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 656
Ostrzeżenia: 1/5

Może jest tu jakas prawniczka?

28 maj 2015 - 21:45:53

Czesc dziewczyny może jest tu ktoś kto może mi pomoc.:)
Otoż sprawa polega na tym, iż moj pracodawca załatwił dla wszystkich pracowników swojej firmy pakiet w jednej ze znanych placowek centrum zdrowia. Koszt miesięcznego korzystania to 30 zł. Dziś dostałam wypłate i zauważyłam ,że na poczet tej przychodni zabrano mi pieniądze z konta. Czy jeżeli nie wyraziłam zgody na takie leczenie , nic nie podpisywałam to czy pracodawca działa zgodnie z prawem? Wiem ,ze 30 zł to wcale nie jest dużo ale dlaczego mam płacic za coś z czego nie będę korzystać. Mam swojego lekarza interniste pod domem ,do specjalistów chodzę od lat i nie chce zmieniać lekarzy bo ktos mnie do tego zmusza. W skali roku to 360 zł dla mnie to sporo kasy tym bardziej to kasa wyrzucona w błoto. Proszę o pomoc i z gory dziekuje.

?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-28 22:21 przez angelinna1992.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Może jest tu jakas prawniczka?

29 maj 2015 - 08:58:31

Cytat
angelinna1992
nic nie podpisywałam to czy pracodawca działa zgodnie z prawem?

To jest niezgodne z prawem. Takie potrącenie nie jest wymienione w art. 87 par. 1 i 7 Kodeksu pracy ( nic tam nie ma o składkach na dodatkowe ubezpieczenia), a więc musi być zgodna pisemna, i nie ma, że coś tam pracodawca sobie wynegocjował, że stara się być "dobry", bo coś tam załatwia. Ma mieć na takie potrącenie pisemną zgodę tak jak pisze Kp:
Art. 91. § 1. Należności inne niż wymienione w art. 87 § 1 i 7 mogą być potrącane z wynagrodzenia pracownika tylko za jego zgodą wyrażoną na piśmie.
Takie moje zdanie.

zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

Może jest tu jakas prawniczka?

29 maj 2015 - 09:06:02

A być może w umowie o pracę miałaś paragraf, gdzie było napisane, że jeśli podejmujesz się tej pracy to automatycznie wyrażasz zgodę na dodatkowe ubezpieczenie?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Może jest tu jakas prawniczka?

29 maj 2015 - 09:26:20

W umowie o pracę taki paragraf ? No to już jest jawna dyskryminacja, bo preferuje tylko osoby które nie maja takiego ubezpieczenia, a innym narzuca, że ma być ubezpieczenie w jakiejś konkretnej firmie. Moim zdaniem takie zapisy w umowie są niezgodne z przepisami, a jak niezgodne to nie są ważne. Boże drogi dobrowolne potrącenia z wypłaty w umowie o pracę, toż to siok !

zweryfikowana
Posty: 656
Ostrzeżenia: 1/5

Może jest tu jakas prawniczka?

31 maj 2015 - 18:36:37

Dziękuje za odpowiedzi. Nic nie podpisywałam. Pieniądze zostały ściągniete z konta. Szefowa telefoniczne poinformowała nas , (pracownikow) , ze nie mamy wyjscia i koniec.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Może jest tu jakas prawniczka?

03 cze 2015 - 08:52:15

Myślę, że powinnaś konkretnie się doinformować o co biega, bo nie chce mi się wierzyć, że nie macie wyjścia i np. nie można zrezygnować z tego. Może wcale nie masz potracenia na rzecz tej przychodni tylko np. potracenie podatku, bo macie pakiet medyczny. Dowiedz się dokładnie o co chodzi czy to pakiet medyczny czy to jakie ubezpieczenie grupowe, bo tak jak piszesz to ewidentnie wychodzi, że masz potracenie, które narusza przepisy prawa, bo jak inaczej nazwać potrącenie bez zgody na rzecz jakiejś tam przychodni.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sezonowa praca nad morzem