Obecnie rozmawiamy o:

srebrna biżuteria

gorący temat

Pogrzeb

29 minut temu

free spin za rejestracje

godzinę temu

Własny salon fryzjerski?

dzisiaj o 12:18

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 08:34:56

Hej. Mam duży dylemat, skłaniam się ku wyjazdowi, ale czasem myślę czy nie popełnię błędu, dlatego postanowiłam zapytać tu co wy myślicie o tym. Jestem na trzecim roku filologii polskiej o specjalności dziennikarskiej i zastanawiam się co dalej po studiach licencjackich? Mam chłopaka, który mieszka za granicą. Jesteśmy na odległość, ale już chce to zmienić i on też. Chce wyjechać do niego i nie robić magisterki. Z filologii raczej i tak bym nie robiła, bo ten kierunek nic mi nie dał a zmiana na socjologię lub kulturoznawstwo jest bez sensu.. Zresztą jestem tu nieszczęśliwa bez niego a tam będziemy mogli normalnie razem żyć, mam nadzieję, że uda mi się znaleźć jakąś pracę a na studia mogę wrócić za rok jeśli coś nie wyjdzie.. Poradźcie, bo trochę biję się z myślami. Wiem, że to ważna decyzja.

(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-23 08:50 przez magiczna_dziewczyna.

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 08:37:54

Studia to ważna rzecz, ale jeśli nie masz perspektyw na pracę w zawodzie potem to nie ma sensu się męczyć.

PS. Tym bardziej, że redaktor nie powinien "w tym roku kończyć licencjatu" ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-23 08:43 przez majka51.

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 08:54:43

Ojej dzięki za uwagę, ale nie chodziło mi w tym poście o złośliwe poprawianie błędów językowych a o radę ;)

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 08:57:50

Wyjechać!!!

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 09:02:13

po co wybrałaś kierunek po którym ciężko jest znaleźć prace? Już trzeba było iść na jakąkolwiek inną filologię, byle nie polską (i nie ang) to chociaż nauczyłabyś się 2 języka

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 09:03:13

Jeśli studia magisterskie nie otwierają przed Tobą żadnych nowych furtek, obroniłabym licencjat i wyjechałabym.

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 09:07:58

Cytat
magiczna_dziewczyna
Ojej dzięki za uwagę, ale nie chodziło mi w tym poście o złośliwe poprawianie błędów językowych a o radę ;)
Ojej, ale czemu złośliwe? ;)

Cytat
_Bianka_
po co wybrałaś kierunek po którym ciężko jest znaleźć prace? Już trzeba było iść na jakąkolwiek inną filologię, byle nie polską (i nie ang) to chociaż nauczyłabyś się 2 języka
Polonistyka to przyszłościowy kierunek, po którym można przebierać w ofertach, przygotowuje też do pracy w wielu innych branżach, np. dziennikarskiej. Ale oczywiście do wszystkiego trzeba mieć głowę na karku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-23 10:24 przez majka51.

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 10:43:39

Idąc na Filologię polska myslalam właśnie o tym ze będę mogła pracowac w szkole, wydawnictwie, gazecie bądź jakimś biurze jako chocby sekretarka, jednak życie weryfikuje plany. Poznając obecnego chłopaka i chcąc z nim być muszę wyjechac, zresztą zawsze chciałam mieszkać za granica. To ze myślę o zakończeniu na razie edukacji na licencjacie nie oznacza ze nie mam głowy na karku..

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 11:57:54

Cytat
magiczna_dziewczyna
To ze myślę o zakończeniu na razie edukacji na licencjacie nie oznacza ze nie mam głowy na karku..
I nikt tego nie napisał :) Wręcz uważam, że rezygnacja ze studiów, które jak sama przyznajesz nic Ci nie dają, to dobra decyzja. Mało tego (z perspektywy emigranta) powiem Ci, że polski dyplom nie zawsze jest przydatny za granicą, więc jak i tak masz zamiar wyjechać, to mogłoby się okazać, że na nic by Ci się on nie przydał. Przykładowo w moim zawodzie pracują tu (w Anglii) osoby które nie mają nawet licencjatu, a wszelką wiedzę czerpią z doświadczenia. Oczywiście brak mgr zamyka im kilka dróg, ale i tak pracują w zawodzie. A w Polsce musieliby mieć mgr i rok udokumentowanego doświadczenia, żeby w ogóle dostać pracę.

zweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 1/5

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 12:32:35

Ja dostałam się ze studiów na erasmusa do uk i obecnie się przepisuję tutaj na stałe - może Ty też spróbuj się przepisać? (jest tu filologia pl, więc mogłabyś ją dokończyć). Ponadto dyplom z angielskiej uczelni jest respektowany w tzw 'świecie', nie to co polski. Nie wiem w jakim kraju Twój chłopak mieszka, ale skoro w uk jest polonistyka to myślę że w innych też być powinna. Trzymam kciuki za właściwą decyzję :***

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 16:01:28

ja bym wyjechała, w tym kraju będzie coraz gorzej. Nie myślałabym już o powrocie. Sama żałuje, że już jestem za stara na taka decyzje...gdybym miała 20 lat nie zastanawiałabym sie

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 17:46:04

wyjedz. i tak jak skończysz szkołę to nie będzie pracy z Twoim wykształceniem...

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 17:51:29

Wyjeżdzaj, po tym kierunku to kokosów tu nie ma sie co spodziewac

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 18:28:19

Cytat
Onyksowa
Jeśli studia magisterskie nie otwierają przed Tobą żadnych nowych furtek, obroniłabym licencjat i wyjechałabym.

Studiować dalej czy wyjechać?

23 kwi 2015 - 18:44:32

Dzięki za rady, utwierdzilyscie mnie w przekonaniu ze trzeba szlifowac język i się pakować ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Layoness - pilne.