Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rozliczenie pit- pomoc

19 kwi 2015 - 08:48:52

Witam,
nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat rozliczenia pit w przypadku kiedy na umowie z której się rozliczam mam zaznaczone pole związane z zamieszkaniem podatnika poza miejscowością w której znajduje się zakład pracy.

Meldunek jest inny niż Warszawa, a tu mieszkam i chcę się teraz tu rozliczyć. Bezmyślnie zaznaczyłam to pole przy wypełnianiu umowy a teraz nie wiem czy mogę rozliczyć się w Warszawie jeżeli mam na umowie zaznaczone to pole?

Patrzę na pit i widzę iż kadry zaznaczyły także to pole w pit 11 czyli tak jakby otrzymywałam podwyższone dochody z tego tytułu ale przecież moja wypłata nie była nigdy wyższa niż ta której spodziewałam się otrzymać. (przecież umawiałam się z pracodawcą na pensję zanim zaznaczałam to pole i tyle też otrzymuję do ręki...)

Proszę o pomoc, poradę.

Rozliczenie pit- pomoc

19 kwi 2015 - 09:24:35

Masz obowiązek rozliczyć się tam gdzie mieszkalas ostatniego dnia roku. Jeśli dobrze rozumiem że o to pytasz, bo przyznam że nie jestem pewna :)

Rozliczenie pit- pomoc

19 kwi 2015 - 09:33:37

To wiem, natomiast pytanie dotyczy tego czy nie będzie problemu jeżeli rozliczę się w Warszawie jeśli na umowie i na picie mam zaznaczone okienko w którym mam stosunek pracy podwyższony w związku z zamieszkaniem poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy, natomiast ja mieszkam w Warszawie i tu chcę się rozliczyć.
Jeżeli ta opcja widnieje na moim picie to muszę już rozliczać się zgodnie z zameldowaniem?

Rozliczenie pit- pomoc

19 kwi 2015 - 10:03:18

W takim razie jeszcze raz:

Cytat
majka51
Masz obowiązek rozliczyć się tam gdzie mieszkalas ostatniego dnia roku.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Rozliczenie pit- pomoc

19 kwi 2015 - 10:25:16

Hmm, nie wiedzialam. W zeszlym roku po prostu wyslalam pit i oswiadczenie ze zmieniam urzad do nowego urzedu. Nikt mnie jak na razie nie sciga. Bylam w swoim urzedzie, pani mi dala druczek do wypelnienia, wyslalam go i tyle

Rozliczenie pit- pomoc

20 kwi 2015 - 00:33:44

Miałaś podwyższe koszty uzyskania przychodu. Tu jest opisane na czym to polega: http://rozliczeniepit.pl/ulgi-i-odliczenia/pit-ulga-dojazd-pracy/

Wypłata, którą dostajesz to przychód, a nie dochód, dlatego nie miałaś wyższej wypłaty, tylko zwrot podatku będzie wyższy. A przynajmniej ja to tak rozumiem.

I tak jak mówi majka51 - powinnaś sie rozliczyć tam gdzie mieszkałaś 31 grudnia, więc jak urząd skarbowy będzie miał jakieś "ale", to powiesz, że przeprowadziłaś się 31 grudnia, a wcześniej mieszkałaś poza Warszawą ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Hurtownia używanej odzieży