Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Urzad Pracy.

01 lut 2015 - 14:52:59

Mam pytanie . Czy w urzedzie pracy mogą jakoś przychylnie spojrzec na moje skierowanie do pracy ktore wypelniła mi szefowa jednej z restauracji do ktorej poszlam ,wytlumaczylam jaka jest sytuacja pracownicy tej restauracji bo szefowa nie znalazla 5 minut dla mnie i kontaktowalam sie z nia na 2 dzien przez telefon. Moj problem jest taki ze szefowa tej restauracji wpisala mi na skierowaniu ''brak checi do podjecia pracy'' a z mojej strony to nie jest do konca tak.. Tlumaczylam ze sie wyprowadzam i dostalam inna oferte pracy w innym miescie a pracownice tejze restauracji coś musiały przekręcić bo powiedziały szefowej ze ja nie chce tam pracowac. No i poszlam do urzedu z tym wypisanym skierowaniem to chcieli mnie wykreslic ale dalej mi czas do wtorku (od piatku) zeby zalatwila zameldowanie albo umowe o prace w tym miescie do ktorego sie przeprowadzam ,jednakze 2 dni to za malo zeby ogarnac zameldowanie czy tez umowe bo nie mam 100% pewnosci ze tam mnie przyjma a co do meldunku to wlasciciel mieszkania w ktorym zamierzam mieszkac nie jest przychylny do tego abym miala meldunek na pobyt czasowy.. No wiec zadzwonilam do tej szefowej restauracji ,wytlumaczylam jak jest powiedzialam ze mam problemy w urzedzie przez to no i ona zgodzila sie zmienic swoj wpis na tym skierowaniu na cos w stylu ''brak mozliwosci z powodu mojej wyprowadzki'';(tak przez telefon mowila) ale pytanie czy oni uznaja mi w urzedzie tą zmiane wpisu na skierowaniu? Bo nie ukrywam ze bardzo zalezy mi na byciu zarejestrowana w Urzedzie Pracy. Pomóżcie błagam! Czy miał ktoś taka sytuacje?

Urzad Pracy.

01 lut 2015 - 15:24:10

Musisz udowodnić przeprowadzkę, nowy wpis szefowej nadal oznacza że nie podejmiesz pracy z własnej woli. Wziełaś skierowanie wiedząc o przeprowadzce, nie poinformowałaś UP o tym fakcie więc czego oczekujesz, że zmienią decyzję wierząc Ci na słowo? Teraz już po ptakach, skoro nie będziesz mogła się tam przemeldować to obowiązują Cię przepisy z obecnego urzędu pracy, oni decydują.

Urzad Pracy.

01 lut 2015 - 15:52:08

Ja bym spróbowała ewentualnie przedstawić w urzędzie umowę najmu mieszkania. To wprawdzie nie meldunek, ale może akurat spojrzą przychylnie, i tak nie masz nic do stracenia.

Urzad Pracy.

04 lut 2015 - 16:15:34

Ja właśnie byłam w urzędzie pracy, miałam nadzieję że w końcu coś dla mnie znajdą, ale jedyne co to mogą mi zaoferować kurs operatora maszyn budowlanych oferta [moderacja - link] ja już jestem po prostu załamana tym wszystkim:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-15 08:24 przez moderator.

Urzad Pracy.

04 lut 2015 - 16:47:31

Cytat
Jasam
Ja właśnie byłam w urzędzie pracy, miałam nadzieję że w końcu coś dla mnie znajdą, ale jedyne co to mogą mi zaoferować kurs operatora maszyn budowlanych oferta [moderacja - link] ja już jestem po prostu załamana tym wszystkim:(

Nie od dzisiaj wiadomo, ze urzad nie pomaga w szukaniu pracy. Na co wiec liczysz? Bierz sie za to sama. W internecie jest multum ofert.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-15 08:25 przez moderator.

Urzad Pracy.

19 lut 2015 - 11:10:39

miałam podobną sytuacje. na miesiąc przed moją wyprowadzką do innego miasta urząd pracy znalazł mi pracę ( zakład w którym kiedyś już pracowałam) poszłam na rozmowę z kierownikiem (znajomym bo przecież pracowałam już tam i mówiliśmy sobie po imieniu) wpisał mi tam coś o tym że jednak nie spełniam kryteriów czy coś takiego , poszłam do UP zaniosłam i po sprawie

Urzad Pracy.

19 lut 2015 - 11:20:13

No właśnie może umowę najmu na to mieszkanie weź ze sobą może to coś pomoże ale ogólnie dużo zależy na jaką babkę trafisz w urzędzie. Powodzenia życzę ;)

konwalia20 zależy gdzie się mieszka, nie wszędzie jest tak super jak piszesz ;)

Urzad Pracy.

04 mar 2015 - 20:59:28

Witam serdecznie:) jestem na szafie od niedawna.

jestem świeżo po stażu z Urzędu pracy.,,
ale znów muszę szukać pracy..
czy macie jakieś strony wiarygodne? gdzie na prawdę te strony funkcjonują -a nie tylko cv idzie do kosza???
z góry dzięki za odpowiedź:)

niezweryfikowana
Posty: 273
Ostrzeżenia: 4/5

Urzad Pracy.

09 mar 2015 - 17:04:08

Jak dla mnie instytucja Urzędu Pracy to się w ogóle do niczego nie nadaje...

Urzad Pracy.

09 mar 2015 - 17:13:51

Ale ta kierowniczka przeciesz prawde napisała:) I pracownice nic nie przekręciły bo ty nie chcesz tam pracowac dosłownie .Czy wyprowadzka czy nie nie chcesz tam pracowac i tyle.

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 6/5

Urzad Pracy.

17 mar 2015 - 09:50:21

Znajdź sobie dziewczyno normalną pracę przez jakiś portal z ofertami pracy typu pracuj.pl czy gowork.pl
Przecież w PUP-ie nie dadzą Ci normalnej pracy - zapomnij. W sieci jest wiele wątków o patologii w tej instytucji. Tutaj masz ciekawą dyskusję na ten temat [Moderacja - nieopłacona reklama]
Powodzenia życzę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-15 08:13 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zarobki przewodnika