Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

29 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czyli np sprzedawanie na allegro rzeczy z wydłużonym terminem dostawy, sprowadzenie ich po taniości np z Chin i wysyłka do klienta. Jak myślicie?

Wiele osób prywatnych poległo na opłatach celnych. Chyba że je masz w cenie, to czemu nie.
Plus ta obawa: czy towar przyjdzie, kiedy, w jakim stanie...

niezweryfikowana
Posty: 141
Ostrzeżenia: 1/5

W zasadzie na allegro bardzo wiele osób się tak bawi i chyba nikt tego nie sprawdza...
Poza tym osoba jest tylko pośrednikiem i nie sprzedaje dużej ilości rzeczy, jedynie pojedyncze.
Bawi się w to moja siostra i dobrze na wym wychodzi, zawsze ma jakieś kieszonkowe co miesiąc.
Polega to na tym,ze buty zamawiasz prost z Chin na przykład tutaj:
http://taniozchin.pl/taobao.php?name=view&id=39409677302 za 130 zł z przysyłką.
A tutaj na allegro ktoś sprzedaje te same za 215:
http://allegro.pl/nike-air-max-thea-run-36-40-7modeli-hit2014-r-39-i4661981752.html
Tak więc różnica jest tylko dla Ciebie.

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 7/5

Ja również w tym działam :)
Obecnie studiuję a zawsze są to jakieś pieniążki, które wpadną do kieszeni. Bardzo wiele osób tak sprzedaje na allegro obecnie ( i to całkiem dobre produkty). Klienci również są - sama sprzedaję przynajmniej kilka par butów miesięcznie.
Czyli mam te 200 czy 300 zł . Pewnie zajęłabym się tym szerzej jednak z powodu studiów po prostu nie mam na to czasu.
Tak czy inaczej dobry sposób na zarobek.

ja osobiście unikam takich aukcji. Ubrania z chin najczęściej bardzo znacznie różnią się od tych na zdjęciach a jakość jest tragiczna. Nie byłam zadowolona z większości takich aukcji. Raz jedyny z torebki. Ale więcej nie zamówiłabym nic od nich a czas wysyłki mnie przeraża.

Jak na biznes wiele minusów:
sporo nie zadowolonych klientów z powodu długiej przesyłki i jakości
a co jeśli towar zaginie po drodze?

no ale to tylko moje skromne zdanie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-19 12:37 przez determinacja.

przeciez to są zwykle podróby, serio nie boicie sie, ze ktos was udupi? w ogole nie rozumiem jak allegro moze pozwalac na takie cos...

Nie chcę was straszyć, ale regulamin allegro zabrania sprzedaży rzeczy, których się nie posiada. Pracownicy all. chyba aukcji nie kontrolują, ale jak ktoś wredny to zobaczy i zgłosi to zablokują konto. Nie wiem, który to punkt regulaminu, ale coś takiego jest. Poza tym, jak już
kashvi zauważyła - to podróbki i jeśli w aukcji używacie nazwy marki i twierdzicie że to oryginał, to miło nie będzie. Ale wiadomo, można robić różne rzeczy do momentu aż zostanie się złapanym. Jeśli nikt złośliwy na aukcję nie zajrzy, nie ma się czego bać. O! i jeszcze zapomniałam o urzędzie skarbowym, bo trzeba działalność zarejestrować, a bez podatków urząd sprawdzi przebieg konta na all. i zażąda 75% od obrotu. Sprawdźcie sobie czy to na pewno 75 % bo nie mam pewności.

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 1/5

Czy ja wiem, czy allegro będzie starało się blokować komuś konto jak nie będzię skarg od oszukanych osób? Przecież to są dla nich pieniądze za wystawianie takich aukcji, a jak klient zadowolony to cóż. Po za tym nie do końca widzę sens kupować przez allegro jak można sobie samemu kupić bezpośrednio - tutaj - przykład sklepu który dostarcza rzeczy z całego świata to samo co na allegro z tym, że w niższych cenach. Nie trzeba po prostu płacić sprzedawcy na allegro jakiś dziwnych prowizji.

niezweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 6/5

Treść posta została usunięta automatycznie

Rzeczy chińskie które sa sprzedawane na all po dużo niższej cenie ,to najczesciej rzeczy kradzione ,kradną ze statków.Sprzedaja później osobie po dużo niższej cenie stad dziewczyny zarabiają.I tak naprawdę to ci pośrednicy tak naprawdę handlują kradzionym towarem nawet o tym nie wiedząc.Jesli fabryka z chin wykonuje zamownie da danego klienta to tego jest duzo kilkaset czy iles.Jesli dziewczyna u nas dostaje tego towaru kupuje jest pośrednikiem i jest to kilka czy kilkanascie rzeczy to sa to włąsnie skradzione ze statków.Włąsnie na tym robią największą kase i upłynniają towar właśnie u nas na all ,nawet na szafie niektóre sprzedają towar kradziony np. chusty lv po 65 zł:)
I włąsnie wyszukują tu u nas tych pośredników by sprzedawali kradziony towar i biznes się kreci.Firmy które zamawiają towar to robia to legalnie przewożą.A takie handlowanie u nas na all ,ze towar przychodzi do klienta prosto z chin to on nie idzie z fabryki bo jest kradziony .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-27 13:38 przez filipekkrol.

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 3/5

Można zawsze też założyć sklep internetowy i robić to poza allegro. Wtedy tylko trzeba zadbać o jego widoczność w siedzi i dobrą pozycję w google. Firma http://seofabryka.pl/ ma dobre pakiety i płaci się za widoczny efekt. Widoczny sklep to 3 razy więcej klientów :)

Nie trzeba czekać tak długo ;) ja tak sprzedaje i ma zarejestowaną działalność gospodarczą ;) I po całym tygodniu składam zamówienie do mojej hurtowni i jest spoko ;)

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam ;) Odpowiem ;) Może ktoś będzie chciał nawiązać współpracę ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-08 19:35 przez mines911.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca Provident- wkręcaja mnie??