Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Asystent nauczyciela

15 wrz 2014 - 19:38:17

Hej Dziewczyn!

Co prawda jest to nowe stanowisko pracy w szkołach, ale może któraś już ma jakieś doświadczenie albo jakiekolwiek informacje...

Wymagania: wykształcenie takie samo jak nauczyciel, tylko, że czas pracy 40h/tyg, a pensja.... właśnie jaka pensja?

Może, któraś z Pań była na rozmowie na to stanowisko albo pracuje jako asystent w klasie I???

......

Asystent nauczyciela

15 wrz 2014 - 19:40:35

Podbijam

Asystent nauczyciela

15 wrz 2014 - 19:42:39

Również chętnie się czegoś dowiem na ten temat :)

Asystent nauczyciela

15 wrz 2014 - 19:47:43

Zakładam, że koleżanki po fachu.... :)

Otóż zostałam zaproszona na "spotkanie" na to stanowisko i dostałam od P. Dyrektor informację o wynagrodzeniu ale sformułowanym jako "ZASADNICZE" + dodatki i nie wiem właśnie czy kwota ta to brutto czy netto?

Jeśli na rączkę to wychodzi, że troszkę więcej niż nauczyciel kontraktowy. Ale czy to możliwe, wiadomo że czas pracy nie porównywalny... ale czy to możliwe że więcej niż n-l???...

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Asystent nauczyciela

15 wrz 2014 - 19:54:27

Cytat
ewuska2012
Otóż zostałam zaproszona na "spotkanie" na to stanowisko i dostałam od P. Dyrektor informację o wynagrodzeniu ale sformułowanym jako "ZASADNICZE" + dodatki i nie wiem właśnie czy kwota ta to brutto czy netto?

Obstawiam, że brutto.

Asystent nauczyciela

15 wrz 2014 - 19:57:27

Zasadnicze rozumialabym jako podstawa plus jakies premie czy dodatki, gdzie postawą jest albo stawka za miesiąc albo godzinowa, jest to mozliwe bo asystent nauczyciela zatrudniany jest na zasadach zgodnych z kodeksem pracy, wiec obowiazuje go 40sto tygodniowy czas pracy,a minimalna stawka jaka musi zarobic to najniższa krajowa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-15 19:59 przez Iskra89.

Asystent nauczyciela

15 wrz 2014 - 20:03:53

Cytat
Iskra89
Zasadnicze rozumialabym jako podstawa plus jakies premie czy dodatki, gdzie postawą jest albo stawka za miesiąc albo godzinowa, jest to mozliwe bo asystent nauczyciela zatrudniany jest na zasadach zgodnych z kodeksem pracy, wiec obowiazuje go 40sto tygodniowy czas pracy,a minimalna stawka jaka musi zarobic to najniższa krajowa.


Nie najniższa krajowa...
W prywatnym proponowano mi 1600 netto to zakładam, że w państwówce więcej płacą.

Wiadomo, że zasadnicza to podstawa + dodatki. Chciałam tylko się dowiedzieć ile mniej więcej zarabia asystent ponieważ nie wiem czy podano mi netto czy brutto... dokładnie dowiem się dopiero w środę...

Asystent nauczyciela

15 wrz 2014 - 20:10:52

Nappisałam, ze mają prawo zaproponowac najnizsza taka stawke zakladając ze to praca na umowe o prace, a nie zlecenie lub o dzieło :)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Asystent nauczyciela

15 wrz 2014 - 20:13:13

Cytat
ewuska2012
Chciałam tylko się dowiedzieć ile mniej więcej zarabia asystent ponieważ nie wiem czy podano mi netto czy brutto... dokładnie dowiem się dopiero w środę...


Jak nie ma wyraźnego wskazania co do kwoty brutto czy netto to należy to traktować jako brutto, takie moje zdanie, no ale dowiesz się już w środę.

Asystent nauczyciela

15 wrz 2014 - 20:27:14

Cytat
malmie
Cytat
ewuska2012
Chciałam tylko się dowiedzieć ile mniej więcej zarabia asystent ponieważ nie wiem czy podano mi netto czy brutto... dokładnie dowiem się dopiero w środę...


Jak nie ma wyraźnego wskazania co do kwoty brutto czy netto to należy to traktować jako brutto, takie moje zdanie, no ale dowiesz się już w środę.

Też tak zakładam, że to brutto... wole mieć ewentualnie miłe zaskoczenie niż rozczarowanie...








Wszystko wiem więc już mogę przybliżyć temat osobom zainteresowanym. Ja otrzymałam takie informacje:

- szkoła pracuje na 2 zmiany więc asystent do obu klas. Raz wyjdzie 8 godz., raz nie, różnie to będzie,
- nie wiadomo jeszcze dokładnie co z dniami kiedy dzieciaków nie ma w szkole (ferie, przerwy świąteczne). Wszystko będzie ustalane na bieżąco, ale jeśli nie będzie nic do robienia to wtedy wolne,
- nic nie interesuje asystenta, żadne rady, zebrania, posiedzenia itp. Ewentualnie jeśli była by potrzeba zostania są to godziny do odebrania jako wolne
- umowa na czas określony na KP więc nie trzeba wybrać urlopu w dni, w które szkoła nie pracuje. Z końcem umowy za nie wykorzystany urlop wypłacany jest ekwiwalent

....



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-17 15:14 przez ewuska2012.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

staż bez możliwości zatrudnienia